Cracovia

2

• Koniec meczu. Cracovia po bramce w końcówce wraca do Krakowa z tarczą i ogromną zaliczką przed rewanżem

• Arbiter doliczyl trzy minuty

• Całą akcję rozpoczął Łukasz Zejdler. Wszedł na połowę rywali i skierował piłkę do Wdowiaka. Ten świetnie dośrodkował w pole karne, gdzie akcje wykończył Deniss Rakels.

• GOL! W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry gola zdobył Deniss Rakels.

• Żółty kartonik również dla Damiana Dąbrowskiego.

• Dudek mocno w pole karne. Piłkę odebrał Fidziukiewicz, ale jego strzał głową bardzo niecelny

• Żółty kartonik powędrował do Bartosza Rymaniaka za faul na Dawidzie Ryndaku. Będzie jeszcze rzut wolny dla Zagłębia

• Kolejny rzut wolny. tym razem dla Cracovii. Wykonywał go Damian Dąbrowski, ale uderzył prosto w mur.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Zejdler za Cetnarskiego.

• Żółtym kartonikiem ukarany Deleu.

• Rzut wolny dla Zagłębia wykonywał Sebastian Dudek. Futbolówkę dostał Matusiak, ale jego strzał został zablokowany.

• Bardzo dobre zagranie i strzał Pribuli. Sam wyminął kilku rywali i uderzył na bramkę. Pilarz na posterunku

• Dobra akcja Cracovii zakończona strzałem Rymaniaka. Niecelnie.

• Premierowa zmiana wśród gospodarzy. Konrad Budek za Łukasza Sołowieja.

• Zablokowane uderzenie z dystansu Budzińskiego.

• Żółty kartonik dla Sołowieja za wejście w Wołąkiewicza.

• Kapitalna interwencja Krzysztofa Pilarza. Po świetnym dośrodkowaniu Udovicicia piłka dotarła pod nogi Fidziukiewicza, który miał okazję zdobyć drugą bramkę w tym meczu

• Rakels sam wbiegł w pole karne rywali. Oddał piłkę nadbiegającemu Cetnarskiemu, który uderzył z bliska piętą. Nieco niecelnie.

• Piękna wrzutka Mateusza Wdowiaka sprzed pola karnego. Po podaniu Budzińskiego młody pomocnik skierował piłkędo Rakelsa. Ten uderzył z bliska, ale prosto w golkipera Zagłębia.

• Fidziukiewicz podał do Dudka, który uderzył z dystansu. Zabrakło celności.

• Teraz w ataku Cracovia. Deleu skierował futbolówkę do Wdowiaka, ale ten nie zdołał wiele zrobić.

• Z rzutu rożnego Zagłębie. Futbolówka dostała się w pole karne do Jakuba Araka. Napastnika zatrzymał jeden z obrońców Cracovii.

• Super okazja Zagłębia. Przed zdobyciem bramki powstrzymała ich tylko interwencja Pilarza. Dwa podania i już znaleźli w polu karnym rywali. Tam z prawej strony padł strzał.

• Druga zmiana w szeregach Cracovii. Kolejna wymuszona urazem. Boisko upuszcza Piotr Polczak, a w jego miejsce Damian Dąbrowski

• Kontratak Zagłębia zepsuty przez Fidziukiewicza, który nieczysto uderzył w piłkę.

• Prawa stroną przebił się Sierczyński. Dośrodkował w pole karne, gdzie czaił się Jakub Arak. Dobrze zachowali się jednak defensorzy Cracovii.

• Ładne podanie Fidziukiewicza za plecy defensorów Cracovii. Piłkę przejął Pribula, ale nie udało mu się oddac celnego strzału.

• Rzut wolny dla Cracovii po faulu na Polczaku. Wykonawcą jak zwykle Cetnarski. Futbolówka poleciała w kierunku Rymaniaka, ale zawodnik Pasów nie zdołał jej opanować.

• Strata Dudka i kolejna akcja Cracovii. Środkiem boiska szedł Wdowiak ale zbyt długo zwlekał z podaniem do kolegów z drużyny.

