Zagłębie Lubin 2 - 0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Zagłębie Lubin

2

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

0

• Koniec! Zagłebie pokonuje Termalikę 2:0 po mało ciekawym widowisku. Gospodarze po raz pierwszy od września wygrywaja na własnym terenie.

• Sędzia dolicza 3 minuty!

• Składna akcja Termaliki. Piłkarze z Niecieczy wymienili kilka podań, ale wrzutka Jareckiego daleka od ideału.

• Błąd blisko zdobycia 3 bramki dla Zagłębia. Traci jednak w ostatniej chwili piłkę na rzecz Termaliki.

• Słaby okres spotkania - Zagłebie pewne zwycięstwa, Termalika pogodzona z losem.

• Janus schodzi, wchodzi Błąd.

• Janus kartkuje za faul na Jureckim.

• Zmiana także w Termalice - Juhar schodzi, wchodzi Smuczyński.

• Piątek nie zdoła dziś strzelić bramki - zastępuje go Papadopulos.

• Seria rzutów rożnych dla Zagłebia zostaje przerwana przez strzał Żyry - piłka po jego strzale leci jednak daleko od bramki.

• 3531 - dokładnie tylu widzów pojawiło się dziś w ten chłodny i wietrzny wieczór na stadionie w Lubinie.

• Druga zmiana w Termalice - Foszmańczyk za Lickę.

• Tym razem Termalika w ataku. Plizga zszedł na skrzydło, zagrał płasko w pole karne, ale jego podanie nie dociera do Ziajki. Uprzedza go Jach.

• Guldan dobiega do piłki po rzucie wolnym i uderza głową. Jego strzał mija jednak bramkę Termaliki.

• Do końca pół godziny, ale wszystko wydaje się być jasne. Termalika nie jest w stanie stawić czoła ekipie Stokowca.

• Guldan sprowadza Plizgę do ziemi. I zarabia żółty kartonik.

• Witan! Co za interwencja! Rakowski wychodzi do strzału szczupakiem i kieruje piłke w stronę bramki! Witan broni kapitalnie, choc i tak... był spalony.

• Zagłebie naciska coraz mocniej. Żyra szaleje na skrzydle, Krzysztof Janus nałogowo wrzuca w pole karne, a jego imiennik o nazwisku Piatek strzela z każdej pozycji. Napastnik Zagłebia nie potrafi jednak skierować piłki do bramki.

• Fatalny błąd Witana. Woźniak uderza z około 20 metrów, bramkarz Termaliki ma piłkę na rękach, ale ta wypada mu z dłoni i wpada do siatki! Termalika na kolanach.

• Gooollllll!!!Woźniak!!!!

• Fatalny błąd Jacha. Zawodnik Zagłebia traci piłkę i grająca w osłabieniu Termalika rusza z kontrą. Niestety dla Słoni Kędziora nie potrafił opanowac futbolówki.

• Zagłębie kontunuuje ataki i nie zamierza odpuścić.

• W przerwie doszło do jednej zmiany w obozie Termaliki - Fryza zastąpił Kedziora.

• Zaczynamy druga połowę spotkania! Zagłebie prowadzi po pierwszej połowie 1:0.

• Dwuminutowe show Babiarza, w negatywnym tego słowa znaczeniu, bardzo komplikuje sytuację gości z Niecieczy. Zagłebie (nie)zasłużenie prowadzi, choć bardziej sprawiedliwy wydawał się remis. I to bezbramkowy, gdyż obie ekipy przynudzały przez większą część pierwszej połowy. Zagłebie zmierza do zwycięstwa i każdy inny wynik z tej perspektywy wyda się niespodzianką. Pamiętajmy jednak, że w Ekstraklasie zdarzały się nie takie cuda.

• Koniec 1. połowy.

• Zagłebie próbuje dobić Termalikę do przerwy, ale póki co nie udaje się ekipie Stokowca strzelić drugiej bramki.

• Co za gol Tosika. Piłkarz Zagłebia dopada do piłki na 30 metrze po podaniu Cotry i oddaje atomowy strzał. Bramkarz Słoni bezradny!

• 1:0!!!! Toooooosiiiiikkkkkk

• Babiarz w dwie minuty dostaje dwie kartki i wylatuje z boiska. Tym razem nieprzepisowo zaatakował Żyrę i sędzia Frankowski bez litości wyrzuca piłkarza Termaliki.

