Barcelona wygrywa w hicie kolejki

Marcin Szczepański
Leo Messi po raz kolejny daje zwycięstwo FC Barcelonie! W hicie kolejki Primera Division podopieczni Pepa Guardioli pokonali Valencię na jej stadionie 1:0.

Przed spotkaniem trzeciej w tabeli Valencii z liderującą Barceloną niepewne było, czy z ławki rezerwowych swoich podopiecznych oglądać będzie Josep Guardiola. Ostatecznie narzekający na ból pleców trener Katalończyków mimo dużego dyskomfortu widocznego na jego twarzy był świadkiem kolejnego zwycięstwa swoich podopiecznych.

Zobacz zapis relacji NA ŻYWO ze spotkania!

Pierwsza połowa należała do Barcelony. Tylko w pierwszych fragmentach do głosu dochodzili gospodarze. Później sytuacje bramkowe stwarzali głównie piłkarze Barcy. Mimo kilku dogodnych okazji ani Leo Messi, ani David Villa przed przerwą nie pokonali dobrze dysponowanego Guaity.

Po zmianie stron gra się wyrównała, a groźne sytuacje zaczęli stwarzać także piłkarze Valencii. Sporo ożywienia w ich grę wniosło pojawienie się Roberta Soldado. To jednak Barcelona bezlitośnie wykorzystała swoją jedyną groźną sytuację w drugiej połowie. Po okresie sennej gry w 77. minucie Adriano wdarł się w szesnastkę i zagrał wzdłuż pola karnego. Do piłki doszedł Messi i mimo ofiarnej interwencji bramkarza dał Barcy prowadzenie.

Do końca wynik już się nie zmienił i Duma Katalonii po raz kolejny powiększyła przewagę nad Realem Madryt, która obecnie wynosi równo dziesięć punktów. Odpowiedź Królewskich już jutro. Zapraszamy na relację NA ŻYWO również z tego spotkania.