Zagłębie Sosnowiec

2

GKS Katowice

1

• KONIEC! PO SZALONEJ KOŃCÓWCE ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC WYGRYWA Z GKS-EM KATOWICE 2:1!

• Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Strzał Michała Fidziukiewicza, piłka odbiła się jeszcze od Bartosza Iwana i przelobowała Mateusza Kuchtę.

• GOOL! MICHAŁ FIDZUKIEWICZ!

• Michał Fidziukiewicz znów strzelał na bramkę GKS, tym razem z ostrego kąta. Piłkę obronił jednak Mateusz Kuchta.

• Co za odpowiedź gospodarzy! Zarko Udovicić zagrał do Michała Fidziukiewicza, a ten zapakował piłkę tuż pod poprzeczką.

• GOOL! MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ!

• Dośrodkowanie Pietrzaka z rzutu wolnego, Leimonas doskoczył najwyżej do piłki, Wojciech Fabisiak źle interweniował i Zagłębie straciło gola.

• GOOL! POVILAS LEIMONAS!

• Sebastian Dudek został ukarany żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana także w ekipie GKS, Bartosz Iwan zastąpi Wojciecha Trochima.

• Paweł Szołtys został ukarany żółtą kartką.

• Adrian Paluchowski od razu złożył się do oddania strzału, ale został zablokowany.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu, za Grzegorza Fonfarę wszedł Adrian Paluchowski.

• Z rogu boiska uderzał Dudek, ale piłkę w własnego pola karnego wybił Oliver Praznovsky.

• Martin Pribula został złapany na spalonym.

• Kolejna zmiana w GKS, za Sławomira Dudę pojawił się Povilas Leimonas.

• Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec

• Próbowali teraz zagrozić bramce GKS sosnowiczanie. Michał Fidziukiewicz dośrodkowywał do Jakuba Wilka, ten z kolei nie zdołał dobrze dograć piłki w kierunku Martina Pribuli.

• Sebastian Dudek dośrodkowywał z rzutu wolnego, do piłki dopadł Adrian Frańczak i wybił ją głową,

• Wojciech Trochim sfaulował Sebastiana Dudka w środku pola.

• Żarko Udovicić odzyskał piłkę jeszcze na połowie rywali, podał ją do Grzegorza Fonfary, jednak ten nie zdołał stworzyć żadnej akcji pod bramką GKS.

• Pierwsza zmiana w ekipie GKS, Filip Burkhardt opuścił plac gry, zastąpił go Paweł Szołtys.

• Martin Pribula dośrodkowywał w pole karne z lewej flanki, akcję przerwał jednak Oliver Praznovsky.

• Michał Fidziukiewicz był pilnowany przez trzech graczy GKS, ale mimo wszystko zdecydował się na oddanie strzału. Po jego uderzeniu piłka powędrowała daleko od bramki rywali.

• Dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rzutu wolnego, futbolówkę pewnie złapał Mateusz Kuchta.

• Filip Burkhardt został ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w Zagłębiu, za Dawida Ryndaka wszedł Jakub Wilk.

• Žarko Udovicić wypatrzył Martina Pribulę i próbował zagrać do niego piłkę, jednak Słowak został zablokowany przez Czerwińskiego.

• Dośrodkowanie Alana Czerwińskiego, piłkę przyjął Wojciech Trochim, który oddał strzał, ale Dawid Ryndak go zablokował.

• Piłkarze Zagłębia często przerywają akcję rywali faulami.

• Dośrodkowanie Pietrzaka na pole karne, piłkę pewnie wyłapał Fabisiak.

• Wrzutka Czerwińskiego, Trochim wyskoczył do piłki, ale szybciej przechwycił ją Dudek.

• Dośrodkowanie Adriana Frańczaka, jednak Rafał Pietrzak nie zdołał zamknąć akcji.

• W Zagłębiu doszło do jednej zmiany - Łukasz Sołowiej zastąpił Jakuba Araka.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Zagłębie bezbramkowo remisuje z GKS-em Katowice.

• Grzegorz Goncerz wpadł w pole karne Zagłębia i już przymierzał się do oddania strzału. W ostatniej chwili defensorzy Zagłębia wybili piłkę.

• Złe zagranie Sierczyńskiego do Ryndaka, piłkę przejęli katowiczanie.

• Żarko Udovicić próbował dośrodkowywać, został jednak zablokowany.

• Płaski strzał Rafała Pietrzaka, piłka znalazła się w rękach Wojciecha Fabisiaka.

• Pietrzak zagrywał do Czerwińskiego, ale ten nie zdołał oddać strzału na bramkę, ponieważ nie opanował piłki i ta opuściła plac gry.

