kostek
Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) od porażki zaczął ligowe granie w roku 2021.
Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) od porażki zaczął ligowe granie w roku 2021. Damian Wiśniewski
Na początek ligowego grania w 2021 roku Sokół pojechał do Ostrowca powalczyć o zdobycz punktową i zachowanie miana niepokonanych na wyjeździe. Gospodarze za to chcieli się zrewanżować za jesienną porażkę w Sieniawie 1:3 i udało im się ten cel zrealizować.
W pierwszym meczu rundy wiosennej w grupie czwartej piłkarskiej trzeciej ligi KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał w roli gospodarza wicelidera tabeli, Sokoła Sieniawa.KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Sokół Sieniawa 1:0 (1:0)Bramka: Szymon Stanisławski 18.Żółte kartki: Kaczmarek, Zaklika (dwie), Kraśniewski - Jędryas, Kapuściński, Grasza, Lis, Majda.Czerwona kartka: Zaklika (za dwie żółte).KSZO: Lipiec – Kraśniewski, Mężyk, Dwórzyński, Kaczmarek – Nowak (66. Smuczyński), Partyka, Zaklika, Chrzanowski, Paluch – Stanisławski.Sokół: Zając- Drelich, Jędryas, Purcha, Kapuściński, Lis, Majda, Grasza, Mazurek (74. Pikiel), Hass (82. Oziębło), King (66. Wójcik).Od początku tego spotkania gra była dość wyrównana. Co prawda przewagę optyczną zdawali się mieć goście z Sieniawy, jednak nie przekładała się ona w większej mierze na stwarzanie sobie przez nich sytuacji podbramkowych. Jedyne zagrożenie, jeżeli już takie się w ogóle pojawiało pod bramką Lipca, wynikało z uderzeń z dystansu.KSZO starał się być konkretniejszy i szybkimi akcjami próbował przedostawać się pod bramkę zespołu z Podkarpacia. Ostatecznie podopiecznym Tadeusza Krawca udało się strzelić gola i, choć kończyli mecz w dziesiątkę, zdobyli oni komplet punktów.W drugiej połowie dwukrotnie swój dorobek strzelecki starał się powiększyć Stanisławski, jednak brakowało mu dokładności. Goście byli groźniejsi. Trzykrotnie mogli doprowadzić do remisu, jednak albo nie potrafili trafić w światło bramki, albo Paweł Lipiec, bramkarz KSZO 1929, nie dawał się pokonać.  Dla ostrowieckich zawodników był to udany rewanż za pierwszy mecz z Sokołem Sieniawa, który przegrali 1:3. Co ciekawe, wówczas również do bramki rywali trafił Szymon Stanisławski.Dla KSZO był to jedenasty wygrany mecz ligowy w trwającym sezonie.Damian Wiśniewski

3 liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał Sokoła Sie...

Mecz dla naszej drużyny nie rozpoczął się dobrze. Już po kwadransie gry gospodarze prowadzili 1:0, a gola otwierającego wynik spotkania zdobył kapitan KSZO, Szymon Stanisławski. Do końca pierwszej połowy obie drużyny stworzyły sobie okazje do zmiany wyniku, ale brak skuteczności nie pozwolił na strzelenie bramki. Tym samym na przerwę drużyny zeszły ze skromnym prowadzeniem miejscowych.

Po zmianie stron Sokół dążył do wyrównania, jednak stwarzane sytuacje nie potrafił zamienić na gola wyrównującego. Gospodarze mądrze się bronili i od czasu do czasu wyprowadzali kontry, które defensywa gości w porę kasowała. Ostatecznie to miejscowi cieszyli się z trzech punktów, jednak remis wydaje się, że byłby wynikiem bardziej sprawiedliwym.

- Mecz nie ułożył się po naszej myśli, straciliśmy pierwsi bramkę. W pierwszej połowie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola, lecz zabrało skuteczności. Druga połowa toczyła się pod nasze dyktando, lecz nie udało się strzelić gola. Myślę, że z przebiegu meczu powinniśmy wywieźć z Ostrowca przynajmniej remis – podsumował mecz pomocnik Sokoła, Bartłomiej Purcha.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Texom Sokół Sieniawa 1:0 (1:0)

Bramka: Stanisławski 16.

KSZO: Lipiec – Mężyk, Chrzanowski, Kaczmarek, Partyka, Nowak (66 Smuczyński), Zaklika żż cz[90], Paluch, Kraśniewski, Dwórzański, Stanisławski. Trener Tadeusz Krawiec.

Sokół: Zając – Grasza, Drelich, Kapuściński, Lis – Purcha, Jędryas, Majda – Hass, Mazurek, King. Trener Ryszard Kuźma.