Aston Villa rozbita w półfinale Konferencji. Santiago Hezze przypieczętował zwycięstwo Olympiakosu

Bartosz Głąb
Santiago Hezze (Olympiakos) celebruje zdobycie gola z Aston Villą
Santiago Hezze (Olympiakos) celebruje zdobycie gola z Aston Villą Adam Vaughan / PAP
Aston Villa została rozbita przez Olympiakos Pireus 2:4 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Konferencji. Jedną z bramek dla greckiej drużyny zdobył mający polski paszport Santiago Hezze. W barwach Anglików całe spotkanie rozegrał Matty Cash. W równolegle rozgrywanym meczu AFC Fiorentina rzutem na taśmę pokonała u siebie Club Brugge 3:2. W ekipie z Belgii bezbarwny występ zaliczył Michał Skóraś.

Fiorentina wygrała rzutem na taśmę. Bezbarwny mecz Michała Skórasia

Spotkanie we Florencji fantastycznie rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 5. minucie pięknym strzałem z narożnika pola karnego wynik otworzył Riccardo Sottil. Jednak tuż po upływie pierwszego kwadransa ekipa z Belgii doprowadziła do remisu. Po zagraniu ręką jednego z graczy Fiorentiny sędzia Michael Oliver zdecydował się podyktować rzut karny, który na bramkę zamienił Hans Vanaken.

Na przerwę z prowadzeniem schodzili gospodarze, gdyż w 37. minucie świetnie w polu karnym przyjezdnych odnalazł się Andrea Belotti. Doświadczony napastnik precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza Clubu Brugge. W pierwszej połowie całkowicie zostały zneutralizowane atuty belgijskiej ekipy. Niewidoczny był także Michał Skóraś, który w poprzednich meczach był kluczową postacią zespołu.

Po przerwie Raphael Onyedika otrzymał drugą żółtą kartkę i osłabił belgijską drużynę. Jednak ta chwilę później doprowadziła do wyrównania. Błyskawiczny kontratak gospodarzy precyzyjnym uderzeniem sfinalizował Igor Thiago.

W 65. minucie boisko opuścił Michał Skóraś. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry gola na wagę zwycięstwa dla Fiorentiny strzelił M'Bala Nzola. Snajper z Angoli na raty, ale skutecznie wpakował piłkę do bramki.

Bayer znowu to zrobił. Jest już o krok od wielkiego finału Ligi Europy

Michał Skóraś (Club Brugge) w meczu Ligi Konferencji.
Michał Skóraś (Club Brugge) w meczu Ligi Konferencji. Claudio Giovannini / PAP

Sześć bramek w Birmingham. Matty Cash musiał uznać wyższość Olympiakosu

W równolegle toczącym się meczu Aston Villa zagrała z Olympiakosem. W barwach angielskiej drużyny od pierwszej minuty wystąpił Matty Cash, natomiast w ekipie rywala, mający polski paszport Santiago Hezze. Wydawało się, że zdecydowanym faworytem meczu jest zespół z Premier League, jednak Grecy postanowili zaskoczyć przeciwników.

Olympiacos prowadzenie na Villa Park objął w 17. minucie po tym, jak do bramki gospodarzy trafił Ayoub El Kaabi. Ten sam zawodnik wystąpił w roli głównej również w 29. minucie. Marokańczyk kapitalnie wyszedł do prostopadłego podania i ponownie pokonał Robina Olsena, który zastępował w bramce Emiliano Martineza.

Tuż przed przerwą bramkę kontaktową dla Aston Villi zdobył niezawodny Ollie Watkins, a po zmianie stron Moussa Diaby doprowadził do wyrównania i wydawało się, że zespół gospodarzy wraca na właściwe tory. Jednak nic bardziej mylnego. W 56. minucie rzut karny wykorzystał Ayoub El Kaabi - kompletując hat-tricka.

Natomiast w 67. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Santiago Hezze. Argentyńczyk z polskim paszportem oddał strzał z dystansu, a piłka odbita od rywala zmyliła szwedzkiego bramkarza i wpadła do siatki. W końcówce Douglas Luiz nie wykorzystał szansy zmniejszenia rozmiarów porażki z rzutu karnego i niespodziewanie Olympiakos wygrał 4:2.

Olympiakos Pireus celebruje strzelenie gola w półfinale Ligi Konferencji.
Olympiakos Pireus celebruje strzelenie gola w półfinale Ligi Konferencji. Adam Voughan / PAP

Wyniki 1/2 finału Ligi Konferencji

• ACF Fiorentina - Club Brugge 3:2 (2:1)
  • Aston Villa - Olympiakos Pireus 2:4 (1:2)

Rewanż pierwszego z wyżej wymienionych meczów odbędzie się nietypowo w środę, 8 maja, natomiast drugie spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane dzień później. Finał rozgrywek zaplanowany jest na środę, 29 maja. Mecz odbędzie się w Atenach na stadionie AEK-u.