3

Ruch Chorzów

1

• Koniec meczu! Zagłębie wygrywa 3:1 i tym samym wygrywa 3 punkty.

• Obrońcy Zagłębia liberalnie wpuścili w pole karne Kamila Mazka, który oddał strzał na bramkę. Pewnie Forenc.

• Sędzia Marciniak doliczył dwie minuty

• Sporo chaosu po lewej stronie pola karnego Zagłębia. Piłka w końcu wydostała sie stamtąd i już można było myśleć, że zagrożenie pod bramką Forenca minęło. Nic bardziej mylnego, na środku boiska futbolówkę przejął Łukasz Surma i z dystansu skierował piłkę do w stronę braki. Ta odbiła się od Forenca i wylądowała w siatce.

• GOL! Honorową bramkę po rykoszecie zdobył Łukasz Surma.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Konczkowskiego nie zagroziło bramce Zagłębia.

• I od razu pierwsza próba Sobkowa. Tym razem górą Putnocky

• I ostatnia zmiana w tym meczu. Młody Eryk Sobków za strzelca trzeciej bramki Michala Papadopulosa.

• Druga zmiana w Zagłębiu. Za Adriana Rakowskiego wszedł Arkadiusz Woźniak.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Artur Lenartowski w miejsce Mariusza Stępińskiego.

• Fatalny błąd Putnockiego. Słowak chciał wznowić grę, ale zamiast podać do któregoś z kolegów, oddał futbolówkę Papadopulosowi. Zaskoczony napastnik Zagłębia trochę się zgubił ale w końcu umieścił futbolówkę w pustej bramce.

• GOL. Trzeci dla Zagłębia. Ogromny błąd Putnockiego wykorzystał Michal Papadopulos.

• Faul Patryka Lipskiego spowodował rzut wolny dla Zagłębia. Krzysztof Janus nie zaskoczył jednak Putnockiego.

• Michał Efir próbował dośrodkowywać w pole karne do Podgórskiego. Tamten jednak został złapany na spalonym

• Błąd Todorovkiego chciał wykorzystać Podgórski, ale niekryty zgubił piłkę.

• Pierwsza zmiana wśród podopiecznych Piotra Stokowca. Zszedł Łukasz Janoszka a w jego miejsce Krzysztof Piątek.

• Rzut wolny Patryka Lipskiego nie stworzył zagrożenia pod bramką Forenca.

• Patryk Lipski w środku boiska do Efira. Tam jednak faulem zatrzymał go Maciej Dąbrowski

• I druga zmiana wśród Niebieskich. W barwach Ruchu debiutuje Tomasz Podgórski. Z boiska zszedł zmęczony Marek Zieńczuk

• Z rzutu rożnego Krzysztof Janus. Pod bramka Putnockiego trochę chaosu ale zakończyło się bezboleśnie dla Ruchu.

• Waldemar Fornalik decyduje się na pierwszą zmianę. W miejsce Macieja Iwańskiego, wchodzi drugi napastnik - Michał Efir.

• Po ataku Grodzickiego, rzut wolny dla Zagłębia wykonywał Krzysztof Janus. Dośrodkowanie odebrał Dąbrowski ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny.

• Z linii pola karnego strzał pod poprzeczkę oddał Krzysztof Janus. Matus Putnocky był blisko udanej interwencji, ale tym razem się nie udało.

• GOL! Drugie trafienie dla Zagłębia. Tym razem Krzysztof Janus

• Indywidualna akcja Tosika. Środkiem boiska minął kilku chorzowian aby w końcu w polu karnym ulec Mateuszowi Cichockiemu

• Rzut rożny dla Ruchu. Piłkę Marka Zieńczuka głową odebrał Todorovski

• Prawą stroną przebił się Kamil Mazek. W polu karnym zatrzymany przez Dabrowskiego.

• Dąbrowski świetnie wypatrzył pod polem karnym Cotrę. Ten dośrodkowywał w pole karne, ale piłkę nadlatującą w stronę Janusa, odebrał Szyndrowski.

• Papadopulos wbiegł w pole karne Putnockiego, ale trochę się wystraszył nadchodzących defensorów i podał do Janusa. Ten musiał strzelać z dystansu. Niecelnie.

• Janus popędził z kontratakiem. Wyminął Konczkowskiego, ale nie zdołał zrobić tego samego z Cichockim.

• Żółtą kartką za faul na Konczkowskim ukarany Djordje Cotra.

• Dośrodkowanie Jakuba Tosika odczytał i wybił Martin Konczkowski

• Prawą stroną szybko pędził Todorovski, ale bez wahania skutecznie zatrzymał go Szyndrowski.

• Mariusz Stępiński uciekł Guldanowi i tyłem do bramki oddał strzał. Wyjątkowo niecelny

• Rzut wolny dla Niebieskich wywalczył Stępiński. Stały fragment gry wykonywał Marek Zieńczuk. Jego dośrodkowanie odebrał Dąbrowski.

