Zenit Sankt Petersburg 2 - 0 Valencia CF

Zenit Sankt Petersburg

2

Valencia CF

0

• Hulk znowu strzela po gwizdku sędziego. Spodziewał się kartki, a sędzia gwiżdże by oznajmić koniec meczu. Zenit pokonuje Valencię 2:0 i jest to wynik oddający to, co działo się na murawie. Rosjanie rządzą w Lidze Mistrzów - po pięciu kolejkach mają komplet punktów oraz zapewniony awans do fazy pucharowej

• Zbyt indywidualnie zachował się Witsel w "szesnastce" Valencii. Chciał sam kończyć akcję strzałem, a powinien podać do kolegi. Po chwili Hulk dalej "walczy" o żółtą kartkę. Bezskutecznie w obu przypadkach.

• Lodygin górą w sytuacji sam na sam z Paco Alcacerem!

• Jeszcze dwie minuty potrwa druga połowa.

• Hulk wrzucił wyższy bieg i popędził na bramkę Valencii. Danny chciał to wykorzystać prostopadłym podaniem, ale przeciął je Abdennour.

• Gol Artema Dziuby

Czerwona kartka dla Rubena Vezo za brutalny faul

• Witsel strzela mocno z dystansu w środek bramki. Domenech broni.

• Witsel strzela głową po centrze Hulka, który wcześniej wkręcił w ziemię Santi Minę. Belg jednak przestrzelił.

• Starcie Hulka z kilkoma piłkarzami Valencii. Obyło się bez kartek.

• I właśnie Rosjanin strzela z linii pola karnego! Domenech piąstkuje!

• Aleksey Evseev na ostatnie minuty zastępuje Luisa Neto.

• Aleksandr Ryazantsev wchodzi za kulejącego Olega Shatova.

• Lodygin łapie piłkę po centrze Parejo. Stracona bramka i czerwona kartka dla Vezo podcięła skrzydła "Nietoperzom".

• Hulk strzela z rzutu wolnego z 18 metrów w boczną siatkę!

• Ruben Vezo z premedytacją skosił pędzącego na bramkę Shatova. Sędzia nie ma wątpliwości - czerwona kartka!

• Nuno Espirito Santo wzmacnia ofensywę. Za (obrońcę) Joao Cancelo melduje się (skrzydłowy) Rodrigo De Paul

• Axel Witsel upomniany przez sędziego za faul na Danilo. Belg nie zagra w kolejnym meczu fazy grupowej.

• Neto kolejny raz poza boiskiem. Wydaje się, że będzie konieczna zmiana.

• Bramka wisiała w powietrzu, ale raczej dla Valencii! Danny popędził na bramkę gości i po podał do Shatova. Ten odgrywa w pole karne do Portugalczyka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem podał w stronę Dziuby. Temu pozostało skierować piłkę do pustej bramki!

• GOL, ARTEM DZIUBA!!!

• Danilo Barbosa pojawia się na boisku. W stronę ławki udaje się Enzo Perez.

• Andre Gomes huknął z dystansu równie mocno, co niecelnie.

• Dani Parejo ostro wrzuca w pole karne i Feghouli strzela głową obok bramki Lodygina!

• Artur Yusupov dał się w łatwy sposób ograć Andre Gomesowi. Rosjanin nie mógł tego przeboleć i skosił rywala. Żółta kartka.

• Shatov strzela z ostrego kąta. Domenech broni. Coraz więcej akcji zaczepnych z obu stron.

• Santi Mina kieruje piłkę do siatki między nogami Lodygina! Radość gości nie trwała długo - sędzia odgwizdał spalonego! Gol nie został uznany.

• Andre Gomes obudził się w ostatnich minutach. Pograł z Danim Parejo i dośrodkował płasko z lewej strony niemal z linii końcowej, ale wprost pod nogi będącego w polu karnym Neto.

• Igor Smolnikov kończy występ w dzisiejszym spotkaniu. Zastępuje go Artur Yusupov.

• Ryzykowne zagranie Shatova głową do własnego bramkarza. Dwóch zawodników Valencii wystartowało do piłki o ułamek sekundy za późno. Valencia coraz częściej pojawia się w pobliżu pola karnego gospodarzy.

• Santi Mina nie opanował piłki w polu karnym zagranej przez Andre Gomesa. Lodygin od bramki.

• Feghouli bierze grę na siebie. Podaje w pole karne do Alcacera, ale wmieszał się w to Garay, który wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.

• Garay strzela głową obok bramki Domenecha.

• Hulk mija piłkarzy w biało-czarnych strojach jak tyczki. Ośmieszył na lewej stronie Feghouli'ego oraz Cancelo. Rzut wolny w pobliżu narożnika pola karnego.

• Witsel fauluje w polu karnym Valencii w walce o piłkę zagraną przez Hulka.

• Santi Mina zastępuje Rafaela Mira.

• Feghouli na spalonym.

