0 2 połowa

Wisła Kraków

3

3 2 połowa

• Osłabiona Wisła nie dała szans Zagłębiu i spokojnie wygrała 0:3 na Dialog Arenie w Lubinie. Dziękuję za uwagę.

• I w tym momencie Robert Małek konczy spotkanie w Lubinie!

• GOOL! Rios wykorzystuje wspaniałe podanie Kirm! 0:3 .

• Sędzia doliczył 3 minuty

• Żółta kartka dla Cikosa

• Kirm!!! Sam na sam z Ptakiem i prosto w ręce bramkarza Zagłębia!

• Kirm próbował sprytnie zagrać piłkę do Melicshona, ale ten nie zdołał dojść do tego podania.

• Plizga! Strzela zewnętrzną stroną stopy, ale piłka przelatuje daleko obok słupka!

• Zmiana również w szeregach Wisły. Za Genkova pojawia się Rios

• Kolejna zmiana w Zagłębiu. Za Abwo wchodzi Galkevcius

• Żółta kartka dla Woźniaka

• Korner dla Zagłębia. Z narożnika piłkę wrzuca Plizga...krótkie rozegranie, piłka zza pole karne Abwo uderza, ale znów w zawodników Wisły!

• Ile jeszcze wolnych w tym meczu zmarnuje Plizga...Zagłębie wykorzystuje chwilowe nierozluźnienie w szeregach Wisły i stara się przycisnąć rywala.

• Do bramki Kurto nieco ponad 18 metrów... Plizga....nie ma gola! Piłka uderza w mur.

• Do końca spotkania nieco ponad 20 minut, a obraz gry na murawie nie ulega zmianie. Teraz Zagłebie będzie miało kolejną szansę z wolnego....

• Dobre rozciągnięcie do Rymaniaka. ten wolny decyduje się na strzał, ale piłka znów obija się o obrońców krakowskiej Wisły.

• Zmiana w Zagłębiu. Za Wilczka wchodzi Rakowski

• Dobra akcja Wisły. W pole karne wpada Genkov odgrywa do Kirma, ale w porę obrońcy Zagłębia

• Po stracie bramki Zagłębie już nie tak wyraźne. Przewaga Wisły wzrasta z każdą minutą pojedynku

• Zmiana. Za Traore na placu gry pojawia się Woźniak

• Hanzel pędzie środkiem pola...ma dużo miejsca. Decyduje się na strzał z dystansu, ale zablokowany.

• Żółta kartka dla Burligi

• Rymaniak fauluje w polu karnym Melicshona! Karny! Sędzia wskazał na wapno. Wykonawcą karnego Izraelczyk i GOOOL 0:2!

• Świetne zagranie do Pawłowskiego, ale ten gubi piłkę.

• Piłkarze Jana Urbana próbują nawiązać walkę z mistrzem Polski, ale ich ataki kończą się nieporadnością w podaniach.

• Chavez fauluje na 25 metrze. Szansa dla Zagłębia. Plizga...tym razem dobre dośrodkowanie, ale w polu karnym wyżej skakali goście z Krakowa.

• Kolejne przewinienie pod bramką Zagłębia. Wiślacy szybko wznowili grę...kilka podań z rodzaju "ty do mnie, ja do ciebie" i na tym koniec.

• Żółta karta dla Bruda

• Melicshon popisał się teraz techniką, szybko rozprawił się z Błądem i zagrał piłkę na prawą stronę. Tam jednak strata i bez zagrożenia pod bramką Zagłębia.

• Wisła rozpoczęła z wielkim animuszem. Od razu zagranie pod bramkę Ptaka i mamy rożny. Do piłki podchodzi Garguła...wrzutka w pole karne, ale wybijają obrońcy z Lubina.

• Zmiana w Wiśle. Za Jeliensa wchodzi Brud.

• Rozpoczynamy drugą połowę na Dialog Arenie!

• Za chwilę początek drugiej części spotkania w Lubinie. Zagłębie przegrywa 0:1, choć już w pierwszych 45 minutach pokazało się z dobrej strony. Piłkarze obu zespołów wchodzą na płytę.

• W pierwszej części spotkania obejrzeliśmy kilka naprawdę ładnych akcji. Lekką przewagę ma Zagłębie, ale groźniejsze ataki oglądaliśmy ze strony gości. Piłkarze obu zespołów, jak na razie obijali tylko słupki bramek na Dialog Arenie. Jedynego gola zdobył Kirm.

• Koniec pierwszej połowy. Zagłębie - Wisła 0:1.

• Jedna z ostatnich szans dla Zagłębia w pierwszych 45 minutach. Traore ma piłkę na 5 metrze, uderza, ale obok słupka.

• Sędzia doliczył 1 minutę do pierwszej części spotkania.

• Zagłębie szybko próbuje odrobić straty, Przed szansą Wilczek, strzela... wysoko nad poprzeczką!

• GOOOL! Wisła przeprowadza piękną akcję, którą wykończył Kirm! Zagłębie domaga się unieważnienia bramki, twierdząc, że padła ona ze spalonego!

• Żółta kartka dla Hanzela.

• Faul przed polem karnym Wisły. Jeliens powalił Traore. Do bramki jakieś 25 metrów, a do piłki znów podchodzi Plizga. Co zrobi tym razem...strzela!!! Nie ma gola! Słupek!

