• Dąbrowski na ostatnie minuty za Woźniaka.

• Bruno ukarany żółtą kartką za faul na Hanzelu.

• Jeż ukarany.

• Traore wszedł i trzeba przyznać,ze jest teraz najaktywniejszy na boisku.

• Wszołek mikał znakomitą okazję, wystarczyło oddać strzał, a on niepotrzebnie wdał sie w drytbling z obrońcą.

• Ostatnie minuty zapowiadają się niezwykle ciekawie.

• Wilczek z wolnego do zamykającego akcję Traore i 1:0.

• Wszołek za Caniego.

• Wilczek za Małkowskiego.

• Gancarczyk ukarany za dyskusje z sędzią.

• Gancarczyk pociągnął prawą stroną, uderzył po ziemi i fenomenalnie obronił Gliwa.

• Traore za Sernasa.

• Cotra dośrodkowuje do Caniego, a ten mija się z piłką.

• Pierwsza dobra akcja Sernasa, zabrał się z piułką uderzył, ale na posterunku Gliwa.

• Sikorski za Bonina.

• Sultes otrzymuję żółtą kartkę za faul na Rakowskim.

• Frustracja wśród kibiców gospodarzy wzrasta.

• Zagłębie cały czas na połowie Polonii. Poloniści starają się odgryzać kontrami, ale jak na razie bezskutecznie.

• Bruno za Brzyskiego.

• Rakowski ukarany za umyślne zagranie ręką.

• Zagłębie wysoko atakuje, presing już na połowie rywala.

• Horvath głową, i w ostatnim momencie plecami blokuje Bonin.

• Powalczył w środku Rakowski, wyłuskał piłkę, ale nie zdołał dokładnie dograć do Sernasa.

• Spiker podał, że na trybunach zasiadło dziś 3 100 kibiców,

• Sernas w kontraataku zagrał do Małkowskiego, a ten zamiast strzelać starał się chyba dograć do Gancarczyka i w efekcie dobra sytuacja została zmarnowana.

• Ambitniej Polonia, Zagłębie nieco niedokładnie. Wydaje mi się, że jeśli padnie jakaś bramka, to ona zadecyduje o zwycięstwie jednej z drużyn.

• Rozpoczęli gospodarze.

• Koniec pierwszej części meczu.

• Małkowski uderzał praktycznie z kąta zerowego, i mało brakowało a zmioeściłby piłkę.

• Małkowski wyłuskał piłkę na środku pola, poędził z nią stronę bramki, uderzył zza pola karnego, ale niecelnie.

• Teraz Polonia nacisnęła Zagłębie i jeśli tak będą grać lubinianie, to wkońcu stracą bramkę.

• Zrobiło się nieco nerwowo, Jodłowiec dwukrotnie faulował i ani razu nie dostał kartki.

• Gra Zagłębia wygląda coraz gorzej, każda piłka grana na Sernasa to piłka stracona. Woźniak walczy, ale sam meczu nie wygra.

• Baszczyński dostał piłkę na 16 metrze od bramki, uderzył mocno, ale obok bramki.

• W ataku Zagłębie wyraźnie nie radzi sobie Sernas. To nie pierwszy jego tak słaby mecz.

• Na prawej stronie obrony Zagłębia Kowalczyk wyraźnie nie radzi sobie z Sultesem.

• Polonia usiadła na Zagłębiu, a lubinianie nie potrafią skutecznie oddalić gry od własnej bramki.

• Jeż zdecydował się na uderzenie z dystansu, i był bliski powodzenia.

• Teraz dużo walki, a nieco mniej składnej gry po obu stronach.

• Sultes do zamykającego akcję Caniego, ale trochę za głęboko.

• Sernas do wbiegającego Gancarczyka, ten zamarkował strzał i podał do Woźniaka, który był chyba lekko zdziwiony, że dostał piłkę i w konsekwencji uderzył niecelnie,

• Brak dopingu na Dialog Arenie, co więcej, po nieudanych akcjach Zagłębia słychać szydercze śmiechy i oklaski.

• Dobra wrzutka do Caniego, ale ten nie potrafił celnie uderzyć piłki.

• Zagłębie gra wysoko, ambitnie stara się odebrać piłkę już na połowie przeciwnika.

• Dużo walki w środku pola, Zagłębie stara się rozgrywać piłkę od tyłu.

• Rozpoczęli goście.

• Witam z Lubina. Spodziewamy się dziś na stadionie w Lubinie rekordowo niskiej frekwencji z powodu pory i dnia rozgrywania meczu, ale przede wszystkim z powodu nie najlepszej postawy piłkarzy Zagłębia w spotkaniu derbowym ze Śląskiem Wrocław.