• Po prawej stronie ładnym rajdem popisał się Krzysztof Janus. Idealnie dośrodkował pole karne, gdzie głową piłkę odebrał Adrian Rakowski. Wracający do obrony Patryk Lipski nie zdołał go już powstrzymać, a Matus Putnocky nie zdołał obronić strzału lecącego przy samym słupku

• Głową bramkę zdobył Adrian Rakowski.

• Szybką akcję Papadopulosa zatrzymał Mateusz Cichocki.

• Marek Szyndrowski lewą stroną przebił się na połowę rywali. Tam jednak skutecznie zatrzymany przez Todorovskiego.

• Lekki strzał Mazka nie zdołał zaskoczyć Forenca

• Jest to czwarta żółta kartka zawodnika Zagłębia. Rakowski będzie pauzował w pierwszej kolejce po reprezentacyjnej przerwie.

• Adrian Rakowski ukarany pierwszym żółtym kartonikiem w tym meczu za faul na Rafale Grodzickim.

• Łatwa strata Łukasza Surmy mogła zakończyć się groźnie ale na posterunku Grodzicki

• Niebiescy wznawiają grę. Zaczynamy drugie 45 minut.

• Piłkarze obu drużyn powrócili już na murawę.

• Szymon Marciniak nie zdecydował się przedłużyć pierwszej połowy i wraz z wybiciem 45 minuty posłał zawodników na przerwę.

• Dobry wślizg Dąbrowskiego uratował swój zespół przed zagrożeniem. Przed polem karnym odebrał piłkę Stępińskiemu

• Kolejna skuteczna interwencja Putnockiego. Słowacki golkiper pewnie wyszedł z bramki i złapał piłkę, zanim ta dotarła do Papadopulosa.

• A teraz kontra Niebieskich. Przed polem karnym znalazł się Patryk Lipski. Zamiast strzelać, podał do Surmy, który oddał piłkę rywalom

• Świetna okazja dla Zagłębia. Janoszka sprytnie podał do czającego się po lewo Janusa. Ten dośrodkował przed samą bramkę, gdzie pojedynek z Konczkowskim wygrał Papadopulos. Oddał strzał z 3 metrów, ale nogami piłkę zatrzymał Putnocky.

• Konczkowski prawą stroną do Mazka. Ten dośrodkowywał w stronę Stępińskiego, ale na drodze piłki stanął bezbłędny dzisiaj Dąbrowski

• Akcja szybko powróciła pod bramkę Putnockiego. Niecelny strzał Papadopulosa nie stworzył jednak żadnego zagrożenia

• Nareszcie jakaś okazja dla Ruchu. Środkiem boiska popędził Marek Zieńczuk. Goniony przez obrońców Zagłębia trochę przypadkiem skierował piłkę do Stępińskiego. Młody napastnik uderzył na bramkę, ale futbolówkę bez problemu złapał Forenc

• Kolejny strzał z dystansu lubinian. Tosik urwał się Surmie i posłał piłkę na bramkę Putnockiego. Przeleciała ona obok Cichockiego i wpadła prosto w ręce golkipera Niebieskich

• W pole karne tym razem centrował Todorovski. Zagrożenie oddalił jednak Cichocki

• Djordje Cotra znowu dośrodkowywał w pole karne. Nikt jednak nie odebrał nadlatującej piłki. Od bramki Putnocky

• Do przodu pędził Patryk Lipski, ale z faulem zatrzymał go Todorovski

• Janoszka po podaniu Janusa strzelał z dystansu. Górą Putnocky.

• Zieńczuk ponownie z rożnego. Piłka popędziła do Szyndrowskiego, ale zamiast niego piłkę odebrał stoper Zagłębia.

• Łukasz Surma popędził prawą stroną i podał do Mariusza Stępińskiego. Młodego napastnika skutecznie zatrzymał Dąbrowski

• Akcję Niebieskich próbował rozpocząć Grodzickim. Wślizgiem zatrzymał go Rakowski. Tym razem bez reakcji sędziego

• Szyndrowski po podaniu Lipskiego altruistycznie oddał piłkę rywalom.

• Dośrodkowanie Zieńczuka z rzutu rożnego pewnie wyłapał Forenc

• Prawą stroną piękny rajd Kamila Mazka. Podał do Konczkowskiego. Ten jednak skutecznie blokowany przez Dąbrowskiego, wywalczył jedynie rzut rożny.

• Po prawej stronie Janus bez problemu wymienił Szyndrowskiego i wbiegł w pole karne. Tam jednak zatrzymany przez Cichockiego.

• Długim podaniem akcje próbował rozpocząć Grodzicki. Piłka trafiła jednak do jednego z lubinian, który ponownie posłał ją na połowę Niebieskich.

