Zagłębie Lubin

1

Lechia Gdańsk

0

• Goście mogą pluć sobie w brodę. Przespali początek drugiej połowy, co skutkowało stratą bramki. Na odrobienie bramki rzucili się trochę za późno. Co prawda mieli armaty, ale z prochem było słabiej. Bardzo dobrze zaprezentował się Martin Polacek, który w kilku sytuacjach wybronił jednobramkowe prowadzenie.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Dalekie wybicie bramkarza "Miedziowych", po którym Szymon Marciniak kończy mecz! Zagłębie pokonuje Lechię Gdańsk po golu Filipa Starzyńskiego na początku drugiej połowy! Gospodarze wskoczyli na piątą pozycję Ekstraklasy!

• Martin Polacek łapie "świecę" zagraną przez Aleksandara Kovacevicia.

• Dalekie piłki kierowane do napastników Lechii. Ci są skutecznie odcinani przez obronę Zagłębia. Maciej Dąbrowski pozwolił piłce wyjść poza linię końcową. Martin Polacek wznawia grę od bramki.

• Udany powrót Arkadiusza Woźniaka. Nie tylko przerwał akcję Pawła Stolarskiego, ale też dał się sfaulować. Lechistom uciekają cenne sekundy

• Napór Lechii przed polem karnym "Miedziowych". Ci dwoją się i troją by wybijać piłkę na uwolnienie. Ta jednak jak bumerang wraca w okolice "szesnastki". Trzy minuty doliczone.

• Łukasz Budziłek broni strzał Arkadiusza Woźniaka z kilku metrów! Piłka leciała w sam środek bramki, więc miał ułatwione zadanie!

• Żółta kartka (nr dziewięć w tym sezonie) Michala Papadopoulosa za faul taktyczny.

• Milos Krasić odepchnął Jakuba Tosika w walce o górną piłkę. Szymon Marciniak wychwycił to przewinienie.

• Paweł Stolarski strzela lewą nogą z 20 metrów. Do bramki było bardzo daleko. Wcześniej dobrym rajdem popisał się Michał Mak. Jego dośrodkowanie przeciął "główką" Lubomir Guldan.

• Jeżeli taki wynik utrzyma się do końca spotkania, to Lechia będzie notować naprzemiennie zwycięstwa i porażki w ostatnich... 6 meczach.

• Kolejne udane wyjście Martina Polacka do dośrodkowania, które było adresowane do Marco Paixao.

• Martin Polacek rzucił się do bezpańskiej piłki na 5. metrze jak lew na antylopę. Na jego zawahanie czyhał Marco Paixao.

• Ofensywna zmiana w Lechii! Napastnik Adam Buksa zmienia defensywnego pomocnika, Daniela Łukasika

• Michal Papadopoulos wchodzi na ostatnie dziewięć minut. Schodzi za to Krzysztof Piątek.

• Michałowi Makowi zabrakło ok. pół metra by trącić piłkę obok wychodzącego na 5. metr Martina Polacka. Po chwili Marco Paixao nie sięgnął futbolówki po zagraniu Daniela Łukasika.

• "Piątkowa" akcja Zagłębia. Krzysztof podaje na lewą stronę do Łukasza, ale ten przegrywa pojedynek z lechistami.

• Daniel Łukasik traci piłkę na 30. metrze od bramki Martina Polacka. Kontra gospodarzy przerwana jednak tuż za linia środkową.

• Rafał Janicki skutecznym wślizgiem wybija piłkę spod nóg rozpędzonego Krzysztofa Piątka. Gdyby nie ta interwencja, to napastnik gospodarzy wyszedłby sam na sam z bramkarzem Lechii!

• 3 049 widzów na trybunach.

• Michał Mak na lewej stronie pola karnego Zagłębia. Nie wyszedł mu ten strzał - piłka zamiast polecieć po cięciwie, poleciała po łuku. Powalczył jeszcze o nią Paweł Stolarski, ale powstrzymał go Arkadiusz Woźniak.

• Łukasz Janoszka kończy występ w dzisiejszym meczu. W jego miejsce pojawia się Arkadiusz Woźniak.

• Milos Krasić przypadkowo zahaczył Łukasza Janoszkę. Serb przerwał grę.

• Flavio Paixao nie może "wstrzelić" się w bramkę gospodarzy. Martin Polacek wznawia grę od bramki.

• Obrona Lubinian wychodzi z opresji po stałym fragmencie gry.