• Woźniak przed szansą. Uderza z rzutu wolnego, piłka mija mur, ale ląduje za bramką. Grę wznawia Witan.

• Babiarz fauluje Piatka przed linią pola karnego. Były zawodnik Ruchu otzrymuje żółtko.

• Najpierw aktywnie wrzucał Janus, teraz do roboty wziął sę Todorovski. Umiejętności dryblerskie pomogły mu w dużym stopniu dostac się pod pole karne gości. Ale wrzutka oddaliła szansę nawet na oddanie strzału...

• Mecz wraca do normalności. Znów sporo strat z obu stron. I brak chęci z obu stron, by zacząć przyciskać rywala. Bardzo monotonne pół godziny w Lubinie.

• Niezła akcja Termaliki. Fryc podał do Plizgi, ten na wślizgu wpadł i uderzył, ale tuż obok bramki. Gospodarze postraszeni.

• Jak na razie Zagłębie stara się inicjować więcej ataków, rozgrywać piłkę do skrzydeł i szukać szansy po stałych fragmentach gry. Trudno jednak coś wskórac grając niecelnie.

• Piatek dostaje piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki gości, przymierza, ale daleko nad bramką Termaliki.

• Tosik pierwszy kartkowiczem spotkania.

• Kupczak blokuje strzał z Piątka ze skraju pola karnego. Rzut roży dla Zagłębia. Janus wrzuca na raty, ale za drugim razem piłkę chwyta Andrzej Witan.

• Początek spotkania to typowe piłkarskie szachy. Ani jedni, ani drudzy nie chcą ryzykować. Sporo niedokładności, gra na chaos. Żaden z beniaminków nie chce przejąć inicjatywy.

• Juhar ostro potraktował Cotrę. Sędzie tym razem jednak łaskawy.

• Fryc do Licki w polu karnym, ale strzał Czecha za słaby, aby zaskoczyć Polacka.

• Juhar zaczyna akcję Termaliki, ale jego podanie ląduje na aucie.

• Rakowski wchodzi ofensywnie, zagrywa do Janusa, ale ten na spalonym. Pierwsze śliwki robaczywki na stadionie w Lubinie.

• Poczatek niemrawy - gospodarze na razie przeważają, ale nie podchodza pod pole karne Termaliki. Widać jednak, iż chcą się zrewanzować za jesienną porażkę 0:1.

• Bartosz Frankowski rozpoczyna widowisko w Lubinie!

• W składzie Zagłebia po raz pierwszy pojawi się na boisku Michał Żyra. Zaledwie 17-letni zawodnik gospodarzy pojawiał się w tym sezonie kulkukrotnie, ale zawsze jako rezerwista.

• W ostatnim spotkaniu Zagłebie Lubin doznało porażki 0:2 z Jagiellonią. Termalica uratowała w samej końcówce remis ze Śląskiem (1:1)

• Rezerwowi Termalica: Adrian Olszewski, Michał Markowski, Bartłomiej Smuczyński, Tomasz Foszmańczyk, Wojciech Kędziora, Wołodymr Kowal, Emil Drozdowicz

• Rezerwowi Zagłębie: Konrad Forenc, Adrian Błąd, Filip Jagiełło, Maciej Dąbrowski, Łukasz Piątek, Damian Zbozień, Michal Papadopulos

• Witamy serdecznie na relacji z pojedynku beniaminków Ekstraklasy - Zagłebia Lubin i Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. To spotkanie w ramach 19. kolejki polskiej ligi rozpocznie się już za niecałe pół godziny. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania.

• "Polska firma, polska wioska!"

POSŁUCHAJ: Hardrockowy hymn Termaliki! [AUDIO]

Mecz Termalica - Jagiellonia został przełożony na połowę grudnia

• Zagłębie - Termalica LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Starcie beniaminków: "Słoniki" chcą popsuć Barbórkę w Lubinie

Potyczka Zagłębia Lubin z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza zainauguruje 19. kolejkę Ekstraklasy. Dla gospodarzy tego meczu to dzień szczególny, ponieważ dziś wypada Barbórka, a klub jak wiadomo ściśle jest związany z przemysłem górniczym. Piłkarze Piotra Stokowca będą chcieli sprawić swoim kibicom, a przede wszystkim tym, którzy są górnikami, miły prezent w postaci trzech punktów. Jednak "Słoniki" z pewnością będą chciały popsuć to święto w stolicy polskiej miedzi.

Zagłębie Lubin - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1