Zły prognostyk. Wisła przegrała z Rapidem Bukareszt

Piotr Szymański
W turnieju rozgrywanym w estońskim Tallinie, Biała Gwiazda uległa Rapidowi 0:2. Bramki dla Rumunów padły w pierwszej połowie. Po przerwie dominowali już wiślacy, jednak razili nieskutecznością.

Sparingi - śledź wyniki wszystkich meczów przygotowawczych

Zawodnicy Rapidu spotkanie rozpoczęli zdecydowanie i agresywnie. Wysoko ustawiany pressing sprawiał olbrzymie kłopoty mistrzom Polski, którzy mieli problemy, by przedostać się pod pole karne przeciwnika.

Rumuni swoją przewagę udokumentowali dwiema bramkami. Najpierw w 12. minucie na listę strzelców wpisał się Grigorie, a w doliczonym czasie pierwszej części prowadzenie podwyższył Roman. Olbrzymi błąd przy tym golu popełnił Marko Jovanović, drugi już po niedawnym sparingu z Litexem Łowecz.

Po przerwie zdecydowaną przewagę osiągnęli zawodnicy Roberta Maaskanta, którzy stworzyli kilka stuprocentowych okazji. Skuteczność nie była dzisiaj mocnym punktem wiślaków, o czym najlepiej wiedzieć powinni Andraż Kirm, Radosław Sobolewski oraz Ivica Iliev.

Wisła Kraków 0:2 Rapid Bukareszt - czytaj zapis relacji na żywo

0:1 Grigorie 12’
0:2 Roman 45+1’

Wisła Kraków: Pareiko – Lamey, Jaliens, Chavez (42' Jovanović), Paljić – Wilk, Sobolewski, Melikson (73' Garguła) – Małecki (71' Iliev), Genkov, Kirm (79' Boguski).

Rapid Bukareszt: Coman – Cretu, M. Antonio, Burca Bozović – Roman, Alexa, Grigorie – Sburlea, Cassio, Herea grali również: Apostol, Pancu, De Melo, Grigore.