Jagiellonia Białystok 1 - 0 Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok

1

Zagłębie Lubin

0

• Zagłębie próbowało po przerwie, ale podopieczni Lenczyka wyglądali dzisiaj bardzo mizernie. Jagiellonia nie była wiele lepsza, ale zwyciężyła skromnie 1:0 po bramce Piątkowskiego. Podopieczni Probierza są już na 99% pewni utrzymania. Zagłębie z kolei z każdą kolejką wygląda coraz gorzej pod tym względem. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec! Jagiellonia pokonuje Zagłębie 1:0!

• Jakub Tosik stał bardzo długo przy linii bocznej, ale dopiero teraz wchodzi na plac gry. Zmienia Daniego Quintanę.

• Jagiellonia się skutecznie broni. Strzał z dystansu Bertilssona zablokowany.

• Rzut rożny dla Zagłębia po niezbyt udanej interwencji Gajosa.

• Sędzia Borski dolicza cztery minuty do tego meczu. Z powietrza z kilkunastu metrów uderza bardzo nieczysto Piątek.

• Blisko samobójczego gola Jaga! Dośrodkowanie Błąda w pole karne, gdzie fatalnie odbija piłkę jeden z obrońców gospodarzy, ale ta na szczęście pada łupem Słowika!

• Dzinić ewidentnie ręką zatrzymuje akcję Gajosa, ale sędzia Borski znowu nic nie widział. Albo cytując Paixao, nie chciał widzieć.

• Żółta kartka dla Słowika za grę na czas.

• Balaj! Dobre dośrodkowanie Popchadze z lewego skrzydła do którego dobrze doszedł Balaj, po czym głową z kilkunastu metrów uderzył minimalnie nad bramką!

• Kolejna szansa dla Zagłębia, ale Abwo, który dopadł do odbitej piłki na 16. metrze uderzył bardzo niecelnie.

• Modelski ratuje Jagiellonię! Fatalna interwencja na przedpolu Słowika, który nie trafia w piłkę, ale będącego przed pustą bramką Abwo doskonale zablokował prawy obrońca Jagi!

• Po podaniu Błąda na spalonym został złapany David Abwo.

• Teraz z kolei powinno być 2:0 dla Jagi!!! Po centrze Gajosa fatalnie pomylił się Bilek, który wyłożył piłkę Balajowi, a ten z trzech metrów uderzył w zewnętrzną krawędź słupka!!!

• POPRZECZKA!!! Po kolejnej składnej akcji Zagłębia piłka spada pod nogi niepilnowanego w polu karnym Abwo, ale ten uderza z kilku metrów potężnie i prosto w poprzeczkę bramki Słowika!

• Dobra akcja Zagłębia zakończona fatalnym dograniem Przybeckiego.

• Bertilsson w Zagłębiu zmienia Piecha.

• Uderzenie z dystansu Grzyba poszybowało nad poprzeczką bramki Zagłębia. Na stadionie tymczasem jest 3678 widzów, ale nie wiadomo czy 'z' czy 'bez' kibiców z Ultry, którzy opuścili trybunę.

• Jagiellonia Białystok - Zagłębie LubinJagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin

• Brutalny wślizg Rymaniaka na nogi Modelskiego. Sędzia Borski ku niezadowoleniu trybun pokazuje tylko żółtą kartkę. Trudno było przypuszczać, żeby były pracownik KGHM w kontrowersyjnej sytuacji zdecydował o wyrzuceniu z boiska piłkarza Zagłębia.

• Lubinianie przycisnęli Jagę, jednak na razie nie odnoszą żadnych wymiernych korzyści w postaci sytuacji bramkowych.

• Dośrodkowanie Przyebckiego prosto w ręce Słowika.

• Przybecki dostał teraz dobre podanie za linię obrony, ale nie opanował zagranej piłki.

• Ładny strzał z dystansu Przybeckiego bardzo pewnie broni Słowik.

• Wszyscy minęli się teraz z piłką po centrze Adriana Błąda. Było groźnie. Ultra pusta, ale pozostałe sektory właśnie w tym momencie rozpoczęły głośny doping.

• Bardzo groźne podanie w pole karne otrzymał teraz rozpędzony Piech, ale Martin Baran zatrzymał go skutecznym wślizgiem. Rzut rożny.

