Zagłębie Lubin 2 - 1 Jagiellonia Białystok

Zagłębie Lubin

2

Jagiellonia Białystok

1

• Bardzo dobry i wyrównany mecz oglądali kibice na Dialog Arenie w Lubinie. Wspaniała pierwsza połowa i początek drugiej w wykonaniu KGHM-u. Jagiellonii nie wystarczyła bramka kontaktowa i niezła końcówka tego spotkania. Tym sposobem Zagłębie wygrywa po raz trzeci z rzędu w tym sezonie i odbija się od dna tabeli Ekstraklasy. Jaga zaś nie przełamała złej passy przegranych na wyjeździe! Zapraszam na kolejne relacje LIVE i pozdrawiam. Tomasz Kozimala:)

• Wybił Vidanov! I koniec spotkania!!!

• Wolny dla Jagi. Będzie długa wrzutka w pole karne Zagłębia. Ok. 40. metrów do bramki Ptaka!

• Rozpoczęła się ostatnia minuta spotkania

• Jeszcze kartka dla Porębskiego

• 3. minuty doliczył sędzia Małek!

• Zmiana również w Zagłębiu. Sernas opuszcza boisko, w jego miejsce pojawia się Woźniak

• Seratlić zmienia Grzyba w ekipie gości

• W 84. minucie żółty kartonik obejrzał Makuszewski

• Nie było jednak zagrożenia pod bramką Zagłębia i słaba kontra KGHM-u, pogubili się zawodnicy gospodarzy

• Faul Norambueny na Hanzelu, a cenne sekundy płyną...

• Catković! Wpadł w pole karne Zagłębia, ale Horvath nie ryzykował i wybił na korner. Po rzucie rożnym piłka wychodzi w pole i nie ma zagrożenia pod bramka Ptaka

• Zapowiada się nerwowa i emocjonująca końcówka spotkania!

• Costa czujnie we własnym polu karnym nie pozwolił oddać strzału Kupiszowi. Zaraz później Cetković uderzył wprost w ręce Ptaka

• Nieco ponad 10. minut nadziei na wyrównanie Jagiellonii

• Ależ teraz mógł być remis!!! Wspaniale strzelał głową Makuszewski, wybronił jednak Ptak i korner dla Jagi. Znów zamieszanie w polu karnym, ale szczęśliwie to wszystko się kończy dla KGHM-u.

• GOOOOOOOOOL!!! I mamy kontaktową bramkę!!! Głową Ptaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonuje Tomasz Porębski!!!

• Rasiak wywalczył korner dla Jagi

• Pawłowski do Sernasa. Dobry mecz dziś rozgrywają ci zawodnicy. Litwin po tej akcji nie zatrzymuje jednak piłki, która wychodzi na aut bramkowy

• Kupisz dośrodkował piłkę w pole karne, ale po zblokowaniu futbolówki przez defensorów gospodarzy, ta pada łupem Ptaka

• Faulowany Grzyb i Hanzel ukarany żółtym kartonikiem

• Suną kolejne ataki Zagłębia i kontrataki Jagi. Jednak zarówno Rasiak i Makuszewski, jak i napastnicy Miedziowych nie potrafią się wstrzelić w bramkę przeciwnika!

• Kolejna akcja Zagłębia. Po błędzie stoperów Jagi uderzał Sernas! Ładnie broni jednak Sandomierski

• Schodzi Burkhardt, za niego na murawie pojawia się Cetković

• Piękne dwa uderzenia na bramkę golkipera gospodarzy. Najpierw Burkhardt, a później Makuszewski poprawiał niecelnie jednak

• Kontra Jagiellonii, ale Burkhardt strzelał wprost w ręce Ptaka

• Pawłowski rozgrywa swój mecz! Znów uderzał zawodnik Miedziowych, ale interwencja Sandomierskiego!

