Piast Gliwice bliżej utrzymania w PKO Ekstraklasie. Dwa gole także z Wartą Poznań. Przełamanie Kamila Wilczka

Jacek Czaplewski
Piast Gliwice - Warta Poznań 2:0
Piast Gliwice - Warta Poznań 2:0 PAP/Zbigniew Meissner
Piast Gliwice jest już bliski utrzymania w PKO Ekstraklasie. W piątkowym meczu otwierającym 29. kolejkę wygrał 2:0 na własnym stadionie z Wartą Poznań. Pierwszego gola jeszcze przed przerwą strzelił Kamil Wilczek, który po rozgrzewce awaryjnie wskoczył do podstawowego składu. Tuż przed doliczonym czasem wynik ustalił Grzegorz Tomasiewicz. To nie było jednostronne widowisko; Zieloni też mieli swoje okazje.

Piast - Warta wynik meczu 2:0. Gol Kamila Wilczka

Nie bez problemów Piastowi udało się przedłużyć zwycięską serię. To trzecia wygrana z rzędu uzyskana dzięki wynikowi 2:0, poprzedzona ograniem Zagłębia Lubin u siebie i Pogoni Szczecin (sensacyjnie) na wyjeździe.

Piast trafił Wartę po raz pierwszy w 43 minucie. Pomógł spryt Kamila Wilczka. 36-letni napastnik wybiegł do zagranej piłki, ale uznał, że chyba nie ma szans w sprincie z Dawidem Szymonowiczem, więc kopnął z powietrza, zza pola karnego. Uderzenie zaskoczyło wszystkich, włącznie z bramkarzem; skacząca futbolówka wpadła przy lewym słupku.

- Może to sygnał do sztabu, że nie powinienem się rozgrzewać, tylko wchodzić od razu z szatni - żartował Wilczek w rozmowie z reporterem Canal+ Sport. - Ten gol i wynik meczu bardzo wiele dla mnie znaczą. Strzeliłem intuicyjnie. Widziałem, że bramkarz wyszedł, z doświadczenia wiem, że jak się uderzy z pierwszej piłki to jest trudnej z reakcją.

Kamil Wilczek strzelił sprytnego gola w meczu Piast - Warta

Mecz śledziło 3536 widzów w tym skromna, stała grupa sympatyków Warty.

Patryk Dziczek wyszedł na murawę ze swoją niespełna roczną córką
Patryk Dziczek wyszedł na murawę ze swoją niespełna roczną córką Canal+ Sport 3

Piast - Warta: goście z Poznania groźnie atakowali

Warta parokrotnie próbowała odgryźć się Piastowi. Okazje miała zwłaszcza w drugiej połowie. To właśnie wtedy Adam Zrelak obił prawy słupek. Gdy uderzał Niilo Maenpaa, piłkę zmierzającą do siatki jakimś cudem odbił wyciągnięty jak struna Frantisek Plach. Karnego w dość absurdalny sposób starał się natomiast wywalczyć Bogdan Tiru.

Chwilę przed doliczonym czasem błąd Jędrzeja Grobelnego wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz, który tym samym przypieczętował zwycięstwo Piasta. Wcześniej dobrą okazję na gola miał też Miłosz Szczepański (obił poprzeczkę).

W następnej kolejce aktualnie dziewiąty w tabeli Piast wybiera się do Korony Kielce. Dopiero trzynasta Warta podejmie w Grodzisku Wielkopolskim Widzewa Łódź, którego trener Daniel Myśliwiec przypatrywał się dzisiejszemu meczowi z perspektywy trybun w Gliwicach.

• Michael Ameyaw - 3 (Piotr Urbański - bez oceny
  • Miłosz Szczepański - 4 (Serhij Krykun - 4)
  • Tihomir Kostadinov - 4 (Michał Chrapek - bez oceny)
  • Kamil Wilczek - 4 (Miguel Munoz - 3)

Warta Poznań

• Jędrzej Grobelny - 3
  • Jakub Bartkowski - 3 (Maciej Żurawski - bez oceny)
  • Dawid Szymonowicz - 3
  • Bogdan Tiru - 3
  • Mohamed Mezghrani - 3 (Stefan Savić - bez oceny)
  • Niilo Maenpaa - 4
  • Mateusz Kupczak - 3
  • Miguel Luis - 3 (Marton Eppel - 2)
  • Konrad Matuszewski - 3 (Tomas Prikryl - 4)
  • Adam Zrelak - 3 (Dario Vizinger - bez oceny)
  • Kajetan Szmyt - 2
emisja bez ograniczeń wiekowych

Piłkarz meczu: Kamil Wilczek
Atrakcyjność meczu: 6/10

Warta Poznań wraca do Poznania! Koniec z wyjazdami do Grodziska Wielkopolskiego

Nie ma mocnych na Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim, tym większy będzie żal kiedy zespół spadnie do 1 ligi, a to wydaje się nieuniknione. Niebiescy po wygraniu rankingów frekwencji w lutym i marcu okazali się niepokonani także w kwietniu, ustanawiając nowy rekord XXI wieku. Oto TOP 5 miesiąca.

Najwyższe frekwencje w kwietniu. Znów wygrał Ruch Chorzów i ...