3

3 1 połowa

Korona Kielce

1

• Druga z rzędu porażka Korony. Kielczanie nieźle wyglądali w drugiej połowie, kreowali sobie okazje strzeleckie, ale zwycięstwo gospodarzy jest zasłużone. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Koniec! Zawisza pewnie ogrywa Koronę

• Andre Micael schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Strąk

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Utrzymują się teraz dość długo przy piłce goście, ale Zawisza sprytnie wypycha ich z własnej połowy

• Indywidualna akcja Kiełba. Pomocnik Korony zakręcił obrońcą w polu karnym i oddał strzał z ostrego kąta. Był on jednak niecelny

• Pawłowski! Bardzo dobry strzał z dystansu, piłka minimalnie mija bramkę Korony!

• Zmiana w zespole gości, Cebula wchodzi, schodzi Trytko

• Marić zagrał ręką w środkowej strefie boiska, goście zaraz wznowią grę.

• Mają problemy z trzymaniem linii spalonego gospodarze, tym razem nieprawidłowa pozycja Silvy

• Alvarinho schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Pulhac

• Niezłe zagranie Kapo w pole karne do Carlosa, a choć Sandomierski minął się z piłką, to skuteczni zaasekurowali go obrońcy

• Kiepsko jednak z tego rzutu wolnego dośrodkował Kiełb i piłkę już mają bydgoszczanie

• Żółta kartka dla Wójcickiego za faul na Carlosie

• I odpowiada Barisić! Strzał sprzed pola karnego, również minimalnie niecelnie!

• Malarczyk! Obrońca Korony znów postraszył z dystansu, tym razem nieznacznie przestrzelił!

• Aj, ależ było blisko drugiego gola dla gości! Świetny strzał Kiełba i tylko boczna siatka!

• Zmiana w zespole gospodarzy, wchodzi Pawłowski, schodzi Kamiński

• Wychowanek Korony po raz drugi w tym sezonie pokazał, że potrafi dobrze uderzyć z dystansu. Ładny gol Malarczyka, ale czy gości stać jeszcze na to, by namieszać w tym meczu?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Malarczyk zmniejsza straty Korony!

• A jednak nie miał szczęścia Paweł Golański

• Żeby Golański wszedł do szatni potrzeba było wysokiego prowadzenia Zawiszy. :)

• Ogólnie jest to jak najbardziej zasłużone prowadzenie Zawiszy. Bydgoszczanie szybko zbudowali sobie odpowiednią przewagę i choć teoretycznie oddali po tym inicjatywę gościom, to i tak do szatni wpakowali im kolejnego gola. Zobaczymy, jak kielczanie będą wyglądali po przerwie

• Kolejny fatalny błąd gości. Szybka kontra Zawiszy i obrońcy Korony zupełnie się pogubili, Drygas zagrał dobrą piłkę do Barisicia, a ten pewnie wykorzystał sytuację sam na sam

• I teraz arbiter kończy pierwszą połowę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Barisić, 3:0!

• Kiełb oddał strzał po dośrodkowaniu Malarczyka z prawej strony boiska, łapie piłkę Sandomierski

• Troszkę zamieszania znów stworzyli pod własną bramką obrońcy Korony, jednak wszystko skończyło się to niecelnym strzałem Silvy

• To mógł być gola na 3:0! Świetny strzał Barisicia z prawej strony pola karnego i tylko doskonała interwencja Cerniauskasa ratuje gości!

• Luis Carlos przymierzył sprzed pola karnego, ale tym razem nie trafił nawet w światło bramki. Grę wznowi Sandomierski

• Niezła piłka z głębi pola do Alvarinho, ale tego dobrze powstrzymali Sylwetrzak i Klemenz

• Kiełb oddał strzał z rzutu wolnego, z dużej odległości, ale wyraźnie się pomylił

• Sandomierski! Sylwestrzak oddał strzał głową po dośrodkowaniu Kiełba z rzutu rożnego i bramkarz Zawiszy interweniował z trudem, ale skutecznie!

