Zawisza Bydgoszcz

3

Górnik Zabrze

1

• Po przerwie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zupełnie zdominowali Górnika, który przegrywa już trzecie spotkanie na wiosnę! Zabrzanie zdobyli wiosną zaledwie jeden punkt i spadają z każdą kolejką w dół tabeli. Pozycja Ryszarda Wieczorka wydaje się niezbyt mocna. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec spotkania! Zawisza ogrywa Górnika 3:1!

• Geworgian z ostrego kąta uderza minimalnie nad bramką zabrzan!

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Wojciechowski zastępuje Vasconcelosa.

• Nieudana kombinacja Vasconcelosa z Geworgianem.

• Gospodarze w pełni kontrolują boiskowe poczynania. Bydgoszczanie dopiszą dzisiaj do swojego dorobku trzy punkty.

• Zmiana w Zawiszy. Wójcicki za Masłowskiego.

• Na trybunach selekcjoner Adam Nawałka. Nie jest to dla niego na pewno miły tydzień. Najpierw porażka ze Szkocją, a następnie obserwowanie tego, jak radzi sobie pod nowym kierownictwem Górnik, który przecież pod wodzą Nawałki ścigał prowadzącą w tabeli Legię.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Gwaze za Madeja.

• Kontra gospodarzy zakończona słabiutkim uderzeniem Geworgiana, znacznie obok bramki Górnika.

• Ziajka doskonałym podaniem uruchomił Carlosa, ale ten uderzył wysoko nad poprzeczką!

• Górnik w fatalnej sytuacji. Zawisza ma przewagę dwóch goli, jednego zawodnika oraz podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wyraźnie są w gazie!

• oraz Łuczak za Oziębałę.

• Dwie zmiany w Górniku. Drewniak za Iwana...

• Żółta kartka dla Rafała Kosznika.

• Świetny strzał z rzutu wolnego Dudka! Pomocnik Zawiszy uderzył w róg bramki, w którym powinien być Kasprzik, ale ten zrobił ruch w drugą stronę i nie był w stanie już interweniować! 3:1 dla Zawiszy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Sebastian Dudek!

• Powtórki nie rozstrzygają tego, czy faul rzeczywiście miał miejsce. Trzeba zaufać na słowo sędziemu Musiałowi, który był w tej sytuacji idealnie ustawiony, widział wszystko jak na dłoni i nie miał żadnych wątpliwości.

• Czerwona kartka dla Tomasza Wełnickiego za delikatny faul (?) na wychodzącym na czystą pozycję Vasconcelosie!

• Kolejny faul Iwana. Musi ten piłkarz uważać, bo z bohatera pierwszej połowy może stać się antybohaterem całego spotkania.

• Żółta kartka dla Bartosza Iwana za faul na Dudku. Czwarta kartka i pomocnik Górnika nie zagra w następnym meczu.

• Zawisza na prowadzeniu! Po rzucie rożnym Szeweluchin odbił piłkę głową przed pole karne, gdzie świetnie nabiegł na nią Dudek i płaskim strzałem z dystansu zaskoczył Kasprzika!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Sebastian Dudek!

• Geworgian wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Faul w ofensywie Vasconcelosa.

• Madej szukał w polu karnym Nakoulmy, ale jego podanie świetnie przerwał Nawotczyński.

• Madej groźnie dośrodkowywał przed bramkę Zawiszy, gdzie w trudnej sytuacji celnego strzału nie dał rady oddać Oziębała.

• Kasprzyk uprzedził w polu karnym Vasconcelosa po zagraniu Geworgiana za linię obrony zabrzan.

• Mecz w Bydgoszczy zaczyna się praktycznie od nowa.

• Gospodarze idą za ciosem. Strzał Masłowskiego pewnie broni Kasprzik.

• Łukasiewicz stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Vasconcelosa, Portugalczyk świetnie dośrodkował na nogę Geworgiana, a ten ślicznym uderzeniem z woleja doprowadza do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Wahan Geworgian!

• Z rzutu rożnego zero zagrożenia dla bramki gospodarzy.

• Po szybkiej akcji Górnika bezpańska piłka spadła na 16. metr na nogę Nakoulmy, ale gracz gości nie trafił czysto w piłkę. Jest jeszcze korner.

• Wracamy na murawę stadionu w Bydgoszczy i zaczynamy drugą połowę spotkania!

• Bramka Iwana to jedna z zaledwie dwóch ciekawych akcji w tym spotkaniu. Drugą szansę, na wyrównanie, miał Vasconcelos, który jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Zawiszą. Goście prowadzą w Bydgoszczy 1:0 i teraz to zespół Tarasiewicza musi odpowiednio zareagować.

• Koniec pierwszej połowy. Zawisza przegrywa z Górnikiem 0:1!

• Faul w ofensywie Nakoulmy.

• Portugalczyk złapany na spalonym po ładnym podaniu Masłowskiego.

• Vasconcelos fatalnie zepsuł teraz kontrę bydgoskiego Zawiszy.

• Luis Carlos z dystansu trafił w Vasconcelosa...

• Rzut rożny dla Górnika. Kaczmarek pewnie chwyta piłkę po centrze Jeża.

• Po składnej akcji Zawiszy goście wybiją piłkę z własnego pola karnego.

