Bayer Leverkusen kolejny raz w tym sezonie zwycięski. Niezwykła seria trwa dalej, choć Fabiański mógł ją skończyć (podsumowanie)

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce zremisował u siebie z Bayerem Leverkusen 1:1 w ćwierćfinale piłkarskiej Ligi Europy i odpadł z rywalizacji. Pierwszy mecz niemiecki zespół wygrał 2:0 i w półfinale zmierzy się z Romą Nicoli Zalewskiego. Z rozgrywkami pożegnał się m.in. Liverpool. Czas na półfinały drugich, co do ważności rozgrywek klubowych spod egidy UEFA!

Bayer Leverkusen w dalszym ciagu niepokonany. Łukasz Fabiański blisko przerwania serii

Londyńczycy odrobili część strat z pierwszego meczu z Bayerem już w 13. minucie, gdy do siatki trafił Michail Antonio. To zwiastowało duże emocje w rozgrywanym przy padającym deszczu rewanżu, ale West Ham nie zdołał doprowadzić do dogrywki.

Na dodatek sam stracił bramkę. W 89. minucie obchodzącego tego dnia 39. urodziny Fabiańskiego pokonał Holender Jeremie Frimpong. Polski golkiper miał utrudnione zadanie, ponieważ po strzale piłkarza Bayeru był jeszcze rykoszet. Frimpong mógł strzelić gola już sześć minuty wcześniej. Po szybkiej kontrze gości znalazł się wówczas w sytuacji sam na sam z Fabiańskim, ale kopnął wysoko nad poprzeczką.

PAP/EPA/ANDY RAIN

"Aptekarze", którzy w minioną niedzielę zapewnili sobie pierwsze w historii mistrzostwo Niemiec, mają więc kolejne powody do radości. Nie dość, że zameldowali się w półfinale LE, to na dodatek pozostają bez porażki w sezonie we wszystkich rozgrywkach.

Matty Cash zdobył bardzo potrzebną bramkę dla Aston Villi. Polak doprowadził do dogrywki i karnych

To już łącznie 44 spotkania w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Europy. 38 z nich wygrali, w tym osiem z dziesięciu na międzynarodowej arenie.

- To był jak dotąd bardzo intensywny sezon, ale jeszcze się nie skończył. Nie możemy o tym zapomnieć. Nadal mamy przed sobą wielkie cele - mówił już kilka dni temu, po wygraniu Bundesligi, trener "Aptekarzy" Xabi Alonso, który mimo propozycji z innych klubów zdecydował się pozostać w Leverkusen na następny sezon.

Jego podopieczni walczą o potrójną koronę. 25 maja w Berlinie zagrają bowiem w finale Pucharu Niemiec z drugoligowym FC Kaiserslautern.

Roma zabawiła się w dwumeczu z Milanem. Rzymianie grają dalej

Natomiast w półfinale Ligi Europy ich rywalem będzie AS Roma. Drużyna Nicoli Zalewskiego, po zwycięstwie w ubiegłym tygodniu na wyjeździe z Milanem 1:0, w rewanżu również wygrała. Tym razem 2:1, choć od 31. minuty musiała grać w dziesiątkę. Reprezentant Polski ponownie był rezerwowym.

Rewanżowe spotkanie na Stadio Olimpico prowadził Szymon Marciniak, a sędzią VAR był Tomasz Kwiatkowski.

Roma rozbiła w dwumeczu AC Milan i pewnie przeszła do półfinału Ligi Europy

Liverpool pożegnał się z Ligą Europy

Z rozgrywkami pożegnał się Liverpool, ale tego można było spodziewać się już po pierwszym meczu. Wówczas "The Reds" przegrali u siebie z Atalantą Bergamo aż 0:3. W rewanżu we Włoszech gości szybko strzelili gola - już w 7. minucie trafił z rzutu karnego Mohamed Salah, lecz do końca wynik już się nie zmienił.

Rywalem Atalanty w półfinale będzie zwycięzca rywalizacji Olympique Marsylia - Benfica Lizbona. Tam trwa dogrywka. Francuski zespół na wyjeździe przegrał 1:2, a w rewanżu po 90 minutach prowadzi 1:0.

Finał tej edycji LE odbędzie się 22 maja w Dublinie.

Wyniki rewanżowych meczów 1/4 finału piłkarskiej Ligi Europy:

18 kwietnia, czwartek

• Atalanta Bergamo - Liverpool FC 0:1 (0:1); pierwszy mecz 3:0
  • West Ham United - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0); 0:2
  • AS Roma - AC Milan 2:1 (2:0); 1:0
  • Olympique Marsylia - Benfica Lizbona 1:0 (2:2 k: 4:2)

Półfinały: 2 i 9 maja

• Olympique Marsylia - Atalanta Bergamo

• AS Roma - Bayer Leverkusen

• Finał: 22 maja, Dublin (Irlandia)

(PAP)

Sebastian Szymański z kolejną asystą w dwumeczu z Olympiacosem w Lidze Konferencji

Grzegorz Krychowiak we wrześniu po raz ostatni wystąpił w reprezentacji Polski. Pomocnik dobił magicznej bariery stu meczów i postanowił zawiesić buty na kołku w piłce reprezentacyjnej. Zawodnik jednak nie powiedział ostatniego słowa w piłce klubowej i świetnie się spisuje na arabskiej ziemi. Poza tym co i rusz chwali się swoim bogatym życiem w mediach społecznościowych. Oto jak żyje 34-letni piłkarz saudyjskiego Abha Club. Przedstawiamy galerię zdjęć byłego kadrowicza!Kliknij w przycisk po prawej stronie i zobacz zdjęcia z bogatego życia Grzegorza Krychowiaka!

Grzegorz Krychowiak w Arabii Saudyjskiej. Tak żyje były repr...