• Rasiak! W końcu składna sytuacja Jagi ale sędzia nie zauważył ręki zawodnika gości

• Costa!!! Nie ma trzeciego trafienia. Po rzucie rożnym uderzał głową zawodnik KGHM, ale nad bramką przeciwnika!

• Małkowski dograł piłkę przed pole karne do Pawłowskiego, a ten popisał się wspaniałym uderzeniem w "okienko" bramki i bez szans Grzegorz Sandomierski! Trzeba przyznać, że bramka rzadkiej urody!

• GOOOOOOOOOOOL!!!!!! Drugie trafienie Pawłowskiego! 2:0 dla gospodarzy!!!

• Kontra Jagiellonii, ale do piłki nie doszedł były reprezentant Polski- Grzegorz Rasiak

• Walczą teraz Miedziowi o korzystniejszy rezultat w tym spotkaniu i wygląda to coraz lepiej

• Świetna akcja Costa- Sernas. Ten pierwszy zagrywał piłkę ze skrzydła i Litwin wyprzedził Cionka, oddał strzał na bramkę Sandomierskiego, fantastycznie dysponowany jednak golkiper gości broni ten strzał!!!

• Akcja Zagłębia, ale już zza linii bramkowej piłkę dogrywał jeden z zawodników KGHM

• Natomiast Małkowski zastępuje Lirę w drużynie gospodarzy

• Rasiak wchodzi za Dzalamidze

• Zaczynamy drugą połowę i mamy po jednaj zmianie w obu ekipach

• Optyczna przewaga Jagiellonii Białystok, jednak więcej akcji 100% miało Zagłębie. Jaga prowadzi mecz, ale nie potrafi wykorzystać swoich sytuacji, natomiast KGHM świetnie kontruje i to właśnie gospodarze powinni prowadzić 2:0. Zapraszam za niespełna 15. minut na druga odsłonę spotkania!

• Koniec pierwszej połowy!

• Hanzel! Strzelał jednak obok lewego słupka Sandomierskiego

• Ptak broni strzał Kupisza!!! Ale słabo prosto w bramkarza strzelał ten pierwszy

• Kartka dla zawodnika Jagi. Ukarany Tomasz Bandrowski

• Nie mam pojęcia jak teraz KGHM nie podwyższył wyniku!!! Najpierw wspaniale sam na sam z Sandomierskim znalazł się Sernas, ale górą bramkarz Jagi. Dobitki nie wykorzystał Lira, który z ok 10. metrów potężnie uderzył obok słupka gości!!!!

• Znów stały fragment gry dla gości. Marcin Burkhardt wspaniale dośrodkował w pole karne, ale z bliska nie trafił Norambuena. Wcześniej jednak gwizdnięta nakładka zawodnika Jagi

• Podopieczni trenera Hajty starają się oblegać teraz bramkę Ptaka i próbują zaskoczyć przeciwników atakiem pozycyjnym.

• Po zgraniu futbolówki głową Noramuena mija się z piłką, gdyby nie to byłaby wyśmienita sytuacja strzelecka!

• Ponad 30. metrów do bramki Ptaka. Goście będą mieli rzut wolny

• Świetnie w środku pola zawodnicy Jagi odebrali futbolówkę pomocnikowi KGHM, jednak akcja zakończona niecelnym strzałem ponad poprzeczkę golkipera gospodarzy

• Sernas! Z impetem uderzał piłkę głową na bramkę, ale strzał daleko obok bramki Sandomierskiego

• Ładne zagranie Norambueny ze środka pola do Makuszewskiego. Ten jednak nie doszedł do piłki i zacznie Ptak

• Hanzel leży na murawie. Brutalnie faulowany przez stopera Jagiellonii. Już wszystko w porządku wracamy do gry

• Faul dla Jagiellonii. Strzelał Burkhardt z około 35. metrów, ale piąstkuje Ptak!