• Zagłębie nie rezygnuje. Piłka w ogóle nie wychodzi z połowy Niebieskich. Gospodarze wciąż nacierają z atakami na bramkę Putnockiego.

• Lewą stroną w pole karne dośrodkowywał Cotra. Tor lotu piłki świetnie odczytał Putnocky. Słowacki bramkarz oddalił zagrożenie od swojej bramki

• Kolejna szybka akcja Papadopulosa. Tym razem skutecznie odebrał mu piłkę Cichocki

• W pole karne Zagłębia piłke dwukrotnie posyłał Maciej Iwański. Za każdym razem lądowała ona pod nogami lubinian

• Z rzutu wolnego próbował uderzać Patryk Lipski. Na posterunku Janoszka

• Wydawało się, że wreszcie Ruch stworzy sobie jakąś sytuację. Mariuszowi Stępińskiemu przed polem karnym futbolówkę odebrał jednak Dąbrowski.

• W pole karne z piłka wbiegł Papadopulos. Przed strzałem próbował powstrzymac go Cichocki. Młody defensor powoli przegrywał ten pojedynek gdy z pomocą przybiegł Szyndrowski. Doświadczony defensor wyjaśniił sytuację.

• Minął już ponad kwadrans gry, a Niebiescy nie zdołali oddac choćby strzału na bramkę.

• Kolejną łatwą stratę Cichockiego próbował wykorzystać Krzysztof Janus. Niecelnym strzałem postraszył jedynie siedzących za bramką kibiców.

• Prawą stroną szybkim rajdem popisał się Janus. Chciał wykończyć go dośrodkowaniem w pole karne, ale tam odebrał piłkę Grodzicki

• I w ataku znowu gospodarze. Janoszka zagra do wbiegającego lewą strona w pole karne Cotry. Tam jednak ponownie skutecznie piłkę wbił Konczkowski

• Dobrego dośrodkowania Iwańskiego z rzutu wolnego nikt nie zdołał odebrać

• Lipski podał do Zieńczuka. Ten próbował przebić się środkiem boiska pod pole karne rywali. Nieskutecznie

• I kolejny strzał na bramkę Putnockiego. I znowu górą słowacki golkiper. Niedoszłym strzelcem Janus

• Z dystansu szczęścia szukał Rakowski. Putnocky z poważnymi problemami złapał jednak piłkę.

• Po lewej stronie znowu chciał przebić się Cotra. Tym razem musiał uznać wyższość Konczkowskiego

• Lewą stroną Cotra. Podał do czającego się pod polem karnym Janoszki. Ten jednak, skutecznie blokowany przez Grodzickiego, nic nie zdołał zdziałać

• Widząc początkową niemoc Niebieskich, lubinianie sami postanowili obudzić swego golkipera, spokojnie podając mu piłkę. Ten rozpoczął kolejny atak na bramkę Putnockiego.

• Długie podanie Dąbrowskiego skutecznie głową odebrał Konczkowski.

• Chorzowianie bardzo nieśmiało zaczeli wchodzić na połowę rywali. Nie zdołali nawet przebić się pod pole karne Forenca. Na posterunku Dąbrowski

• I znowu lubinianie. Tym razem w polu karnym znalazł się Cotra. Szybko zatrzymał go jednak Cichocki

• I do przodu znowu ruszyli gospodarze. Wykorzystując prosty błąd Cichockiego, prawą stroną popędził Janus. Dobra kontrola Lipskiego, nie pozwoliła mu na wiele.

• Dośrodkowanie Janowszki w pole karne pewnie wyłapał Putnocky

• Przed niezłą sytuacją stanął Papadopulos. Przed polem karnym odebrał podanie Janusa, jednak dał się oszukać Rafałowi Grodzickiemu

• Pierwsi z akcją wybiegli lubinianie. Papadopulosowi uciekła jednak piłka i spokojnie przejął ją Grodzicki.

• Rozpoczynamy! Od środka gospodarze.

• Czas na przywitanie kapitanów oraz losowanie stron. Premierowy gwizdek coraz blizej

• Arbiter Szymon Marciniak wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Zaraz zaczynamy

• Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę i udały się do szatni.

• Po zagranicznych wojażach i sędziowaniu w Lidze Mistrzów, na łono ekstraklasy powraca Szymon Marciniak. Czy prowadzony przez niego mecz w Lubinie dostarczy kibicom podobnych emocji jak spotkanie Szachtar Donieck - Rapid Wiedeń?

• Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją na ławkę chorzowskiego Ruchu powrócił Michał Efir. Ostatnim meczem, w którym były legionista wybiegł na boisko był ten zwycięski z Piastem. Wtedy to właśnie on zdobył w końcówce spotkania drugą bramkę, która zabiła nadzieję gości na zdobycie przy Cichej chociaż punktu. Czy dzisiaj ponownie dostanie szansę pojawić się na murawie a może nawet dopisać sobie kolejne trafienie?