• Korona jakby nieco się przebudziła, nie popełnia już tylu błędów w okolicach własnej bramki. Żebyśmy mieli emocje w tym meczu, musi jeszcze zacząć grać lepiej z przodu

• A teraz dłużej przy piłce są gospodarze, ale i oni mają problem z przedostaniem się bliżej bramki przeciwnika. Podania wymieniają głównie w środkowej strefie boiska

• Kielczanie są teraz dłużej przy piłce, wymieniają podania, ale robią to daleko od jego bramki. Zawisza świetnie ustawił sobie to spotkanie

• Zupełnie nie radzi sobie na środku obrony Klemenz. Przestawiony z pozycji defensywnego pomocnika zawodnik od samego początku popełnia ogromne błędy i już zapracował na bardzo niską notę...

• I GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alvarinho pewnie, 2:0!

• I jeszcze żółta kartka dla Klemenza...

• RZUT KARNY DLA ZAWISZY! Klemenz faulował Barisicia we własnej szesnastce

• Carlos! Ładny strzał sprzed szesnastki, Sandomierski z ogromnym trudem odbija piłkę!

• Leandro próbował rozkręcić akcję gości na lewej stronie boiska i został tam faulowany przez Kamińskiego

• Proste błędy popełnia obrona Korony i Zawisza zaczyna z nich korzystać. Ładny strzał Alvarinho sprzed pola karnego i bramkarz gości bez większych szans na dobrą interwencję

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alvarinho, 1:0 dla Zawiszy!

• Ciekawe rzeczy działy się tuż przed rozpoczęciem meczu...

• Świetna okazja dla Zawiszy! Fatalna strata Klemenza na własnej połowie i Alvarinho wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek!

• W pierwszym meczu tych dwóch drużyn w tym sezonie górą był Zawisza, w drugim padł remis. A jak będzie teraz? Już zaczęli

• Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, zaczynamy za kilka chwil!

• Trener Tarasiewicz wraca dziś do Bydgoszczy, ale za swoje zachowanie w meczu z Ruchem został zawieszony i nie będzie mógł poprowadzić Korony z ławki trenerskiej. Co ciekawe, ukarany został również jego asystent, Waldemar Tęsiorowski. Kielczan poprowadzi więc dzisiaj duet Jarosław Wielgus i Tomasz Wilman

• Ścisk w całej grupie spadkowej jest niewyobrażalny. Zespoły od miejsca 10. do 14 mają tyle samo punktów, ten z dziewiątego ma tylko jedno oczko więcej. Walka o trzy punkty będzie więc dzisiaj niezwykle zacięta

• Obu zespołom bardzo zależy na dzisiejszym zwycięstwie. Zawisza wciąż okupuje ostatnie miejsce w tabeli i do pierwszej bezpiecznej lokaty traci trzy punkty. Korona po porażce z Ruchem straciła dziewiątą lokatę i ma dokładnie tyle samo oczek, co zespół z pozycji 14.

• Razem z Koroną przyjeżdża do Bydgoszczy kilku ludzi związanych wcześniej z Zawiszą. Ryszard Tarasiewicz wprowadził ten zespół do Ekstraklasy i zdobył z nim Puchar Polski. To ostatnie trofeum zgarnął również Luis Carlos, a ostatnim w tej wyliczance jest Rafael Porcellis, który spędził w Zawiszy pół roku.

• Ławka gospodarzy: Kaczmarek, Nawotczyński, Pulhac, Pawłowski, Predescu, Strąk, Świerczok

• Ławka gości: Małecki, Pilipczuk, Cebula, Kapo, Kiercz, Ouattara

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania

• Witamy! Zapraszamy na relację live z pierwszego spotkania 32. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zawisza podejmie Koronę, a początek już za około pół godziny

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAWISZA BYDGOSZCZ - KORONA KIELCE

Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce 0:1

Po fantastycznej postawie w rundzie wiosennej i serii sześciu zwycięstw z rzędu, podopieczni Mariusza Rumaka nie zaznali smaku wygranej już od czterech kolejek. Mimo wszystko, dzięki podziałowi punktów bydgoszczanie nadal mają szansę, aby utrzymać się w Ekstraklasie na kolejny sezon. Warunek jest tylko jeden - muszą zacząć wygrywać.

O zdobycie pierwszego od dawna kompletu punktów Zawisza zagra z Koroną. Kielczanie wiosną spisywali się bardzo dobrze i są uznawani za "faworyta" grupy spadkowej. Przed tygodniem przegrali w prawdzie z Ruchem Chorzów, ale w piątek mają zamiar odskoczyć reszcie stawki.