• ... ale przed nim zmiana. Aleksandar Kovacević zastępuje Grzegorza Wojtkowiaka

• Lubinianie wyszli z dużej opresji! Dali się skontrować i Martin Polacek z najwyższym trudem broni strzał Marco Paixao z ostrego kąta! Po chwili Paweł Stolarski strzela z prawej strony tuż obok lewego słupka! Będzie rzut rożny...

• Naciskany przez Michała Maka Lubomir Guldan wybija piłkę poza linię boczną. Aut dla Lechii na wysokości pola karnego Zagłębia nie przynosi żadnego zagrożenia.

• Wygrajcie dla nas, Zagłębie, wygrajcie dla nas

– skandują kibice "Miedziowych". Piłkarze Piotra Stokowca są na dobrej drodze.

• Milos Krasić niedokładnie zagrywa w pole karne. Martin Polacek z "piątki".

• Udane wyjście Łukasza Budziłka poza "szesnastkę". Uprzedził rozpędzonego Krzysztofa Piątka.

• Ależ Krzysztof Piątek pohasał w polu karnym Lechii! Biegł z lewej strony do prawej, szukając miejsca do oddania strzału. W decydującym momencie został powstrzymany.

• I jeszcze jeden - tym razem po boku Milosa Krasicia. Bez zagrożenia.

• Po prostopadłym podaniu Krzysztof Piątek "dziubnął" piłkę przed wychodzącym z bramki Łukaszem Budziłkiem. Ten sparował ją na rzut rożny.

• Flavio Paixao wyłuskał piłkę spod nóg Łukasza Janoszki i ruszył z kontrą, która została przerwana przy linii środka boiska. Zdaniem sędziego faul Djordje Cotry nie kwalifikował się na sięgnięcie do kieszonki. Szybkie wznowienie gry, ale fatalne podanie do napastników. Martin Polacek łapie piłkę.

• Paweł Stolarski melduje się na murawie. Zastępuje Grzegorza Kuświka.

• Grzegorz Kuświk na spalonym.

• Djordje Cotra wygrywa pojedynek główkowy we własnym polu karnym z Flavio Paixao. Korner dla gości. Nieudane dośrodkowanie Daniela Łukasika, który trafił w boczną siatkę.

• Zagłębie w natarciu! Łukasz Budziłek w siatkarskim stylu odbija piłkę po centrostrzale Krzysztofa Janusa!

• Pomocnik "Miedziowych" dostał piłkę na 30. metrze. Nieatakowany pociągnął kilkanaście i plasowanym, precyzyjnym strzałem tuż przy lewym słupku pokonuje Łukasza Budziłka!

• GOOOL DLA ZAGŁĘBIA, FILIP STARZYŃSKI!!!

• ... i dla Lubomira Guldana za "wdrożenie" prawa dynamiki - "każdej akcji towarzyszy reakcja"

• Żółta kartka dla Grzegorza Kuświka za odepchnięcie rywala...

• Zrobiło się gorąco. Spięcie między Grzegorzem Kuświkiem a Lubomirem Guldanem i do zawodników doskoczyło po kilku zawodników z obu stron.

• Krzysztof Piątek na prawej stronie pola karnego gości wdał się w pojedynek z Rafałem Janickim. Obrońca Lechii nie tylko wygrał to starcie, ale też ucierpiał. Jednak nie na tyle poważnie, by była konieczna interwencja medyczna.

• Lechia zaczyna drugie trzy kwadranse. Liczmy, ze będą ciekawsze od pierwszych.

• Powracamy do Lubina na drugą połowę meczu Zagłębie - Lechia. W ekipie gospodarzy będzie jedna zmiana: za "żółtego" Aleksandara Todorovskiego pojawia się Jakub Tosik.

• Szymon Marciniak kończy słabą pierwszą połowę. Zagłębie bezbramkowo remisuje z Lechią Gdańsk.

• Mario Maloca w ostatniej chwili powstrzymał Krzysztofa Janusa we własnym polu karnym! "Tylko" rzut rożny dla gospodarzy!

Minuta doliczona.

• Seria niedokładności obu stron. Jak którejś uda się wymienić 3-4 celne podania, to jest powód do radości. Zagłębia umiejętnie odcina napastników Lechii od podań.

• Flavio Paixao faulowany na własnej połowie przez Łukasza Janoszkę. Szybkie wznowienie gry, po którym strzał Milosa Krasicia z ok. prawego narożnika pola karnego został zablokowany.