• Kolejna szansa dla Zagłębia. Wrzuca Dinis, tam do piłki dopada Plizga, ale nie może oddać strzału na bramkę Kurto. Przewaga miedziowych wzrasta.

• Tym razem na murawie leży Pawłowski. Wolny dla Zagłębia. Plizga znów centruje w pole karne i znów nie dokładnie. Horvath nawet jak by chciał to nie mógłbym celnie uderzyć tej piłki.

• Dinis powala na murawę Genkova! Będzie wolny dla Wisły z 24 metrów. ..piłkę wrzuca Garguła, ale słabe dośrodkowanie. Bez większego zagrożenia pod bramką Ptaka.

• Wyśmienita okazja Horvatha na zdobycie bramki głową z rzutu rożnego. Piłka jednak przelatuje obok słupka.

• Błąd defensywy Wisły. Przy piłce Abwo, podaje do Traore ten zwodzi...decyduje się na uderzenie, ale zablokowany!

• Faul dla Zagłębia. Przy piłce Plizga, gdzieś z 25 metrów od bramki...wrzuca i groźnie, ale w porę piłkę wybija Chavez.

• Kolejna dobra piłka do Pawłowskiego, ale ten osamotniony nie wiele może zdziałać.

• Zagłębi nie może przedostać się pod pole karne Wisły. Teraz Pawłowski dostaje piłkę z środkowej strefy boiska. ale jego dośrodkowanie budzi wiele do życzenia,. Piłka poza boiskiem.

• Izraelczyk raz z prawej raz z lewej strony próbuje urwać się miedziowym, jednak nie może znaleźć skutecznego sposobu na nich.

• Melicshon pędzi prawą flanką, próbuje wrzucić piłkę w pole, ale na posterunku obrońcy Zagłębia.

• Kilka ładnych celnych podań w ekipie z Lubina, aż prosiło się, aby zagrać prostopadłą piłkę do Traore. Strata i już Wisła przy piłce.

• Twarde starcie Wilczka z Jeliensenem . Od początku pojedynku nie brakuje walki na murawie. Wolny dla Zagłębia. Do piłki podchodzi Plizga. Strzela, ale prosto w ręce Kurto!

• Łatwa strata Melicshona w środku pola, kotra Zagłębie... nie nie jednak nie sędzia odgwizduje przewinienie na korzyść Wisły.

• Rajd Pawłowskiego, wrzuca piłkę w pole karne, ale tam wybija ją Chavez. Mogło być groźnie pod bramką Kurto.

• Dobre podanie do Kirma, ale na czas z bramki wychodzi Ptak i wyłapuje to zagranie.

• Wilczek bark w bark z obrońcami Wisły, pada, ale sędzia nie odgwizduje przewinienia.

• Początek spotkania na Dialog Arenie obiecujący. Piła szybko wędruje od bramki pod bramkę, ale jak do tej pory strzał mieliśmy tylko jeden.

• Mimo, że na trybunach nie ma kibiców, to fanów Zagłębia nie brakuje pod stadionem. Ich doping słychać na murawie, co na pewno pomoże piłkarzą prowadzonym przez Jana Urbana.

• To była świetna okazja na zdobycie bramki otwierającej wynik tego spotkania, jednak wiślak nie znacznie się pomylił. Zagłębie próbuje uspokoić grę.

• Pierwszy strzał Wisły! Sivakou w słupek!

• Początek spotkania. Zaczyna Zagłębie!

• Bardzo miły akcent zawodników Zagłębia, którzy powitali wchodzącą na murawę Wisłę oklaskami.

• Czas na składy obu zespołów.

Zagłębie: Ptak, Rymaniak, Horvath, Błąd, Dinis, Hanzel, Pawłowski, Traore, Plizga, Abwo, Wilczek. Na ławce zmian: Isailovic, Galkevicius, Rakowski, Kapias, Bartków, Woźniak, Ekwueme.

Wisła: Kurto, Jaliens, Chavez, Melicsohn, Garguła, Kirm, Genkov, Cikos, Wilk, Burliga, Sivakou. Na rezerwie zasiądą: Jovanivic, Sobolewski, Małecki, Rios, Skołorzyński, Brud, Żurawski.

• Ostanie spotkanie pomiędzy dwoma zespołami zakończyło się zwycięstwem Wisły Kraków 1:0. W poprzedniej kolejce Zagłębie wygrało na wyjeździe z Bełchatowem 0:2, a bramki zdobywali Plizga i samobójczą Fonfara. Wisła po trafieniach Cabrala i Szałachowskiego przegrała prestiżowe starcie przy Łazienkowskiej z Legią 2:0.

• Zagłębie już zapewniło sobie utrzymanie w lidze. W spotkaniu z krakowską ekipą chce na koniec sprawić miłą niespodziankę lubińskim kibicom, bo ostatnie spotkanie na nowym obiekcie Zagłębia zakończyło się porażką gospodarzy ze Śląskiem Wrocław 0:1. Wcześniej podopieczni Jana Urbana zdołali u siebie pokonać 1:0 Lecha Poznań. Dziś czas na osłabioną Wisłę?

• Trudno w to uwierzyć, ale przed nami przedostatnia już ligowa kolejka. Dziś ostatni mecz w tym sezonie na Dialog Arenie zagra Zagłębie Lubin. Podejmie świeżo upieczonego mistrza Wisłę Kraków. Na to spotkanie zaprasza Państwa Mateusz Komperda.