• Kolejne uderzenie z dystansu Błąda, które należy po prostu pominąć dla dobra zawodnika Zagłębia.

• Bilek stracił piłkę w pojedynku z Balajem. Albańczyk popędził lewym skrzydłem, ale w najważniejszym momencie akcji nie był w stanie dokładnie dograć do Quintany.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Quintany niepewnie, ale skutecznie interweniował Ptak.

• Gajos faulowany przez Dzinicia około 27 metrów od bramki Ptaka. Żółta kartka dla spóźnionego w tej sytuacji obrońcy Zagłębia.

• Rymaniak próbował technicznego uderzenia zza szesnastki, ale spadająca piłka wylądowała nieznacznie nad poprzeczką bramki Słowika.

• Piech z opatrunkiem na głowie wrócił już do gry.

• Z kornera nic ciekawego dla Miedziowych nie wyszło.

• Sędzia Borski dopatrzył się teraz rzutu rożnego dla Zagłębia, tymczasem Arkadiusz Piech opatrywany przy linii bocznej.

• Żółta kartka dla Ukaha za faul na Piechu w walce o górną piłkę.

• Zmiana w Jagiellonii. Schodzi zdobywca bramki, Mateusz Piątkowski, a w jego miejsce Bekim Balaj.

• Jakiś problem ma terasz Dzinić. Potrzebna interwencja lekarzy.

• Ukah popełnił fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki, po czym sam go naprawił zatrzymując atak lubinian.

• Oberwał piłką w głowę Rafał Grzyb, ale chyba obejdzie się bez interwencji medycznej. Przerwa w grze.

• Za chwilę na boisko wejdzie Bekim Balaj, który już został przywołany przez Michała Probierza.

• Słowik pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Manuela Curto.

• Kolejna kontrowersja. Martin Baran był w polu karnym popychany przez Vidanova, ale sędzia Borski każe grać dalej. Michał Probierz wściekły przy linii bocznej.

• Faul bez piłki Dzinicia na Piątkowskim i ostrzeżenie dla obrońcy gości.

• Popchadze ewidentnie faulowany przez rywala, sędzia Borski tego nie widzi i Zagłębie ruszyło z kontrą, po której w dobrej okazji znalazł się Przybecki, ale z ostrego kąta uderzył tylko w boczną siatkę!

• Jeszcze jedno uderzenie z dystansu Błąda, kolejne fatalne.

• Nieporozumienie w obronie Jagiellonii, dobre podanie prostopadłe do Błąda, którego przed wyjściem na czystą pozycję w ostatniej chwili uprzedza Baran.

• Strata Quintany i kontratak Zagłębia zakończony bardzo mizernym strzałem Błąda, który ledwo dotoczył się do Słowika.

• Uderzenie w polu karnym Piecha zostało zablokowane, a chwilę później po strzale z dystansu Vidanova bardzo niepewnie, ale szczęśliwie interweniuje Jakub Słowik.

• Ostrzeżenie arbitra dla Pazdana za zbyt ostrą grę.

• Gajos uruchomił na prawej stronie Modelskiego, ale ten nie był w stanie celnie dośrodkować w pole karne.

• Wznawiamy grę!

• Będzie jeszcze zmiana w Jagiellonii. Popchadze w miejsce Dźwigały.

• Za chwilę druga część spotkania, tymczasem dzisiejszy protest sympatyków Jagiellonii jest najprawdopodobniej efektem zatrzymania jednego z nich już na stadionie.

• Koniec pierwszej połowy, to jest bardzo słaby mecz, ale Jagiellonia prowadzi z Zagłębiem 1:0 po bramce Mateusza Piątkowskiego. Wracamy za 15 minut, bo o pierwszej połowie nie ma co nic mówić.

• Quintana wyszedł teraz na czystą pozycję, ale z ostrego kąta nie trafił czysto w piłkę! Dobra okazja zaprzepaszczona.

• Teraz Adrian Błąd uderzył z dystansu zdecydowanie lepiej, ale piłka i tak poszybowała nad poprzeczką.

• Bezpardonowy faul taktyczny Barana na Abwo. Ewidentna żółta kartka.

• Uderzenie z daleka Błąda zupełnie na wiwat.

• Vidanov wywalczył rzut rożny, tymczasem sędzia Borski już nie wytrzymał pyskówek Piecha i wlepił mu żółtą kartkę.

