GKS Bełchatów

0

Ruch Chorzów

1

• Długo trzeba było czekać na emocje, ale w końcówce nimi sypnęło i to konkretnie! Gol Visnakovsa, 60 sekund później jedenastka dla GKS, ale obroniona przez Putnocky'ego! Łotysz i Słowak zostają bohaterami Ruchu, który wywozi z Bełchatowa trzy punkty. To wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!!!

• Żółta kartka też dla Helika.

• Jeszcze nieodpowiedzialne zachowanie Baranowskiego, który ogląda drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę!

• Prokić!!! W zamieszaniu podbramkowym uderzenie rezerwowego GKS broni Putnocky!!!

• Trzy minuty doliczone do tego meczu i jest rzut rożny dla GKS.

• Uderza najmniej doświadczony gracz Bełchatowa, Marcin Flis i... BRONI PUTNOCKY!!! NIEPRAWDOPODOBNE!!!

• Rzut karny dla GKS!!! Malinowski bezsensownie wpadł na Komołowa!!!

• 1:0 dla Ruchu po akcji rezerwowych! Prawą stroną pociągnął z piłką Michał Efir i dośrodkował piłkę idealnie na głowę Visnakovsa, który z kilku metrów nie dał szans Treli! Niebiescy blisko wygranej!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Eduards Visnakovs!

• Ostatnia zmiana w Ruchu. W miejsce Starzyńskiego wchodzi Efir.

• Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy, ale tym razem Putnocky pewnie łapie piłkę.

• Po dośrodkowaniu Małkowskiego Putnocky piąstkował piłkę bardzo źle, ale bardzo szczęśliwie! Aż sam złapał się za głowę!

• Piech wywalczył kolejny korner dla Bełchatowa.

• Ogromne zamieszanie pod bramką Ruchu! Piłka spada pod nogi ustawionego na 10. metrze Olszara, ale ten huknął na wiwat, wysoko w trybuny!!!

• Rzut rożny dla GKS przyniósł próbę strzału z powietrza z 18 metrów Prokicia, ale ta została zablokowana przez gości.

• Już Zieńczuk miał okazję centrować piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale do jego dośrodkowania nie doszedł żaden z Niebieskich.

• Zmiana w Ruchu. Schodzi Kowalski, wchodzi Zieńczuk.

• Małkowski zagrał długą piłkę z rzutu wolnego w pole karne Ruchu, gdzie jednak Baranowski faulował Visnakovsa.

• Żółta kartka dla Baranowskiego. Czwarta, więc stoper GKS nie zagra w najbliższym meczu swojej drużyny.

• Ostatnia zmiana w GKS. Prokić za Maka.

• Niezłe uderzenie z dystansu Bartłomieja Babiarza. Piłka jednak mija bramkę Treli!

• W Ruchu z kolei Visnakovs zastępuje Kuświka.

• Wśród gospodarzy Olszar wchodzi w miejsce Wacławczyka.

• Będą zmiany w obu drużynach. Przygotowani do gry są już Olszar oraz Visnakovs.

• Wrzutka z prawego skrzydła Jakuba Kowalskiego pada łupem Dariusza Treli.

• Źle wyszedł z bramki Putnocky i do dośrodkowania Wacławczyka doszedł Baranowski, ale główkował niecelnie!

• Akcja dwójkowa Maka z Wacławczykiem przynosi gospodarzom rzut rożny.

• Cały czas nie jest to wielki mecz. Nie pasuje on trochę do ogólnego obrazu tej znakomitej kolejki Ekstraklasy. Czekamy na jakiegoś gola, który ożywi nam to spotkanie.

• Piech! Filigranowy napastnik gospodarzy wygrał pojedynek powietrzny z Konczkowskim, ale jego strzał głową minął bramkę Ruchu!

• Arkadiusz Piech złapany na pozycji spalonej.

• Dobre zagranie na lewe skrzydło do Piecha, a ten wypatrzył wbiegającego w pole karne Bastę. Obrońca Bełchatowa uderza jednak z 16 metrów fatalnie!

• Kolejna groźna centra Wacławczyka z kornera tym razem przeszywa całe pole karne Niebieskich. Nie ma strzału na bramkę Ruchu.

• Na spalonym złapany Filip Starzyński.

• Poprzeczka!!! Po świetnej centrze Wacławczyka z rzutu rożnego strzał głową Baranowskiego trafia w obramowanie bramki Putnocky'ego!

• Piech!!! Napastnik gospodarzy dostał piłkę w polu karnym, świetnie poradził sobie z Malinowskim , ale w decydującym momencie zablokował go Helik!

• Babiarz z dalekiego dystansu uderzył w sam środek bramki, prosto w ręce Treli.

• Odpowiedź Ruchu! Po składnej akcji chorzowian z 16 metrów uderzał płasko niepilnowany Surma, ale Baranowski na spółkę z Trelą zablokowali to uderzenie!

• Dośrodkowanie piłki z lewego skrzydła w pole karne Ruchu, gdzie Oleksy delikatnie popchnął próbującego dojść do piłki Maka. Sędzia nie podyktował karnego.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Będzie zmiana w GKS w przerwie. Komołow za Barana.

• Pierwszy kwadrans tego meczu był emocjonujący z obu stron, ale potem emocji było nieco mniej. Do głosu doszedł Ruch Chorzów, ale przewaga Niebieskich nie dała im gola w pierwszej części gry. Zobaczymy, jak to spotkanie ułoży się po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Do bezpańskiej piłki w polu karnym GKS dopadł Kuświk, ale przy próbie oddania strzału został zablokowany. Po chwili centrę Kowalskiego łapie Trela.