• Zapowiadana zmiana. Za Rachwała wchodzi Ivan Hodur

• Leży Rachwał i prawdopodobnie kontuzja tego zawodnika, który raczej opuści plac gry

• Rzut rożny dla gości po zamieszaniu w polu karnym Zagłębia. Norambuena nie trafia jednak w piłkę

• Leży na boisku Cionek po faulu Rachwała, nie ma jednak żółtej kartki dla zawodnika KGHM

• Miedziowi chcą pójść za ciosem, ale bardzo dobrze na środku boiska zagęszczają pole zawodnicy Jagiellonii

• GOOOOOOOOL!!!! Wspaniała akcja Zagłębia!!! Sernas do Pawłowskiego, ten ograł w polu karnym dwóch obrońców Jagi i z łatwością strzelił do bramki Sandomierskiego!!! 1:0 dla gospodarzy!

• Dzalamidze do Kupisza, ale zablokowany ten strzał zawodnika "Jagi"

• Pierwszy korner dla Zagłębia, ale piłkę w pole wybija Norambuena

• Słaby strzał Makuszewskiego zza pola karnego i połka mija prawy słupek golkipera gospodarzy

• Kontra gości i Burkhardt uderzał obok słupka Ptaka

• Niezły pressing lubinian na połowie Jagi i pierwszy kontakt z piłką zaliczył Grzegorz Sandomierski

• Zaczynamy spotkanie! Od środka rozpoczęli goście!

• Już tylko ok. 10. minut dzieli nas od pierwszego gwizdka sędziego Małka. Miejmy nadzieję na wspaniałe i pełne emocji widowisko!

• Łukasz Hanzel pewny punkt zespołu z Lubina nie lekceważy Jagiellonii: Wiadomo, że oglądamy spotkania i każdy ma jakąś opinię na temat drużyny z Białegostoku. Jagiellonia jest dobrym zespołem i musimy podejść do pojedynku z nią skoncentrowani. Wyróżniająca się jest przede wszystkim druga linia zespołu. Widać, że w ostatnich meczach piłkarze Jagi grają dobrą piłkę i przy tym zdobywają punkty. Z pewnością do Lubina przyjadą z podniesionymi głowami - uważa pomocnik Miedziowych.

• Tradycyjnie już zapraszam forumowiczów do typowania wyniku tego spotkania:)

• Dodajmy, że w październiku ub. roku w Białymstoku Jagiellonia była lepsza od Lubinian i wygrała 3:1. Natomiast ta konfrontacja będzie już 17 w historii obu klubów. Bilans spotkań wypada na korzyść "Miedziowych", którzy odnieśli siedem zwycięstw, przegrywając pięć spotkań, a remi padł czterokrotnie.

• "Jaga" na wiosnę spisuje się średnio i bilans meczów wyjazdowych: jeden remis i dwie porażki z pewnością nie powala na kolana. Natomiast gospodarze dzisiejszego meczu powoli uciekają drużynom z dna tabeli i notują na wiosnę 3 zwycięstwa, 2 remisy i tylko jedną porażkę,co rokuje na "lepsze jutro" tej drużyny.

• Dziś na Dialog Arenie powinniśmy być świadkami ciekawego spektaklu, bo jak mówi czeski szkoleniowiec "Miedziowych": - Zarówno my, jak i Jagiellonia nie boimy się grać kombinacyjnej piłki, stąd zapowiada się ciekawe widowisko dla kibiców

• Wydaję się, że podopieczni Pavla Hapala będą mieli ułatwione zadanie, aby odnieść zwycięstwo nad Jagiellonią. Białostocczanie przyjechali na zachód Polski bez kontuzjowanego Tomasza Frankowskiego oraz Grzegorza Rasiaka. Natomiast za kartki pauzuje Jan Pawłowski, co nie jest dobra informacją dla trenera Hajty.

• Witam Państwa z ostatniego już spotkania w ramach 24 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Dziś za około pół godziny w Lubinie miejscowy KGHM Zagłębie będzie podejmować osłabioną nieco ekipę z Białegostoku. Na relację LIVE zaprasza Tomasz Kozimala