knowy, mawa
Zielono-czarni na inaugurację 2 ligi podzielili się punktami z Gryfem Wejherowo. Krzysztof Nowaliński
Stal Stalowa Wola była faworytem starcia z ekipą z Wejherowa, ale przez brak skuteczności i świetną postawę bramkarza Gryfu nie zgarnęła pełnej puli. Padł remis 1:1.

Wejherowianie od początku pokazywali, że nie przyjechali na wycieczkę. W 11. minucie przed szansą stanął Dziubiński, ale jego strzał z kąta z 7 m obronił Ferra. Kolejne okazje mieli goście, ale uderzenie Gabora doskonale obronił Fratczak a piłka po strzale Wiconia z 16m nieznacznie minęła słupek.

W 30. minucie bramkę strzelił Gębalski, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Chwilę później Banaszak w ostatniej chwili wybił piłkę Gebalskiemu, który już składał się do strzału.

W 42. minucie na trybunach zawrzało; na linii pola karnego Ferra starł się z Gebalskim a sędzia główny, po dyskusji z asystentem, odgwizdał faul napastnika Stali.

Aktywnego Gębalskiego także na początku II połowy ktoś uprzedził tuż przed bramką. Chwile później Janiszewski faulował Wickiego i z karnego Nadolski wyprowadził gości na prowadzenie.

„Stalówka” ruszyła do odrabiania strat, ale Ferra długo dokonywał cudów. Wreszcie kapitan Gębalski minął dwójkę obrońców Gryfu i uderzył w dolny róg bramki nie dając mu szans.

Chwilę później Kamiński faulował wychodzącego na czystą pozycję Łętochę i Gryf musiał grać w osłabieniu. Z tego wolnego Sobotka z wolnego posłał piłkę wysoko nad bramką, ale 8 minut później uderzył co najmniej poprawnie, lecz górą był Ferra.

Napór Stali trwał do ostatnich sekund, ale zabrakło spokoju i skuteczności. W 89. min bramkarz Gryfu instynktownie nogami obronił uderzenie Hirsyky’iego.

Dwa razy też sędzia nie uznał goli Gębalskiemu (30 i 90; spalone).

Stal Stalowa Wola - Gryf Wejherowo 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Nadolski 65-karny, 1:1 Gębalski 75.

Stal: Frątczak - Bukowiec (62 Hirskyi), Waszkiewicz, Kolbusz, Wójcik - Dziubiński (68 Łętocha ż), Janiszewski ż, Stelmach ż, Jonkisz (90 Śpiewak) – Trubeha ż (69 Śpiewak) - Gębalski. Trener Janusz Białek.

Gryf: Ferra – Kamiński cz [77, faul taktyczny], Maciejewski (85 Łysiak), Brzuzy, Banaszak ż – Wicki, Wicon, Goerke, Nadolski ż, Kołc ż – Gabor (68 Gierszewski). Trener Piotr Rzepka.

Sędziował Kukla (Kraków). Widzów 900.

Materiał oryginalny: 2 liga. Tylko remis „Stalówki”. Zabrakło skuteczności. Stal SW - Gryf Wejherowo 1:1 - Nowiny