• Jeszcze Konczkowski zdobywa rzut rożny dla gości.

• Sporo mamy dziś dośrodkowań, to z jednej, to z drugiej strony, ale w większości są one jednak bardzo niedokładne.

• Kowalski dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne GKS, ale zagrał prosto w ręce Dariusza Treli.

• Wreszcie jakaś akcja gospodarzy. Z prawej strony dośrodkowuje piłkę Mak i dobrze ustawiony Malinowski skutecznie ją wybija.

• Kiepskie płaskie dośrodkowanie Gigołajewa pada łupem Treli.

• Starzyński uderza jednak z rzutu wolnego ponad poprzeczką!

• Starzyński teraz został sfaulowany 20 metrów od bramki Bełchatowa będzie szansa dla gości!

• Prosty błąd Zbozienia we własnej szesnastce, Kowalski zostaje w zablokowany w polu karnym, a uderzenie Surmy odbija Trela!

• Po chwili Mak nieczysto uderza piłkę zza pola karnego i ta wyraźnie mija bramkę Putnocky'ego.

• Ładna składna akcja gospodarzy! Piech w pole karne, gdzie Wacławczyk zostawił piłkę Makowi, a ten został zablokowany!

• Oleksy traci piłkę na rzecz Maka, fauluje taktycznie rywala i ogląda żółtą kartkę.

• Wrzut piłki z autu w pole karne bełchatowian nie dociera do Kuświka.

• Bramkarz Ruchu łapie futbolówkę także po centrze z rzutu rożnego Małkowskiego.

• Putnocky!!! Dośrodkowanie Piecha zmierzało w światło bramki Ruchu, ale Putnocky nie dał się zmylić przebiegającym przed nim zawodnikom i odbił piłkę na korner!

• Teraz trochę gry w środku pola z obu stron. Mimo wszystko obserwujemy w pierwszym kwadransie dobry mecz w Bełchatowie.

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła Kowalskiego spadło na głowę Gigołajewa, ale ten przy próbie oddania strzału został zablokowany.

• Szybka akcja Ruchu! Konczkowski na czystą pozycję do Kuświka, a ten uderza z powietrza centymetry obok bramki Treli!!!

• Pierwsze minuty zdecydowanie na korzyść GKS. Ruch nie bardzo radzi sobie z pressingiem gospodarzy.

• Piech wycofał piłkę przed pole karne do Barana, a ten został zablokowany przy próbie oddania strzału z dystansu.

• Kolejny korner dla GKS, tym razem uderzenie głową oddaje na pierwszym słupku Piech, ale uderza niecelnie.

• Rzut rożny dla Bełchatowa nie przyniósł uderzenia na bramkę chorzowian.

• Małkowski!!! Kapitalne podanie Wacławczyka za linię obrony do Małkowskiego, ten uderza niezbyt czysto, jednak świetnie interweniował Putnocky!

• W odpowiedzi płaska centra Gigołajewa okazała się być za plecy Kuświka. W przeciwnym razie napastnik Ruchu znalazłby się w sytuacji stuprocentowej.

• Piech walczył przed polem karnym o bezpańską piłkę, ale zdążył go uprzedzić Putnocky.

• Długie zagranie w kierunku Piecha, jednak ten nie zdołał celnie zgrać piłki głową.

• Zaczynamy mecz!

• Obie drużyny wychodzą już na plac gry!

• Co ciekawe, sędzią tego spotkania będzie pan Daniel Stefański z Bydgoszczy, który po raz ostatni sędziował mecz Ekstraklasy jeszcze w sierpniu.

• W siedemnastu rozegranych meczach ligowych obu drużyn Ruch wygrywał osiem razy, przy sześciu zwycięstwach Bełchatowa. Jeśli dodać do tego mecze w Pucharze Polski i w 2. lidze, to bilans będzie wynosił 10-5-10.

• - Jeśli uda mi się strzelić to na pewno będę się cieszył. Radość będzie jeszcze większa, gdy zgarniemy w poniedziałek trzy punkty, których tak bardzo potrzebujemy - mówi przed meczem najlepszy snajper Ruchu, Grzegorz Kuświk.

• Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: GKS Bełchatów - Ruch Chorzów LIVE! Pojedynek snajperów w ostatnim meczu kolejki.

• Ruch Chorzów - rezerwowi: Skaba – Grodzicki, Szyndrowski, Urbańczyk, Zieńczuk, E. Visņakovs, Efir.

• GKS Bełchatów - rezerwowi: Zubas – Witasik, Sawala, Prokić, Poźniak, Komołow, Olszar.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację LIVE z ostatniego meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Dziś GKS Bełchatów podejmie na własnym stadionie Ruch Chorzów. Zapraszamy!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS BEŁCHATÓW - RUCH CHORZÓW

"Niebiescy" chcą odbić się od dna

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 2:1

24. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy zakończy spotkanie GKS-u Bełchatów z Ruchem Chorzów. Mecz ten w lepszych nastrojach rozpoczną piłkarze "Niebieskich", którzy w ubiegłym tygodniu wygrali z Pogonią 2:1. Z kolei gospodarze ulegli iw Gdańsku miejscowej Lechii 0:1, przez co zajmują dziesiąte miejsce w tabeli. Drużyna Waldemara Fornalika obecnie plasuje się na pozycji piętnastej, ale niewiele brakuje jej, aby wydostała się z dolnych rejonów tabeli.

Pierwsze starcie obu drużyn w tym sezonie zakończyło się zwycięstwem bełchatowian 1:0. Gola na wagę zwycięstwa "Brunatnych" strzelił wówczas Adrian Basta.