Zwolle rozgromiło Ajax w finale Pucharu Holandii! Dwa kluczowe dogrania Klicha (ZDJĘCIA)

Piotr Szymański
Piłkarze PEC Zwolle, z Mateuszem Klichem w składzie, rozgromili Ajax Amsterdam (5:1) w finale Pucharu Holandii. Dla podopiecznych Rona Jansa, to największy sukces w historii 103-letniego klubu.

Finałowe starcie na De Kuip w Rotterdamie znakomicie rozpoczęli podopieczni Franka de Boera. Już w 3. minucie kapitalnym strzałem w okienko popisał się obrońca Ricardo van Rhijn. Niedługo po tym trafieniu, na wysokości zadania nie stanęli kibice z Amsterdamu. Podczas jednej z akcji Zwolle w polu karnym, na murawę powędrowało mnóstwo rac. Sędzia musiał przerwać spotkanie.

Przerwany finał Pucharu Holandii! Kibice Ajaksu wrzucili race na murawę (WIDEO)

Do akcji wkroczył nawet również Edwin van der Sar - legendarny golkiper Ajaksu, obecnie dyrektor marketingu tego klubu, który wziął mikrofon i starał się spacyfikować niepokornych fanów. Spotkanie wznowiono po około 20 minutach.

Niemal od razu ze świetnej strony pokazał się Mateusz Klich, który zapoczątkował akcję, po której do wyrównania doprowadzili gracze PEC. Na listę strzelców wpisał się Nowozelandczyk Ryan Thomas, który kilka minut później dołożył jeszcze drugie trafienie.

Na murawie trwał koncert zespołu Polaka. W 22. minucie gola na 3:1 dla Zwolle strzelił Guyon Fernandez, a kolejny cios wyprowadził kilkanaście minut później. Po przerwie obraz gry nie zmienił się - kompletnie zagubiony Ajax był w cieniu rozpędzonych zawodników Zwolle.

W 50. minucie do pierwszego rzutu rożnego dla swojej ekipy podszedł Klich i precyzyjnie dośrodkował do Brama van Polena, który na raty pokonał Kennetha Vermeera. W kolejnych minutach spadło tempo i emocje. Absolutnie nikt nie spodziewał się dzisiaj takiego pogromu lidera Eredivisie.

PEC Zwolle - Ajax Amsterdam 5:1 (4:1)