Benefis Piotra Reissa: Przyjaciele legendy Lecha ograli Reprezentację Artystów

Wojciech Maćczak
Benefis Piotra Reissa
Benefis Piotra Reissa Lech Poznań
Wysokim zwycięstwem przyjaciół Piotra Reissa zakończył się pierwszy pojedynek w ramach benefisu legendy Lecha. Zespół naszpikowany byłymi Reprezentantami Polski ograł reprezentację Artystów Polskich 5:1. „Reksio” zdobył dla swojego zespołu jedną bramkę.

W zespole byłego kapitana Lecha zaroiło się od gwiazd polskiej piłki. Wśród zaproszonych przez Reissa zawodników znaleźli się między innymi uczestnicy Mistrzostw Świata: Tomasz Kłos, Arkadiusz Bąk, Maciej Żurawski, Radosław Majdan i Tomasz Kuszczak, a także inni byli reprezentanci Polski, w tym Radosław Gilewicz, Mirosław Okoński czy Marcin Adamski. Poza tym w składzie znaleźli się Dominik Czarnota oraz Mateusz Poniatowski – dwaj zwycięzcy konkursu STS.

Po drugiej stronie stanęła Reprezentacja Artystów Polskich. Kibice zgromadzeni na Inea Stadionie mogli oglądać m. in. Piotra Zelta, znanego głównie z roli Arniego w serialu „13. Posterunek”, grającego na co dzień w serialu „M jak Miłość” Rafała Mroczka i wielu innych ludzi, znanych ze szklanego ekranu, jak Przemysława Cypriańskiego, Antoniego Królikowskiego, Grzegorza Staszewskiego czy Tomasza Schimscheinera.

Co prawda wszyscy przyjaciele Reissa karierę piłkarską mają już za sobą, ale kunsztu piłkarskiego się nie zapomina. Dlatego mecz toczył się pod dyktando zawodników, którzy w przeszłości stanowili o sile polskiej piłki. Pierwsza bramka padła już po kilku minutach gry, a jej strzelcem był Żurawski. Stojący między słupkami drużyny artystów Grzegorz Jędrzejewski zdołał obronić dwa wcześniejsze strzały, ale przy dobitce byłego zawodnika Lecha Poznań, Wisły Kraków i Celticu był już bezradny.

Do wyrównania przepięknym strzałem z rzutu wolnego doprowadził Staszewski – Majdan mógł tylko przyglądać się, jak piłka zmierza w okienko jego bramki. Trzeba przyznać, że takiego wykonania stałego fragmentu gry nie powstydziłby się żaden zawodnik naszej ligi. Być może przed meczem aktor odbył trening z Mateuszem Możdżeniem, który przecież z rzutu wolnego potrafi przyłożyć jak mało kto.

Artyści nie cieszyli się długo z remisu, bo po paru minutach przyjaciele Reissa prowadzili 2:1. Bramkę zdobył bohater dzisiejszego benefisu, dobijając strzał Żurawskiego w poprzeczkę. Na 3:1 podwyższył jeszcze przed przerwą Kłos, wykorzystując podanie Gilewicza.

Po przerwie przyjaciela Reissa zdobyli jeszcze dwie bramki. Pierwszą strzelił Dominik Czarnota, a więc jeden ze zwycięzców konkursu, organizowanego przez sponsora „Kolejorza”, a drugą Marcin Zając, który wykorzystał dobre podanie Olgierda Moskalewicza.

Przyjaciele Piotra Reissa – Reprezentacja Artystów Polskich 5:1 (3:1)

Gole: Maciej Żurawski, Piotr Reiss, Tomasz Kłos, Dominik Czarnota, Marcin Zając – Grzegorz Staszewski.

Kadra przyjaciół Reissa: Radosław Majdan – Tomasz Magdziarz, Jarosław Chwastek, Olgierd Moskalewicz, Tomasz Kłos, Arkadiusz Bąk, Marcin Zając, Maciej Żurawski, Radosław Gilewicz, Marcin Adamski, Sylwo Jedynak, Marcin Raduszewski, Mirosław Okoński, Piotr Reiss, Marcin Mazurek, Dominik Grabowski „Doniu”, Dominik Czarnota, Mateusz Poniatowski.
Trener: Bogusław Baniak.

Kadra Reprezentacji Artystów: Grzegorz Jędrzejewski – Piotr Zelt, Rafał Mroczek, Przemysław Cypriański, Konrad Marszałek, Antoni Królikowski, Tomasz Schimscheiner, Piotr Kieraga, Piotr Wiszniowski, Adrian Woźny, Grzegorz Staszewski, Maksymilian Rzemiński, Artur Magiera, Piotr Orliński.
Trener: Piotr Świerczewski.