Zagłębie Lubin

1

Pogoń Szczecin

1

• Ależ mecz mieliśmy w Lubinie! Zagłębie remisuje z Pogonią 1:1, a gospodarze oddali w tym meczu aż 29 strzałów! Przez większość spotkania gonili wynik, doprowadzili do remisu i mogli prowadzić. W końcówce dwie fenomenalne sytuacje miała Pogoń, która powinna zdobyć gola na wagę trzech punktów, a w ostatniej akcji meczu Paweł Raczkowski nie uznał bramki dla Zagłębia. Ufff, to już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• KONIEC SPOTKANIA!

• NIEUZNANY GOL DLA ZAGŁĘBIA! Ależ dzieje się w Lubinie. Był rzut rożny dla Zagłębia, wyszedł z bramki Dawid Kudła, nie złapał piłki, a futbolówkę z linii bramkowej wybił Rafał Murawski. Piłka wróciła do graczy Zagłębia, wylądowała ostatecznie w siatce, ale sędzia dopatrzył się faulu i gola nie uznał! Ależ zagotowało się w Lubinie!

• Kudła ratuje Pogoń! Świetny strzał z dystansu Janoszki, golkiper Pogoni przenosi piłkę nad poprzeczką.

• A sędzia doliczył do tego meczu trzy minuty.

• Dośrodkowanie Woźniaka, Janoszka uderza przewrotką, ale spokojnie broni Kudła.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Rakowski za Starzyńskiego.

• Fatalna strata Tosika, musiał ratować się faulem na Zwolińskim, za który zarobił żółtą kartkę.

• Przybecki! Były piłkarz Zagłębia mógł, a nawet powinien pogrążyć swój były klub. Zwoliński wyłożył mu piłkę na tacy, a Przybecki w znakomitej sytuacji uderzył obok bramki!

• Co zrobił teraz Rafał Murawski! Fatalny błąd Cotry, Murawski z Przybeckim mieli przed sobą praktycznie tylko bramkarza! Ale zamiast wyłożyć piłkę koledze do pustej bramki, kapitan Pogoni wypuścił piłkę i ją stracił!

• Woźniak! Rzut wolny dla Zagłębia, bardzo dobre dośrodkowanie Starzyńskiego, po którym strzał głową oddał Woźniak. Z najwyższym trudem broni Kudła!

• Starcie Sebastiana Murawskiego z Papadopulosem. Obrońca Pogoni długo nie podnosi się z boiska.

• Przybecki już na boisku. Zastępuje on Dwaliszwilego.

• Niecelne zagranie Matrasa, od bramki rozpocznie Polacek. A przy linii bocznej czeka już Miłosz Przybecki.

• Dośrodkowanie Rudola i piłka wędruje w rękach Polacka. Pogoń łapie chyba drugi oddech - Portowcy wreszcie trochę dłużej utrzymują się przy piłce.

• Dobra akcja Zagłębia, kontra mogła przynieść znakomitą sytuację dla gospodarzy, ale świetną interwencją popisał się Czerwiński.

• 5.275 kibiców ogląda dziś mecz Zagłębia z Pogonią na stadionie w Lubinie.

• Nunes urwał się lewą stroną, lecz zablokował go Todorovski. Będzie rzut rożny dla gości.

• Starzyński! Mocny strzał pomocnika Zagłębia, z dużymi problemami broni Dawid Kudła! Zagłębie nie rezygnuje z walki o pełną pulę.

• Druga roszada w Zagłębiu. Zamiast Krzysztofa Piątka na boisku Michal Papadopulos.

• Długa piłka od Czerwińskiego do Zwolińskiego, ten oddał strzał, lecz wcześniej faulował Guldana.

• Dobry drybling Murawskiego i faul Krzysztofa Piątka. Żółta kartka dla gracza Zagłębia, rzut wolny dla Pogoni.

• Uderzenie Piątka zablokowane, był jeszcze rzut rożny. Po nim strzelał Todorovski, ale bliżej było trafienie w kibiców, niż w bramkę.

• Krzysztof Piątek walczył z Nunesem i Akahoshim i udało mu się wybić piłkę o nogi rywali. Rzut rożny dla Zagłębia.

• Słabe uderzenie z dystansu Krzysztofa Piątka. Bez problemu złapał piłkę Kudła.