• Vasconcelos wyszedł sam na sam z Kasprzikiem po podaniu Geworgiana, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Górnika!

• Drygas stracił piłkę przed polem karnym Górnika, a następnie sfaulował rywala, za co otrzymuje ostrzeżenie od arbitra.

• Niepewna interwencja Lewczuka po dośrodkowaniu Jeża, jednak szczęśliwie piłka wpada w ręce Kaczmarka.

• Górnik może spokojnie teraz grać z kontrataku. Bydgoszczanie po raz trzeci wiosną muszą odrabiać straty. Dwukrotnie się nie udało, a jak będzie teraz?

• Potężne uderzenie Sobolewskiego z dystansu, ale w sam środek bramki i broni Kaczmarek.

• Fatalne dośrodkowanie Madeja. Kaczmarek wznawia grę od bramki.

• Pierwsza lepsza akcja Górnika i 1:0 dla zabrzan! Szarża Nakoulmy, doskonała wrzutka Oziębały i świetnie wbiegający w pole karne Iwan głową pokonuje Kaczmarka! Pierwszy gol Górnika wiosną! Po 290 minutach gry!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Bartosz Iwan!

• Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Geworgiana, ale Kasprzik skutecznie piąstkuje piłkę.

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Raz musiał interweniować nawet Kasprzik, ale bramkarz Górnika nie popełnił żadnego błędu.

• Po centrze Lewczuka akcję gospodarzy zamykał Carlos, ale zagranie Portugalczyka było niecelne.

• Micael dobrze w polu karnym powstrzymał Oziębałę.

• Po zamieszaniu w polu karnym bardzo ekwilibrystyczny strzał oddał Kosznik, ale nie trafił czysto w piłkę i ta trafiła w ręce Kaczmarka.

• Madej wywalczył rzut rożny.

• Raz jeszcze Masłowski. Tym razem próba z dystansu reprezentanta Polski okazała się bardzo niecelna.

• Masłowski z rzutu wolnego uderza w sam środek bramki, gdzie pewnie łapie piłkę Kasprzik.

• Faul taktyczny Sobolewskiego i pierwsze ustne ostrzeżenie od sędziego Musiała.

• Nieśmiałe próby dopingu w wykonaniu zgromadzonych kibiców.

• Dobra interwencja Kasprzika przerywa dośrodkowanie w kierunku Vasconcelosa.

• Pierwszy gwizdek Tomasza Musiała i zaczynamy!

• Kogo brakuje dzisiaj w obu drużynach? Wśród gospodarzy nie zobaczymy dziś kontuzjowanego Goulona, a także Skrzyńskiego i Ciechanowskiego. Do rezerw zostali z kolei zesłani Paweł Abbott oraz Piotr Kuklis. W Górniku brakuje dzisiaj Augustyna, Dancha, Gancarczyka, Przybylskiego, Mańki, Magiery, Małkowskiego, Steinborsa oraz Zachary.

• W Zawiszy najciekawsza jest obsada środka obrony, gdzie dzisiaj zagrają Nawotczyński i Micael. Z kolei w Górniku w podstawowej jedenastce znalazł się Wełnicki, który nie tak dawno miał być skreślony z listy zgłoszonych do gry w Ekstraklasie.

• Rezerwowi Górnika: Norbert Witkowski, Boris Pandza, Rafał Kurzawa, Szymon Drewniak, Tomas Majtan, Dzikamai Gwaze, Wojciech Łuczak.

• Rezerwowi Zawiszy: Andrzej Witan, Piotr Petasz, Paweł Strąk, Hermes, Jakub Wójcicki, Paweł Wojciechowski, Jorge Kadu.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• W dzisiejszym spotkaniu raczej nie będzie gorącej atmosfery na trybunach. Niebiesko-czarni wciąż są skonfliktowani ze swoimi najbardziej zagorzałymi kibicami, którzy ogłosili bojkot. Kibice Górnika z kolei, którzy mieli przyjechać do Bydgoszczy nawet w liczbie 1600, ostatecznie odwołali swój wyjazd, solidaryzując się z miejscowymi.

• Zawisza znajduje się obecnie w grupie drużyn, która walczy bardzo zaciekle o grę w grupie mistrzowskiej po rundzie zasadniczej. Nad dolną częścią tabeli bydgoszczanie (ósme miejsce, 32 punkty) mają tylko punkt przewagi, głównie przez swój kiepski start wiosną. Zwycięstwo nad Cracovią, a następnie dwie wysokie porażki z Lechią i Zagłębiem na pewno chluby beniaminkowi nie przynoszą.

• Choć jeszcze przed rozpoczęciem piłkarskiej wiosny Górnik Zabrze zapowiadał walkę o mistrzostwo Polski, to jednak początek rundy boleśnie zweryfikował plany zabrzan, którzy powinni teraz skupić się na obronie miejsca w pierwszej ósemce Ekstraklasy. Podopieczni Ryszarda Wieczorka obecnie zajmują w lidze piąte miejsce, ale jeśli dzisiaj przegrają w Bydgoszczy, to ich dzisiejszy rywal zbliży się do nich już na cztery punkty.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Zawisza Bydgoszcz zmierzy się z Górnikiem Zabrze.