• Gra toczy się bardzo szybko. Przed chwilą Cracovia wywalczyła sobie rzut rożny. Wykonywał go Cetnarski. Piłka poleciała do Rakelsa, a ten ponownie uderzał głową. Niecelnie

• Super szansa również za gospodarzami. Skuteczne wyjście Pilarza uratowało sytuację.

• Świetna interwencja Sołowieja uratowała Zagłębie przed stratą bramki. Z najbliższej odległości głową uderzał Rakels. Piłka dostała się do Łotysza po niepewnej interwencji golkipera gospodarzy, którą sprowokowało uderzenie Wdowiaka

• Coraz odważniej poczynają sobie gospodarze. Szczególnie aktywny jest Martin Pribula, który ponownie uderzył na bramkę Pilarza. Minimalnie niecelnie

• Fidziukiewicz wyszedł pod pole karne Cracovii i oddał futbołowkę Pribuli. Ten jednak uległ obrońcom gości

• Kontratak gospodarzy zakończony strzałem Matusiaka. Górą Pilarz

• Bardzo ładne zagranie Budzińskiego w kierunku Rakelssa, który szybko skierował piłkę do Jendriska. Strzał tego ostatniego bez kłopotu wybronił golkiper Zagłębia.

• Świetne zagranie Dudka w kierunku Araka. Młody napastnik oddał tylko nieco niecelny strzał.

• Zaczynamy drugą część gry. Oba zespoły bez zmian.

• Koniec pierwszej połowy.

• Arbiter doliczył minutę

• Długa piłka na połowę Cracovii. Najpierw błąd Budzińskiego, a potem strzał z dystansu na bramkę przepuścił Rymaniak. Tym razem piłkę odbić zdołał Pilarz. Nieszczęśnie dla niego prosto przed siebie, gdzie nie stał żaden z defensorów Pasów. Wykorzystał do Fidziukiewicz, którzy najszybciej znalazł się przy futbolówce i spokojnie umieścił futbolówkę w siatce.

• GOL! Bramkę na 1:1 zdobył Michał Fidziukiewicz

• Rakels wywalczył rzut wolny dla swojej drużyny. Wykonał go Erik Jendrisek. Niecelnie uderzył nad bramką.

• Cały czas w ataku Cracovia. Pod polem karnym Fabisiaka wciąż znajduje się 7-8 zawodników. Tym razem najbliżej strzału był Rakels, który jednak nie opanował piłki po dośrodkowaniu Cetnarskiego.

• Rakels z Budzińskim krótkimi podaniami przedostali się pod bramkę Zagłębia. Tam oddali futbolówkę Jendriskowi, który szybko zdecydował się na dośrodkowanie. Odebrać je próbował jeszcze Rakels ale tym razem się nie udało.

• Rzut wolny dla Zagłębia wykonywał Udovicić. Z problemami piłkę wyłapał Pilarz.

• Jakub Wójcicki już nie był w stanie kontynuować gry. Na murawę zamiast niego wbiegł Mateusz Wdowiak.

• Błąd Rymaniaka sprawił, że futbolówka nieśmiało wkroczyła w pole karne Cracovii. Tam spokojnie przejęli ją goście.

• Od jakiegoś czasu piłka toczy się w środku boiska, nie zagłębiając się pod żadną z bramek.

• Do ataku ruszył Udovicić, ale jak przyszło co do czego to poślizgnął się i bez walki oddał piłkę Cetnarskiemu

• Nieporozumienie Sołowieja z Fabisiakiem mogło zakończyć się bardzo groźnie. Bezpańska piłka zmierzała w stronę bramki gospodarzy. W ostatniej chwili przejął ją jeden z obrońców Zagłębia.

• Szybko w polu karnym rywali znalazł się Rakels. Oddał piłkę Budzińskiemu, który obrócił się z nią i uderzył w stronę bramki. Niecelnie.