• Djordje Cotra nie zdołał dobiec do prostopadłego podania. Łukasz Budziłek od bramki.

• Milos Krasić chciał zaskoczyć Martina Polacka bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego! Bramkarz Zagłębia spodziewał się dośrodkowania, a Serb widząc jego ustawienie, uderzył tuż obok lewego słupka!

• Mario Maloca z Jakubem Wawrzyniakiem skutecznie odcięli Krzysztofa Janusa od piłki. Ta opuściła linię końcową, więc Łukasz Budziłek wznawia grę z "piątki".

• Przez chwilę opatrywany był Michał Mak, ale wydaje się, że będzie mógł grać dalej.

• Aleksandar Todorovski nie daje sobie rady z Michałem Makiem. Kolejny faul obrońcy Zagłębia skutkuje zasłużoną żółtą kartką.

• Martin Polacek spokojnie łapie piłkę po zbyt mocnym (i głębokim) dośrodkowaniu Daniela Łukasika z rzutu wolnego.

• Strzał Krzysztofa Piątka zza pola karnego trafiło w Mario Malokę, przez co piłka straciła na sile. Jeszcze technicznie chciał uderzyć Filip Starzyński, ale Łukasz Budziłek nie dał się przelobować.

• Kolejny raz Krzysztof Janus w roli głównej. Podanie do skrzydłowego "Miedziowych" z serii na "zapalenie płuc". Aut dla Lechii na wysokości własnego pola karnego.

• Zagłębie strzela z dystansu w stronę wyższych rzędów za bramką Łukasza Budziłka. Tym razem nieudana próba Krzysztofa Janusa.

• W odpowiedzi Filip Starzyński zagrywa w "szesnastkę" w kierunku Krzysztofa Piątka. Ten w stylu karate chciał opanować futbolówkę, lecz brakowało ok. 20 cm.

• Kolejna braterska akcja gości. Tym razem zbyt wysokie i przeciągnięte dośrodkowanie Flavio Paixao.

• Groźnie było przed bramką lubinian. Martin Polacek zdołał jednak pewnie wypiąstkować piłkę sprzed nosa Marco Paixao.

• Lechia w komplecie. Spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Lechia przez moment w "dziesiątkę". Za mocne podanie Jarosława Kubickiego w pole karne. Łukasz Budziłek chwyta piłkę.

• Jakub Wawrzyniak mężem opatrznościowym Lechii! Ofiarnym wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg rozpędzonego Krzysztofa Piątka, który wychodził na bramkarza gości! Jeszcze "Rumiany" został przypadkowo trafiony kolanem w głowę. Przerwa w grze, w której obrońca opuszcza na chwilę murawę.

• Flavio Paixao w roli prawoskrzydłowego. Popatrzył w pole karne gdzie jest jego brak i dośrodkował ciut za mocno. Marco nie sięgnął piłki.

• Michał Mak na półtorametrowym spalonym.

• Filip Starzyński hunkął prostym podbiciem z dystansu. W bramkę nie trafił (sporo brakował), ale obił kamerę telewizyjną.

• Strzał Krzysztofa Piątka zza pola karnego nie zaskoczył Łukasza Budziłka. Mało tego - musiał poczekać, aż piłka wpadnie do jego rękawic.

• Nikt nie zamknął akcji po dośrodkowaniu Daniela Łukasika z narożnika. Martin Polacek intuicyjnie wybił - w siatkarskim stylu - piłkę po strzale Flavio Paixao!

• Atak Lechii lewą stroną przynosi rzut rożny. Po nim jeszcze jeden.

Przewaga na początku spotkania była po stronie Zagłębia, ale w miarę upływu czasu sytuacja uległa zmianie.

• Grzegorz Kuświk dostaje dobre prostopadłe podanie. Ten nie widział, w przeciwieństwie do liniowego, że jest na spalonym.

• Było groźnie w polu karnym Lechii! Zaczęło się od przerzutu na prawą stronę do Krzysztofa Janusa, który niemal od razu wrzucił w "szesnastkę" do Krzysztofa Piątka. Ten naciskany zdołał zmienić tor lotu piłki, ale bramkarz gości broni.

• Krzysztof Piątek nie miał szans by dojść do podania-świecy z głębi. Piłka znajduje się w rękawicach Łukasza Budziłka.

• Wysoki pressing gości na 20-25. metrze od bramki Martina Polacka. Zdaniem sędziego Łukasz Janoszka był zbyt ostro zaatakowany przez Michała Maka.

• Marco Paixao dostał piłkę na 16. metrze, ale został zablokowany. Akcję lewą stroną oskrzydlił świetnie Jakub Wawrzyniak! Dobrze dośrodkował i z woleja anemicznie uderzył Michał Mak. Martin Polacek łapie piłkę.

• Pierwsza ofensywna akcja gości. Na lewej stronie zapędzony w kozi róg był Michał Mak. Jego podanie do Flavio Paixao na 25. metr było bardzo niedokładne.

• Bez zagrożenia. Ostatecznie Łukasz Budziłek z "piątki".

• Od razu piłka adresowana do Krzysztofa Janusa w pobliżu prawego narożnika pola karnego. Tam uprzedził go Jakub Wawrzyniak. A po chwili strzał z woleja Filipa Starzyńskiego obija prawy słupek bramki Łukasza Budziłka! Był jeszcze rykoszet, więc rzut rożny!

• Gwizdek sędziego Szymona Marciniaka i ze środka zaczyna Zagłębie!

• Kapitanem gości jest... Milos Krasić. Opaskę po stronie Zagłębia ma Djordje Cotra. Orzeł wypadł dla biało-zielonych, więc Krasić zdecydował się wybrać połowę.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Chóralne śpiewy na trybunach Mimo opadów murawa jest bardzo dobrze przygotowana. Da się?

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest p. Szymon "Turbokozak" Marciniak. Płocczanin zawstydził niejednego piłkarza z Ekstraklasy. Zobaczymy jak potoczy się dzisiejsze spotkanie.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłamy do naszej sondy. Kto wygra w Lubinie?

• Na korzyść lechistów przemawiają statystyki bezpośrednich spotkań. Cztery ostatnie mecze ligowe kończyły się zwycięstwami. Zagłębie ostatni raz pokonało Lechię w meczu wyjazdowym, który miał miejsce 9 kwietnia 2012 r. A kiedy ostatni raz wygrał u siebie? 27 listopada 2010 r.

• Po 24 spotkaniach gospodarze dzisiejszego spotkania są na siódmym miejscu z 31 punktami na koncie. W ostatniej kolejce zawodnicy Piotra Stokowca wygrali na wyjeździe z Cracovią 2:1.

Z kolei Lechia jest jedenasta (29 punktów). W poprzedniej kolejce w Gdańsku uległ Piast Gliwice 1:3. Jeżeli goście dzisiaj wygrają, to wskoczą do "bezpiecznej" ósemki (grupy mistrzowskiej), spychając do grupy spadkowej... mistrza Polski, Lecha Poznań.
    Jak tu nie lubić Ekstraklasy? ;)

• W ekipie gospodarzy od dłuższego czasu nie ma Jana Vlasko (pomocnik, 16 występów / 1 bramka). Piotr Nowak nie może postawić dzisiaj na dwóch pomocników-reprezentantów: Sławomira Peszkę (16/1) i Sebastiana Milę (17/1).

• I rezerwowi Zagłębia: Konrad Forenc, Luis Carlos, Jarosław Jach, Arkadiusz Woźniak, Adrian Rakowski, Jakub Tosik, Michal Papadopulos.

• Tak niedawno prezentowała się na murawie na lubińskim stadionie. Klasa światowa.

• Od kilkunastu minut znamy wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. Pora więc przedstawić rezerwowych. Zacznijmy więc od gości, czyli rezerwowi Lechii Gdańsk: Marko Marić, Paweł Stolarski, Lukas Haraslin, Michał Chrapek, Martin Kobylański, Aleksandar Kovacević, Adam Buksa.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania. Dobry wieczór!

• Widocznie zima nie tylko zaskakuje drogowców, ale także osoby związane z piłką. Dzisiaj miały się odbyć cztery spotkania 25. kolejki Ekstraklasy. Niestety, dwa mecze zostały odwołane: Korony Kielce z Wisłą Kraków oraz Piasta Gliwice ze Śląskiem Wrocław.

Przed chwilą zakończył się mecz Podbeskidzia Bielsko-Biała przeciwko Górnikowi Łęczna. Przy padającym śniegu i grząskiej murawie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali po golach Szczapaniaka w 89. minucie oraz samobójczej Bartkusa. Za niespełna pół godziny kolejny mecz - Zagłębie Lubin podejmie Lechię Gdańsk.