• Wojciech Trochim głową zagrał w kierunku Grzegorza Goncerza, jednak w tej sytuacji uprzedził go Wojciech Fabisiak.

• Rzut wolny dla katowiczan, piłkę uderzał Rafał Pietrzak, ale trafił w mur.

• Sebastian Dudek zdecydował się na strzał z dość dużej odległości, jednak uderzał zbyt lekko i Mateusz Kuchta bez problemów obronił.

• Dośrodkowanie Czerwińskiego, z pierwszej piłki uderzał Filip Burkhardt, ale piłka o centymetry minęła bramkę Zagłębia!

• Sierczyński z nów dośrodkowywał, tym razem piłkę w porę wyłapał Mateusz Kuchta.

• Niezła akcja Zagłębia! Marcin Sierczyński zagrywał piłkę na pole karne, przyjął ją Jakub Arak, złożył się do strzału i huknął na bramkę GKS. Futbolówka powędrowała jednak tuż obok słupka.

• Sławomir Duda dośrodkowywał w pole karne, ale Wojciech Fabisiak pewnie wyłapał futbolówkę.

• Dośrodkowanie Dudka z rzutu wolnego, piłkę wybijają obrońcy GKS, ale trafia ona do Dawida Ryndaka. Ten nie zdołał jednak odegrać futbolówki do swoich kolegów.

• Adrian Frańczak walczył o piłkę, ale został przewracany tuż przed polem karnym sosnowiczan.

• Oliver Praznovsky wypatrzył Czerwińskiego na prawym skrzydle i podawał mu, ten z kolei odegrał piłkę do Wojciecha Trochima, któremu ostatecznie nie udało się pokonać Fabisiaka.

• Dość ryzykowane zagranie piłki Dudka do Fabisiaka.

• Ależ blisko było Zagłębie! Ryndak wrzucił piłkę w pole karne, a tam Arak niemal wpakował ją do siatki!

• Zag-GKs

• Wojciech Trochim strzelał sprzed pola karnego, ale nieczysto uderzał w piłkę i Wojciech Fabisiak nawet nie musiał interweniować.

• Kilka ostatnich minut to dość spokojna gra głównie w środkowej strefie boiska. Obie drużyny sprawiają wrażenie, jakby badały wzajemnie swoje umiejętności.

• Rydnak walczył o piłkę z Frańczakiem w narożniku boiska, jednak ta opuściła plac gry.

• Bardzo niedokładne zagranie Filipa Burkhardta z prawej strony, grę do bramki zaczął Wojciech Fabisiak.

• Małe zamieszanie pod bramką GKS, Dawid Ryndak złożył się do oddania strzału, ale trafił w piłkę bardzo nieczysto i uderzał niecelnie.

• Pielorz niecelnie podawał do Czerwińskiego, od autu grę wznowią gospodarze.

• Grzegorz Goncerz uderzał na bramkę Zagłębia, ale dobrą interwencją popisał się Wojciech Fabisiak!

• Jakub Arak już czekał na podanie pod bramką GKS, ale żaden z jego kolegów nie dograł mu piłki.

• Rafał Pietrzak zdecydował się na oddanie strzału, ale uderzał bardzo niecelnie i piłka nawet nie zagroziła bramce Zagłębia.

• Dośrodkowanie Czerwińskiego w pole karne, Markowski pewnie wybija piłkę.

• Zagł- GKS Katowice

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn właśnie pojawili się na murawie.

• Ławka rezerwowych GKS-u Katowice: Rafał Dobroliński, Krzysztof Wołkowicz, Paweł Szołtys, Povilas Leimonas, Adrian Jurkowski, Przemysław Sawicki, Bartosz Iwan

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Matko Perdijić, Łukasz Sołowiej, Tomasz Szatan, Patryk Mularczyk, Jakub Wilk, Hubert Tylec, Adrian Paluchowski

• Zapraszamy na relację na żywo z Sosnowca. gdzie miejscowe Zagłębie zmierzy się z katowickim GKS-em. Kto okaże się lepszy w tej zagłębiowsko-śląskiej rywalizacji?

• Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice LIVE!

Zapowiedź: Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice LIVE! Święta wojna na Stadionie Ludowym

Mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS Katowice od zawsze elektryzowały kibiców. Po awansie drużyny ze Stadionu Ludowego do I ligi sąsiedzi zza między po latach znowu mają okazję mierzyć się w walce o ligowe punkty. Pierwszy mecz rozegrany przy Bukowej wygrali sosnowiczanie 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył wówczas w 24. minut. Konrad Budek. Faworytem tamtego spotkania był GKS. Teraz to Zagłębie jest wyżej w tabeli i ma za sobą lepszą jesień od rywali z Bukowej.