• Hulk bliski strzelenia gola bezpośrednio z rzutu rożnego! Domenech zdołał wypiąstkować piłkę!

• Hulk zatrzymany na prawej stronie przez Abdennoura. Gospodarze mają rzut rożny. Po nim następny.

• Fatalne dośrodkowanie Rafaela Mira z lewej flanki. Lodygin w posiadaniu piłki.

• Atak pozycyjny Valencii na 35-40. metrze od bramki Lodygina. Po centrze Cancelo z prawej strony bramkarz Zenita łapie piłke.

• Criscito podłączył się do akcji ofensywnej i uderzył piętką z kilku metrów! Na posterunku był jednak Domenech!

• .... wrzucał jeszcze Gaya, ale nie pierwszy raz najwyżej wyskoczył Garay.

• Rzut rożny dla Valecnii. Górą był jednak Lombaerts. Goście jednak utrzymali się przy piłce blisko bramki Lodygina...

• Hulk przesadził z siłą i fatalnie przestrzelił z dystansu. Domenech z "piątki".

• Valencia zaczyna drugie trzy kwadransy.

• Wracamy na Stadion Pietrowski w Petersburgu na drugą połowę meczu Zenit - Valencia. Oba zespoły bez zmian na murawie

• Przewaga gospodarzy nie podlega dyskusji. Co chwila było groźnie pod bramką Domenecha. Jedną z okazji udało się wykorzystać - widocznie Shatov oglądał bramki zdobywane przez Tomasza Frankowskiego. W miarę upływu czasu Valencia zaczęła się rozkręcać, ale strzałów i dogodnych okazji było jak na lekarstwo.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Atak pozycyjny gospodarzy na 20. metrze od bramki Valencii! Podanie Neto nie trafia do Dziuby i sędzia kończy pierwszą połowę Zenit zasłużenie prowadzi z Valencią po golu Shatova.

• Dwie minuty doliczone.

A Danny strzela nad poprzeczką z ponad 20 metrów.

• Rafel Mir skosił od tyłu Shatova. Sędzia bez wahania pokazuje żółtą kartkę.

• Kontra Zenita zakończona niecelnym strzałem głową Dziuby. Domenech od bramki.

• Jeszcze raz Alcacer, który kiksuje w polu karnym - spodziewał się strzał Dani Parejo. Lombaerts wyjaśnia sytuację wybiciem poza linię końcowa.

• Świetne dośrodkowanie Feghouli'ego w pole karne. Paco Alcacer urwał się środkowym obrońcom i uderzył potylicą w stronę dalszego słupka! Przestrzelił o 2 metry!

• Sztab medyczny Zenita wbiega na murawie. Tym razem pomocy potrzebuje Neto. Przez moment gospodarze grali w komplecie.

• Cancelo podłączył się prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Za głęboko, więc Lodygin łapie piłkę.

• Shatov opatrywany poza boiskiem. Lekko ucierpiał w walce o piłkę z Cancelo.

• Dziuba nie kontrolował ustawienia i zmysłu Hulka, który od razu podał do Rosjanina. Ten musnął piłkę w polu karnym, ale stracił równowagę. Skorzystał z tego Abdennour wybiciem w stronę połowy gospodarzy.

• Trochę mocne podanie Dani Parejo do Feghouli'ego, który pod presją Criscito nie zdołał opanować piłki.

• Neto "spadł z krzesełka" Gomesa. Krótka przerwa w grze. Brazylijczyk może jednak grać.

• Co tu zrobił Witsel! Hulk centruje idealnie w pole karne do Danny'ego, ten zagrywa na wprost bramki do Belga, ale ten nie trafił czysto w piłkę - to powinna być bramka!

• Kontra Hulka, który popędził niemal przez połowę boiska. Przed polem karnym powstrzymał go Cancelo.

• Bez zagrożenia. Jednak po chwili piłka trafiła dotarła do Rafaela Mira, który został zablokowany.

• Dani Parejo pojawił się niespodziewanie na prawej stronie i centra w jego wykonaniu została przecięta przez Lombaertsa - korner dla "Nietoperzy".

• Rafael Mir strzela z dystansu w sam środek bramki. Lodygin czekał, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

• Słaba wrzutka Danny'ego z rzutu wolnego. Dodatkowo kilku zawodników z St. Petersburga było na spalonym.

• Rafael Mir powstrzymany przed polem karnym Zenita przez obrońców. Po chwili Feghouli nie zdołał opanować piłki, która skozłowała przed nim, po czym opuściła boisko. Lodygin od bramki.

• Zupełnie niepilnowany Danny pognał środkiem i uderzył z 25 metrów wysoko nad poprzeczką.

• Feghouli odpuścił powrót do defensywy i zapowiadała się groźna akcja Zenitu prawą stroną - Criscito popędził skrzydłem. Dośrodkował, ale Vezo wybił piłkę na rzut rożny.

