Bójka piłkarzy na meczu GKS Katowice - Dolcan! Sędzia stracił kontrolę (WIDEO)

Piotr Szymański
GKS Katowice - Dolcan Ząbki 2:3
GKS Katowice - Dolcan Ząbki 2:3 Arkadiusz Ławrywianiec/Polskapresse
Dolcan wygrał przy Bukowej 3:2, ale o komplet punktów walczył do samego końca, i to dosłownie. Po kontaktowym golu dla gospodarzy na murawie doszło do bijatyki z udziałem obu zespołów. Zobaczcie wideo!

Gdy po 17 minutach zawodnicy z Ząbek prowadzili 3:0, wydawało się, że jest już po zawodach. W drugiej odsłonie katowiczanie jednak pokazali ambicję i za sprawą dwóch trafień Grzegorza Goncerza zbliżyli się do przeciwnika. Po przerwie to głównie GKS był w natarciu, a Dolcan bronił się nawet piątką graczy w linii. Po golu na 2:3, przyjezdni zaczęli ewidentnie grać na czas.

Jednak tego, co miało miejsce w 92. minucie, nie da się wytłumaczyć. Zaczęło się od symulki Grzegorza Piesio (najlepszego na boisku!), a potem rozpętało się piekło. Lider Dolcanu starał się wymusić faul na arbitrze technicznym - Grzegorzu Jabłońskim, lecz ten nakazał podnieść się piłkarzowi. Pomocnik gości zaatakował jeszcze Michała Nawrota i do akcji wkroczył Alan Czerwiński, który pomagał mu wstać. Piesio zaczął się wywracać przed ławką rezerwowych GieKSy, a do przepychanki włączyła się cała ekipa z Ząbek. Były uderzenia pięściami, kopniaki, a po kilkunastu sekundach spokoju jeszcze uderzenie z "byka"!

Sędzia Sebastian Krasny kompletnie stracił kontrolę nad wydarzeniami na murawie. Nie pokazał żadnej czerwonej kartki (!), a jedynie żółte dla Piesia, Czerwińskiego i Rafała Pietrzaka.