1

Górnik Łęczna

1

• I to już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

• I to już koniec tego meczu! Bramka Nikitovicia daje Górnikowi bardzo cenny punkt!

• Żółta dla Barisica za rzekomy faul na Bożiciu

• Nic nie zapowiadało bramki dla gości, a jednak po rzucie rożnym kapitan Górnika wyrównuje!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Nikitović!

• Bożić uderzył Mikę łokciem, sędzia nie zareagował. Portugalczyk leżał dłuższą chwilę, ale już wrócił do gry

• Ostatnia zmiana w Górniku: Rudik za Pruchnika

• Prieto ukarany kartką.

• Mica strzela z 18 metrów tuż nad poprzeczką!

• Alvarinho wyprzedził Bielaka i został powalony na murawę w polu karnym, ale sędzia milczy!

• Kamiński przejął piłkę i oddał do Miki, który założył siatkę Nikitoviciowi i oddał prostopadle do skrzydłowego, który jednak był na minimalnym spalonym

• Prieto mocno i pięć metrów obok bramki

• I ponownie fauluje Drygas. Tym razem w groźniejszym miejscu, ponad 30 metrów przed bramką

• Drygas zdaniem sędziego faulował rywala przy walce o górną piłkę

• Jak to nie wpadło? Barisić ze skrzydła zagrał do Alvarinho, ten dobrze do Miki, który przelobował Prusaka. Do piłki ruszyło po dwóch graczy z obu drużyn i Sasin zdołał wybić ją z linii!

• Wójcicki po profesorsku odbiera piłkę Sasinowi w narożniku boiska

• Ależ okazja Majewskiego! Alvarinho wpadł w pole karne, piłka trafiła do Majewskiego, ale jego strzał ofiarnie zablokował Bożić. Białorusin miał szansę na poprawkę, huknął z 13 metrów tuż obok bramki!

• Poprawka Ziajki już celniejsza. Barisić zdołał uderzyć głową, jednak nie był to czysty strzał i piłka wyraźnie minęła bramkę

• Alvarinho pomknął skrzydłem, przebiegł prawie pół boiska i dośrodkował. W polu karnym ponownie najlepiej ustawiony był Bożić

• Majewskij rozciągnął akcję i dograł do Smektały, który od razu wstrzelił piłkę w pole karny. Bożić główkuje za linię końcową. Z rożnego nic nie wyszło.

• Zawisza Bydgoszcz - Górnik Łęczna

• Pierwsza dobra szansa gości! Nikitović wpadł w pole karne i uderzył lewą nogą z ostrego kata. Sandomierski czujnie pilnował krótkiego roku!

• Zza stadionu słychać "Ole, to my kibole!"

• Ciekawy wariant rozegrania tego stałego fragmentu gry. Wszyscy bydgoszczanie stali na linii bramkowej. Drygas wygrał główkę, ale uderzył za lekko

• Smektała dobrze wrzucał z prawego skrzydła. Barisić nie sięgnął jednak piłki i Szmatiuk wybił ją na róg

• Gra już wznowiona, liczymy na większe emocje w drugiej części!

• Grzegorza Bonina odwiozła ze stadionu karetka. Od początku drugiej połowy na murawie melduje się Sebastian Szałachowski

• I to już koniec pierwszej połowy! Bonin nie jest w stanie zejść do szatni samodzielnie, właśnie usiadł na murawie i udzielana jest mu dalsza pomoc

• Skrzydłowy gości niefortunnie upadł i wyraźnie ucierpiał. Trzyma się za bark, chyba będzie konieczna zmiana

• Ziajka mógł powstrzymać Bonina tylko faulem. Oznacza to pauzę w następnym meczu

• Oglądamy teraz brzydki fragment meczu. Sporo fauli, składnych akcji natomiast jak na lekarstwo.

• Nowak zdecydował się na uderzenie lewą nogą z 25 metrów. Celnie ale anemicznie, Sandomierski pewnie to wychwycił

• Kolejna długa piłka na Hasaniego, który znowu wygrywa walkę w powietrzu. Miceal przez chwilę był zdezorientowany, ale w sukurs przyszedł mu Marić i wybił futbolówkę

• Drygas podaniem szukał Barisicia, ten jednak nie zdołał opanować piłki

• Łęczna cały czas próbuje kombinacyjnie rozegrać piłkę na połowie rywala, nie bardzo jej to jednak wychodzi. Pruchnik zbyt mocno do Hasaniego i piłka dla Zawiszy

• Portugalczyk mógł być jednak na minimalnym spalonym

• Szybko wykonany rzut wolny ze środka pola kompletnie zgubił obronę łęcznian. Alvarinho wpadł w pole karne i z ostrego kąta przymierzył przy dalszym słupku. 1:0!

• Pierwsza niezła akcja gości. Hasani ze skrzydła dograł do Bonina, ten uderzył z dystansu niezbyt mocno i w środek bramki. Pewna interwencja Sandomierskiego

• Sędzia Mariusz Złotek gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczyna kolejkę ekstraklasy!

• Piłkarze już na murawie, wejściu towarzyszyła im dość patetyczna muzyka, to nowość na bydgoskim stadionie

• Dość niespodziewane są osiemnastki meczowe: w Zawiszy brak Bartłomieja Pawłowskiego, a w Górniku Fedora Cernycha

• Zamieszanie w związku z zapowiadanym przyjściu na mecz fanatyków i podwyższeniu cen biletów przełożyły się na rażąco niską frekwencję. Póki co trybuny świecą punktami. Kibole zebrali się pod stadionem, gdzie ruch był spory

• Zawisza - Górnik Łęczna LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Zażarta walka o utrzymanie

Ekstraklasa nie zwalnia tempa i już dziś o godz. 18 pojedynek Zawiszy Bydgoszcz z Górnikiem Łęczna rozpocznie 34. kolejkę. Dla bydgoszczan ten mecz może okazać się kluczowy, gdyż w przypadku porażki ich sytuacja stanie się dramatyczna.

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Łęczna 0:0

• Rezerwowi drużyny gości: Socha, Mraz, Kopeć, Rudik, Szałachowski, Kalinowski, Josu Currais Prieto.

• Oto ławka rezerwowych gospodarzy: Kaczmarek, Nawotczyński, Strąk, Kamiński, Predescu, Denković, Świerczok.

• Witamy ze stadionu w Bydgoszczy, gdzie już o 18:00 rozpocznie się pierwsze spotkanie 34. kolejki Ekstraklasy.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAWISZA BYDGOSZCZ - GÓRNIK ŁĘCZNA

34. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy zainauguruje starcie Zawiszy z Górnikiem Łęczna. Gospodarze spotkania we wtorek przegrali z Cracovią na wyjeździe 1:3, ale nadal mają spore szanse na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sukcesem może być już fakt, że po przeszło dwustu dniach spędzonych na ostatnim miejscu w tabeli, podopieczni Mariusza Rumaka awansowali o pozycję niżej, a na dole tabeli wylądował GKS Bełchatów. Bydgoszczanom do opuszczenia strefy zagrożonej spadkiem brakują punktu - tyle tracą do trzeciej od końca Korony.

W piątek rywalem Zawiszy będzie Górnik Łęczna, który w przeciwieństwie do swojego rywala, we wtorek zdobył komplet punktów. Łęcznianie ograli na wyjeździe Koronę Kielce i w ligowej tabeli wyprzedzają ją już o trzy punkty, zajmując piątą pozycję.