• Gol Olega Shatova

• Alcacer dobrze wychodził do prostopadłego podania Feghouli'ego, ale był na spalonym. Tym razem dobra decyzja sędziego.

• Dziuba wychodził sam na sam z bramkarzem! Wcześniej podawał mu Hulk, który - zdaniem liniowego - był na spalonym. Norwegowi przydałyby się okulary. Ta decyzja pozbawiła gospodarzy bramki!

• Domenico Criscito fauluje i żółta kartka dla Włocha.

• Kilku piłkarzy Valencii nie poradziło sobie na 25. metrze z Hulkiem, który dość szczęśliwie zagrał do Dziuby. Ten podał na 16. metr do Shatova. Ten wparował w pole karne i w sytuacji sam na sam z Domenechem kieruje piłkę do siatki efektowną "podcinką"!

• GOL, OLEG SHATOV!!!

• Hulk na spalonym. Chwila oddechu dla defensywy Valencii.

• Dobra centra Smolnikova z prawej strony, ale górą Vezo. Po chwili Gaya wybija piłkę sprzed linii bramkowej po przebojowej akcji oraz centrze Criscito! Rzut rożny!

• Atak za atak, kontra za kontrę. Najpierw zagranie Gomesa do Alcacera nie trafiło do adresata. Po chwili zagrożenie przeniosło się pod drugie pole karne. Vezo przeciął podanie kierowane do Dziuby będącego w "szesnastce" gości.

• Prostopadłe podanie z głębi pola do Alcacera okazało się za mocne. Lodygin łapie piłkę. Po chwili Hulk minął trzech piłkarzy Valencii jak tyczki. Więcej z tej akcji nie udało się uzyskać. Domenech z "piątki".

• Kolejna akcja gospodarzy przynosi rzut rożny. Dośrodkowanie na dalszy słupek do Witsela, ale ten faulował w walce o górną piłkę.

• Shatov popędził lewą flanką i chciał dośrodkować w pole karne. Został zablokowany przez Cancelo co skorzystał Abdennour.

• Gomes podaje do Alcacera przed pole karne. Ten odwrócił się z rywalem na plecach i uderzył płasko, ale Lodygin pewnie chwyta piłke.

• Hulk przedarł się środkiem i założył siatkę Perezowi. Na 25. metrze rajd Brazylijczyka powstrzymała defensywa "Nietoperzy".

• Gwizdek sędziego i gospodarze zaczynają spotkanie!

• Losowanie stron. Dani Parejo i Danny

Zenit - Valencia

• Hulk i Witsel, Perez oraz Andre Gomes muszą uważać na kartki. Otrzymana dzisiaj spowoduje absencję w kolejnym meczu grupowym.

• Obie ekipy wychodzą na murawę Stadion Pietrowskiego. Za moment hymn Ligi Mistrzów, losowanie stron i rozpoczęcie spotkania! Czy już dzisiaj Zenit zapewni sobie awans?

• Sędzią głównym jest dzisiaj Norweg Svein Oddvar Moen. Na liniach będą mu pomagali Kim Haglund oraz Frank Andås. Sędzią technicznym jest za to Sven Erik Midthjell.

• Po czterech spotkania w grupie H liderem są dzisiejsi gospodarze z kompletem punktów (bramki 10:4). Druga jest Valencia z sześcioma "oczkami" (5:5). Nie bez szans w grze awans są trzeci Gent (4 punkty; 4:5) oraz zamykający tabelę Olympique Lyon z zaledwie jednym punktem (2:7).

• W pierwszym spotkaniu, rozegranym 16 września, Valencia przegrała przed własną publicznością 2:3. Gole dla "Nietoperzy" zdobyli Cancelo i Gomes, a dla Zenita Hulk (dwukrotnie) oraz Witsel. Wszyscy strzelcy z tego meczu są w wyjściowych "jedenastkach".

Valencia CF 2:3 Zenit St. Petersburg. Skrót meczu

• Rezerwowi Valencii: Ryan - Aderlan, Danilo, De Paul, Fuego, Santi Mina, Orban.

• Rezerwowi Zenita St. Petersburg: Kerzhakov - Dolgov, Evseev, Trojanov, Ryzantsev, Yusopov, Zuev.

• Relację poprowadzi Tomasz Górski.

• Wtorkowy maraton z Ligą Mistrzów zaczynamy od wschodniej Europy - punktualnie o 18 BATE Borysów zmierzy się z Bayerem Leverkusen (Sebastian Boenisch na ławce "Aptekarzy", a w St. Petersburgu Zenit podejmie Valencię.

• Zenit - Valencia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Mistrz Rosji i mróz kontra "Nietoperze"

W meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Zenit Sankt Petersburg zagra na Stadionie Pietrowskim z Valencią. W pierwszym spotkaniu tych zespołów rozegranym na Estadio Mestalla mistrzowie Rosji zwyciężyli 3:2.