• Po krótkiej pogoni za piłką jakiś uraz dotknął Wójcickiego. Piłkarz zmuszony był opuścić boisko. Najprawdopodobniej już na nie nie powróci.

• Sebastian Dudek uderzył prosto w mur

• Po lewej stronie z piłką znalazł się Pribula. Próbował przebić się przez Deleu. W końcu Brazylijczyk zdecydował sie na faul. Będzie rzut wolny.

• Mateusz Cetnarski wykonywał juz któryś z kolei rzut rożny. Jak zwykle celnie skierował piłkę w pole karne, a tam wyskoczył do niej przez nikogo nie kryty Miroslav Covilo.

• GOL! Miroslav Covilo mocnym strzałem głową dał swojemu zespołowi prowadzenie

• W ataku znowu Cracovia. Podopieczni Jacka Zielińskiego sporo czasu spędzili pod bramką Zagłębia. Skuteczna defensywa gospodarzy nie pozwoliła im jednak nawet na oddanie strzału.

• Kolejny stały fragment gry w wykonaniu Sebastiana Dudka. Futbolówka znalazła Łukasza Sołowieja, który oddął niecelny strzał

• Rzut wolny dla Zagłębia Sosnowiec. Wykonawcą Dudek. Piłka poleciała w pole karne, ale tam na rzut rożny zbił ją Piotr Polczak

• Tym razem Cracovia wywalczyła rzut rożny. Futbolówka skierowana przez Cetnarskiego w pole karne wyminęła wszystkich krakowian i dostała się pod nogi rywali

• Mocną wrzutkę Deleu w polu karnym odebrał Matusiak i choć na chwilę oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

• Teraz w ataku Zagłębie. Mimo wielu prób gospodarze nie zdołali się jednak przebić w pole karne rywali.

• Celna wrzutka Wójcickiego do Rakelsa. Łotysz nie był jednak w stanie opanować piłki.

• Kolejne akcje Cracovii. Tym razem z dystansu uderzał Deleu. Bardzo niecelnie.

• Wójcicki centrował w pole karne, ale futbolówka zamiast do któregoś z kolegów poleciała prosto do Markowskiego.

• Lewą stroną pod pole karne Cracovii próbował przebić się Pribula. Dobrze zablokował go jednak Deleu.

• Rozny w wykonaniu Cetnarskiego nie przyniósł nawet strzału.

• Znowu Rakels. Tym razem przebił się lewym skrzydłem. Zamiast podać do któregoś z nabiegających kolegów sam postanowił to wykończyć i wywalczył rzut rożny.

• Pierwsza sytuacja Cracovii. Pod bramką Zagłębia znalazł się Deniss Rakels, ale został zatrzymany przez Łukasza Matusiaka.

• Zaczynamy! Od środka Cracovia.

• Arbiter wyprowadził obie jedenastki na murawę. Za chwilę zaczynamy.

• Już za nieco mniej niż dziesięć minut zabrzmi pierwszy gwizdek starcia w Sosnowcu. Lokalne Zagłębie podejmie aktualnie trzecią drużynę ekstraklasy, Cracovię. Obie drużyny bardzo poważnie podchodzą do dzisiejszego spotkania. Doskonale pokazują to mocne składy wystawione przez obu szkoleniowców.

ZAPOWIEDŹ: Lider pierwszej ligi przeciwko rewelacji Ekstraklasy

Zaledwie dzień po ostatnim meczu trzynastej kolejki Ekstraklasy, polskich kibiców czeka kolejne ciekawe starcie. Tym razem w ramach 1/8 Pucharu Polski. Lider 1. ligi Zagłębie Sosnowiec podejmie trzecią w tabeli Ekstraklasy Cracovię. Oba zespoły dzieli poziom rozgrywek, ale łączy coś innego - zarówno piłkarze z Sosnowca, jak i ich rywale z Krakowa to objawienia tego sezonu. Nikt bowiem nie spodziewał się, że wraz z końcówką rundy jesiennej drużyny te będą znajdowały się tak wysoko w tabelach.

Zagłębie Sosnowiec - Bytovia Bytów 2:0