• Uderzenie z dystansu Rymaniaka zablokowane przez Ukaha.

• Centra Quintany wprost w ręce Ptaka.

• Uderzenie głową Błąda spokojnie broni Jakub Słowik.

• Długa piłka w pole karne Jagiellonii, gdzie dobrze interweniuje Straus. Chwilę później po drugiej stronie boiska, po ładnym zachowaniu Dźwigały, Gajos dośrodkowuje fatalnie, wprost w ręce Ptaka.

• Ilość niedokładnych zagrań z obu stron jest w tym meczu porażająca.

• Teraz z kolei dośrodkowanie Gajosa z rzutu wolnego było zupełnie nieudane. Piłka poza boiskiem.

• Żółta kartka dla Vidanova za faul na Gajosie.

• Dośrodkowanie Gajosa z rzutu rożnego w centrum pola karnego, gdzie Piątkowski poradził sobie z obrońcą i efektowną główką pokonał Ptaka! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Mateusz Piątkowski!

• Kolejny rzut rożny po zablokowanej centrze Quintany.

• Stracili piłkę lubinianie w szeregach obronnych, a uderzenie Piątkowskiego zostaje odbite na rzut rożny.

• Dośrodkowanie Piątkowskiego z prawej strony boiska spokojnie blokuje Dzinić.

• Teraz szansa dla Zagłębia. Po fatalnym błędzie Barana piłkę dostaje w polu karnym Piech, którego uderzenie ofiarnie blokuje Ukah.

• Przybecki zameldował się na murawie w miejsce Papadopulosa, który został zniesiony do ambulansu.

• Zdaniem sędziego dośrodkowanie Abwo przeciął ręką Martin Baran. Rzut wolny dla Zagłębia.

• Ładna kombinacja Modelskiego z Dźwigałą, obrońca Jagi dośrodkowuje w pole karne, gdzie uprzedzony zostaje Piątkowski.

• Już przygotowuje się do wejścia na plac gry Miłosz Przybecki.

• Papadopulos zniesiony na noszach poza boisko. Wznawiamy grę.

• Teraz z kolei ucierpiał Michal Papadopulos. Sędzia Borski przerywa grę.

• Jakiegoś urazu doznał stoper Jagi, Martin Baran, ale goście nie wybili piłki i próbowali ten fakt wykorzystać, jednak Vidanov dośrodkował piłkę fatalnie.

• Abwo z łatwością wyprzedził na skrzydle Strausa, po czym zagrał na linię pola karnego do Piecha, którego strzał został zablokowany.

• Jakiś protest na trybunach. Kibice na Ultrze opuszczają swój sektor.

• Gajos po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał z około 25 metrów. Piłka poszybowała w sam środek bramki i Ptak nie miał problemów ze skuteczną obroną.

• Dziesięć minut gry za nami. Mnóstwo walki w środku pola, ale sytuacji na razie brak.

• Długa piłka Pazdana w kierunku Piątkowskiego, jednak napastnika Jagi uprzedził Ptak.

• Zdenerwowany Piech odkopnął piłkę po gwizdku i już otrzymał ostrzeżenie od Marcina Borskiego.

• Indywidualna akcja Piecha, po czym napastnik lubinian z lewej strony pola karnego zagrywa prosto w ręce Słowika.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Od razu musimy zastrzec, że są zmiany w obu jedenastkach. W Jagiellonii zamast Popchadze gra Dźwigała, w Zagłębiu za Cotrę Piątek.

• Obie drużyny wychodzą na plac gry. Wyprowadza je sędzia główny dzisiejszego meczu, Marcin Borski z Warszawy.

• Kogo dzisiaj brakuje w obu drużynach? W Jagiellonii nie zobaczymy kontuzjowanych Niki Dzalamidze, Adama Waszkiewicza, a także zawieszonego za kartki Dawida Plizgi. Poza składem żółto-czerwonych pozostają Tomasz Bandrowski, Jan Pawłowski, Joel Perovuo, Sebastian Rajalakso oraz Paweł Drażba. W Zagłębiu dzisiaj nie ma kontuzjowanych Adama Banasia, Aleksandra Kwieka, Silvio Rodicia, a także Łukasza Janoszki oraz Lubomira Guldana.