Sparing: Górnik Łęczna - Siarka Tarnobrzeg 1:0

Maciej Popko
Piłkarze wyjątkowo zagrali na płycie głównej stadionu
Piłkarze wyjątkowo zagrali na płycie głównej stadionu Wojciech Czekała
Skromnym zwycięstwem gospodarzy zakończyło się spotkanie towarzyskie między beniaminkiem ekstraklasy Górnikiem Łęczna a drugoligowcem Siarką Tarnobrzeg. Zwycięskie trafienie zaliczył Tomasz Nowak.

Trener Jurij Szatałow wystawił od początku najmocniejszą jedenastkę, która szybko zdominowała rywala. Łęcznianie rozgrywali długie akcje kombinacyjne, po których dosyć łatwo dochodzili do pola karnego Siarki.

Pierwszym, który stanął przed szansą na otwarcie wyniku był Grzegorz Bonin, jednak po podaniu Mraza między bramkarza a linię obrony, nie zdołał trafić w piłkę "krzyżakiem". Kilka minut później szczęścia strzałem z szesnastki próbował Bożok, jednak bardzo dobrze zachował się bramkarz gości, wybijając piłkę na korner, po którym Nowak strzelił w słupek.

Ten sam piłkarz zrehabilitował się jednak chwilę później i po podaniu Bonina, pokonał bezradnego golkipera Siarki mierzonym strzałem na dalszy słupek. Przed przerwą szczęścia próbował jeszcze Buzała, ale jego strzał z pierwszej piłki nożycami przeleciał niedaleko obok słupka.

Podczas drugich 45 minut skład zielono-czarnych został gruntownie przebudowany w każdej z formacji. Nie zmieniło to jednak faktu, iż to Górnik prowadził grę. Goście z Tarnobrzega wyszli z szatni nieco bardziej pewni siebie i zdołali nawet kilkukrotnie zagrozić bramce Rodicia. Gospodarze odpowiedzieli próbami Szałachowskiego i Kalinowskiego, jednak żaden z nich nie zdołał umieścić piłki w siatce.

W dniu dzisiejszym kontrakt z Górnikiem Łęczna podpisał 26-letni chorwacki stoper Tomislav Bozić. Piłkarz występujący ostatnio w czeskiej Dukli Praga związał się z klubem roczną umową. Kontrakt z łęczyńskim Górnikiem przedłużył także serbski pomocnik Veljko Nikitović, który w zielono-czarnym trykocie występuje od 7 lat. W spotkaniu wystąpił również napastnik ukraińskiego Sewastopolu Volodimir Koval.

Górnik Łęczna - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (1:0)

Bramka: Tomasz Nowak 37'

Górnik Łęczna: Prusak (46' Rodić) - Mierzejewski (46' Sasin), Szmatiuk, Bozić (60' Kalkowski), Mraz (78' Zawistowski) - Bielak (78' Burzyński), Pruchnik (46' Bajić), Bonin (60' Szałachowski), Bożok (78' Kalinowski), Nowak (78' Nikitović) - Buzała (60' Volodimir Koval)

W swoim przedostatnim sparingu przed startem sezonu beniaminek ekstraklasy Górnik Łęczna pokonał drugoligową Siarkę Tarnobrzeg 1:0 (1:0). Ostatnie spotkanie towarzyskie zawodnicy Jurija Szatałowa rozegrają 12 lipca w Białymstoku z Jagiellonią.