• Koniec spotkania. Zagłębie wygrało z Górnikiem 2:1.

• Żółta kartka dla Marciniaka

• Szymon Sobczak wchodzi za Mączyńskiego.

• Roman Sloboda zastępuje Małkowskiego.

• Odblokował się Sernas. 2;!

• Sam na sam mógł wyjść Zieliński, ale pogubił się i stracił dobrą okazję na zdobycie bramki.

• Nieładne zachowanie kibiców z Lubina, Wrzucone kilka rac na płytę boiska i mamy przerwę w meczu.

• Sernas za Woźniaka.

• Brakuje już chyba sił zawodnikom jednej i drugiej drużyny, piłkarze chyba są już na wakacjach.

• Schodzi Wodecki. W jego miejsce Paul Thomik.

• Łukasz Hanzel wchodzi w miejsce Abwo.

• Magiera z rożnego na głowę Telichowskiego i mamy remis.

• Do wszystkich czytających: Jest nas dziś na serwisie naprawdę sporo, wszystkie mecze trwają, przez co czasem mam problem z dodaniem komentarza - siła wyższa. Pozdrawiam.

• Woźniak po podaniu Pawłowskiego był w dobrej sytyacji, ale pewnie piłkę złapał Skorupski.

• Jak zwykle najaktywniejszy wśród zabrzan jest Nakoulma, ale jak na razie robi najwięcej wiatru, choć w ten drugiej połowie, to zabrzanie przejęli inicjatywę.

• Pawłowski w swoim stylu przełożył na prawą nogę, pocelował po długim słupku, ale pomylił się o centrymetry.

• Nakoulma wyłuskał piłkę od Pawłowskiego, przebiegł przez pół boiska i źle dograł do partnera.

• Telichowski ukarany za faul na Abwo.

• Wodecki zza pola karnego, ale tylko postraszył lubinian tym uderzeniem.

• Rozpoczeli goście.

• Koniec pierwszej części.

• Znakomitą okazję miał Małkowski, ale źle zachował się pomocnik lubinian.

• Abwo z lewej nogi, obok słupka.

• Nie klei się gra Górnikom, póki co dużo lepsze wrażenie sprawia Zagłębie Lubin i to ono wygrywa, ale do zakończenia meczu jeszcze sporo czasu.

• Zieliński za Płonkę.

• Pawłowski i piłka po rykoszecie minimalnie mija bramkę Górników.

• Woźniak znakomicie obsłużył Małkowskiego, ale ten uderzył wprost w bramkarza.

• Uderzenie Rakowskiego, ale tylko do statystyk, to nie mogło nastraszyć zabrzan.

• Pawłowski do Małkowskiego i bramka dla Zagłębia!

• Woźniak mocno, po ziemi, wprost w bramkarza.

• Dobrze z kontraatakiem wychodziło Zagłębie, ale za daleko piłkę wypuścił sobie Abwo.

• Strzelał Nakulma, piłka dotknęła jeszcze Rymaniaka i centymetry dzieliły zabrzan od bramki.

• Abwo wyprzedził Magierę, dośrodkował po ziemi, ale nikt z kolegów nie zdążył za akcją.

• Póki co gra toczy się w środku boisko, da się lekko wyczuć ze stawka spotkania jest symboliczna.

• Costa do Abwo i pomylił się czarnoskóry pomocnik lubinian.

• Dziś od pierwszej minuty w Zagłębiu, waleczny wychowanek Woźniak.

• Rozpoczęli, w całej Polsce, w tym samym czasie.

• Za niespełna 5 minut rozpocznie się ostatnia kolejka Ekstraklasy. Spotkanie Zagłębia z Górnikiem jest spotkaniem nie tylko o prestiż, ale i o pieniądze, które można otrzymać zajmując jak najwyższe miejsce w tabeli. Oczywiście dziś cała Polska spogląda w stronę Krakowa, gdzie Śląsk ma 90 minut,a by wygrać z Wisłą i zdobyć drugi w historii tytuł mistrza Polski.

• Ławka rezerwowych Górnika: Norbert Witkowski, Michael Bemben, Daniel Barbus, Maciej Bębenek, Paul Thomik, Michał Zieliński, Szymon Sobczak.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Kanrad Forenc, Elton Lira, Roman Sloboda, Łukasz Hanzel, Kamil Wilczek, Patryk Rachwał, Darvydas Sernas.

• Witamy w relacji live z Lubina, gdzie miejscowe Zagłębie podejmuje Górnik Zabrze.