• Mamy pierwszą zmianę w Pogoni. Na boisku pojawił się Łukasz Zwoliński, który zastąpił Adama Gyurcso.

• Dwaliszwili złapany na spalonym. Za późno podał mu Nunes.

• Był rzut wolny dla Pogoni, dośrodkowywał Rafał Murawski, ale spokojnie złapał piłkę Polacek. Nie wyszło to zagranie kapitanowi gości.

• Zagłębie mogło wyjść na prowadzenie! Janoszka zagrywa to Tosika, a ten znajduje się w znakomitej sytuacji, lecz Pogoń ratuje Dawid Kudła!

• Rudol powstrzymany w polu karnym Zagłębia, kontra gospodarzy, lecz tym razem wyprowadzona bardzo niedokładnie. Asekuracja Matrasa wystarczyła.

• Wysokim pressingiem wyszła Pogoń, ale Piątek ze Starzyńskim potrafili wyjść z piłką, ten pierwszy zdecydował się na uderzenie z dystansu, a piłka trafiła w samo okienko! Ależ bramki padają w tej kolejce!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! CO ZA UDERZENIE PIĄTKA!

• Szansa dla Zagłębia! Zaspali trochę obrońcy Pogoni, piłka trafiła do Janoszki, który oddał strzał z pierwszej piłki, a futbolówka przeleciała tuż obok słupka!

• Odpowiedź Pogoni. Matras zagrał na lewą stronę do Nunesa, lecz Portugalczyk zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i ta wyszła poza boisko.

• Faul Akahoshiego na Todorovskim, żółta kartka dla Japończyka.

• Akcja Starzyńskiego prawą stroną boiska, ale pomocnik Zagłębia zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i od bramki zacznie Kudła.

• Dobra dwójkowa akcja Cotry i Tosika, z dobrej strony pokazał się nowy gracz na murawie. Ostatecznie z Tosikiem poradził sobie jednak Czerwiński.

• Mamy jedną zmianę w drużynie gospodarzy. Na drugą połowę nie wyszedł już Jarosław Kubicki, zastąpił go Jakub Tosik.

• Znów gramy!

• Pogoń bardzo szybko wyszła na prowadzenie i to wystarczyło, aby goście do przerwy prowadzili 1:0. Gdyby bramek padło dużo więcej, wcale byśmy się jednak nie dziwili. Zagłębie znakomicie gra skrzydłami i gdyby lepiej wykańczało akcje, prowadziłoby co najmniej jedną bramką. 15 uderzeń "Miedziowych", 8 strzałów Pogoni, pierwsza połowa minęła nam błyskawicznie! Oby druga była podobna.

• Koniec pierwszej połowy! Pogoń prowadzi w Lubinie z Zagłębiem 1:0.

• Kolejna szansa dla Zagłębia, kolejne dośrodkowanie, ale tym razem zawiodło wykończenie u Łukasza Janoszki! Nieczyste uderzenie, od bramki zacznie Kudła.

• Dzieje się w Lubinie! Choć gospodarze nie zdobyli jeszcze gola, to oddali już 14 strzałów. Pogoń uderzała siedmiokrotnie.

• I już akcja pod drugą bramką, to mógł być remis! Dośrodkowanie z prawej strony boiska, strzał szczupakiem Woźniaka przelatuje tuż obok słupka!

• Spore zamieszanie w polu karnym Zagłębia! Kompletnie niepilnowany w szesnastce był Krzysztof Czerwiński, ale strzał zablokowali gracze gospodarzy!

• Dwaliszwili zgrał piłkę do Frączczaka, ten podał do Gyurcso, a Węgier po raz kolejny zdecydował się na strzał. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Mogło być 2:0! Niepilnowany był Nunes, który otrzymał piłkę od Frączczaka. Portugalczyk huknął z dystansu i trafił w spojenie słupka z poprzeczką!

• Dwójkowa akcja Woźniaka i Cotry lewą stroną boiska, ten drugi dobrze dośrodkowuje, lecz tym razem obrońcy Pogoni nie dopuścili do strzału.

• Jeszcze jeden strzał Piątka z dystansu. Choć trafił wprost w Kudłę, to bramkarz Pogoni musiał łapać piłkę na raty. Niezbyt pewny jest w tym meczu golkiper "Portowców".

• Odpowiedź Pogoni. Dobry kontratak gości, piłka trafia na lewą stronę do Gyurcso, ten zdecydował się na strzał, ale dobrze interweniował Polacek, choć miał przy tym trochę problemów.

• Akcja Zagłębia prawą stroną. Dośrodkowanie Piątka w pole karne, tam Woźniak wygrywa walkę z Krzysztofem Czerwińskim, lecz jego strzał głową był niecelny.

• Atak Pogoni prawą stroną boiska. Kompletnie nie zrozumiał się jednak z partnerami Takafumi Akahoshi. Japończyk dośrodkował w miejsce, w którym nie było żadnego z jego kolegów.

• Woźniak! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzał głową piłkarza Zagłębia. Gdyby nie to, że trafił prosto w Kudłę, mielibyśmy remis!

• Jeszcze jeden strzał Piątka z dystansu. Piłka skozłowała jeszcze przed Kudłą i z najwyższym trudem broni bramkarz Pogoni.

• Uderzenie z dystansu Cotry zostało zablokowane, strzał zza pola karnego Piątka przeleciał ponad bramką. Coraz większą przewagę zyskuje Zagłębie.

• Kolejna akcja Zagłębia lewą stroną, fenomenalne dośrodkowanie Cotry w pole karne, lecz tam Krzysztof Piątek nie trafił czysto w piłkę i zmarnował bardzo dobrą sytuację.

• Gyurcso otrzymał piłkę z lewej strony pola karnego, miał sporo miejsca i zdecydował się na strzał, lecz było to fatalne uderzenie. Nieczysto, lekko, obok bramki.

• Dobre dośrodkowanie Cotry z lewej strony boiska, głową do Kudły zgrał piłkę Nunes. Portugalczyk zagrał bardzo ryzykownie, lecz bramkarz Pogoni nie myli się.

• Niepewne wybicie Dawida Kudły, piłka trafiła pod nogi jednego z piłkarzy Zagłębia, ale obrońcy gości zażegnali niebezpieczeństwo.

• Świetna szansa dla Zagłębia! Strzelał Janoszka, ale piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Pogoni i przeleciała tuż nad poprzeczką. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Wrzutka w pole karne gospodarzy, Cotra był jednak dobrze ustawiony i wybił piłkę z okolic własnej bramki.

• Arkadiusz Woźniak zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale piłka trafiła prosto w ręce Dawida Kudły.

• Gospodarze po stracie gola próbują odwrócić losy spotkania, jednak jak na razie Pogoń gra mądrze i dobrze prowadzi grę.

• Rafał Murawski zdobywa piątego gola w tym sezonie! Gracz Pogoni przyjął piłkę po zagraniu Dwaliszwilego i pięknym strzałem pokonał bezradnego golkipera Zagłębia.

• Goool! Rafał Murawski!

• Filip Starzyński zagrywał futbolówkę z rzutu wolnego, trafił jednak tylko w mur.

• Ależ akcja Zagłębia! Gyurcso został sfaulowany, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia. Gospodarze spotkania zdołali wyprowadzić kontrę, którą zakończył groźny strzał Starzyńskiego. Dobrze ww tej sytuacji zachował się jednak Kudła, który obronił.

• Adam Frączczak uderzał z rzutu wolnego, ale trafił w boczną siatkę.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Jak wygląda sytuacja w tabeli obu drużyn? Zagłębie z dorobkiem 37 punktów zajmuje aktualnie szóstą pozycję z przewagą pięciu punktów nad Lechią Gdańsk otwierającą grupę spadkową Ekstraklasy. Pogoń natomiast na swoim koncie ma aż 42 "oczka" i już dzisiaj może sobie zapewnić pewną grę w grupie mistrzowskiej jeśli tylko wygra z Zagłębiem lub gdy Lechia w późniejszym meczu nie wygra z Górnikiem Zabrze.

• Kto wygra to spotkanie? A może będzie remis? Głosujcie w naszej SONDZIE!

• Rezerwowi Pogoni Szczecin: Dawid Kort, Mateusz Lewandowski, Jakub Piotrowski, Miłosz Przybecki, Marcin Listkowski, Łukasz Zwoliński, Adrian Henger.

• Rezerwowi Zagłębia Lubin: Konrad Ferenc, Jarosław Jach, Krzysztof Janus, Jakub Tosik, Luis Carlos, Adrian Rakowski, Michal Papadopulos.

• Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Zagłębie Lubin - Pogoń LIVE! Portowcy chcą wskoczyć na podium

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin!