Śląsk Wrocław

2

GKS Bełchatów

1

• Druga połowa nie stała na wyższym poziomie piłkarskim niż pierwsza, ale wreszcie zobaczyliśmy bramki! Ostatecznie zwycięża Śląsk, który dzięki temu umacnia się na pozycji wicelidera. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Mila! Po kombinacji z Ostrowskim reprezentant Polski został zablokowany w polu karnym przez obrońców GKS!

• Mocny i kąśliwy strzał z dystansu Sebastiana Mili z trudem broni Malarz!

• Po dobrym dośrodkowaniu Zięby z prawej strony boiska Ślusarski głową zdobywa kontaktowego gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Bartosz Ślusarski!

• Trzy minuty doliczone do tego meczu przez sędziego.

• Schodzi z boiska Droppa, a w jego miejsce wchodzi Machaj.

• Mogło być 3:0! Mila uderzył płasko z dystansu, był jeszcze rykoszet i z trudem odbił piłkę bramkarz GKS!

• Pięć minut do końca tego spotkania. Czy jeszcze GKS jest w stanie w jakiś sposób wrócić do gry?

• Zięba wchodzi w miejsce Michała Maka.

• Flavio Paixaoooooo i GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Płaski strzał Portugalczyka i Malarz bez szans! 2:0!

• Rzut karny dla Śląska!!! Zdaniem sędziego Baran faulował w polu karnym Hołotę!

• Pawełek! Baranowski uwolnił się spod krycia po rzucie rożnym, ale jego uderzenie głową świetnie złapał bramkarz Śląska!

• Wreszcie zaczynają atakować bełchatowianie, ale na razie brakuje im zdecydowania i ostatniego podania w pole karne.

• W GKS z kolei Wacławczyk zmienia Poźniaka.

• Zmiana w Śląsku. Schodzi Marco Paixao, wchodzi Ostrowski.

• Bełchatowianie nadal trochę oszołomieni po stracie gola. To póki co Śląsk jest bliżej gola na 2:0 niż goście bramki wyrównującej.

• Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów

• Rzut wolny dla Śląska z około 30 metrów od bramki gości. Kamil Dankowski uderza jednak bardzo niecelnie.

• Jest zmiana w Bełchatowie. Prokić za Komołowa.

• Żółta kartka dla Lukasa Droppy.

• Czekamy na jakąś reakcję beniaminka. Wiadomo, że za chwilę na placu gry pojawi się jeden z rezerwowych drużyny gości.

• 1:0 dla gospodarzy! Po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska Droppy Paixao główkował niezbyt mocno, ale bardzo precyzyjnie! Malarz bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marco Paixao!

• Kontratak GKS Bełchatów. Piłka w pole karne do rozpędzonego Ślusarskiego, ale tego świetnie blokuje Pawelec i jest tylko korner dla bełchatowian.

• Żółta kartka dla Norambueny.

• Niewiele ciekawego jest na razie po przerwie. Czekamy na jakieś dobre akcje obu drużyn.

• Po dośrodkowaniu Poźniaka udanym piąstkowaniem popisuje się Pawełek.

• Mak zdobywa rzut rożny dla gości.

• Dużo walki w pierwszych minutach po przerwie, trochę mniej z kolei składnych akcji.

• Jedna zmiana w przerwie wśród gospodarzy. Dankowski za Calahorro.

• Wznawiamy mecz we Wrocławiu!

• Bez bramek we Wrocławiu. Obie drużyny miały swoje szanse, ale na razie nie potrafią zmieścić piłki w bramce rywali. Może po przerwie coś się zmieni, bo mecz jest całkiem ciekawy.

• Koniec pierwszej połowy!

• Teraz z kolei było blisko bramki samobójczej! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka odbiła się tak od jednego z obrońców gości, że Malarz zupełnie nie miał nad nią kontroli, ale na jego szczęście potoczyła się ona tuż obok słupka!

• Nieprawdopodobne!!! Ależ szansa dla Śląska! Fatalny strzał Flavio z dystansu okazał się kapitalnym podaniem na czystą pozycję do Calahorro! Hiszpan chciał jeszcze dograć do lepiej ustawionego kolegi, ale to zagranie przeciął Malarz, a inny z gospodarzy został zablokowany tuż przed bramką!

• Hołota odważnym rajdem prawą flanką wywalczył korner dla wrocławian.

• Flavio Paixao miał okazję wyjść sam na sam z Malarzem, ale w kontrataku Śląska nie tylko źle sobie przyjął piłkę, ale był jeszcze na spalonym.

• Dośrodkowanie Basty padło łupem Mariusza Pawełka.

• Kolejna kontra bełchatowian kończy się dobrą interwencją Pawełka we własnym polu karnym. Po chwili Norambuena fauluje na skrzydle Milę i jest rzut wolny dla Śląska.

• Kolejna szansa dla gości! Przedarł się prawym skrzydłem Komołow i w identycznej do poprzedniej sytuacji wyłożył piłkę Poźniakowi, który jednak został zablokowany!

• Poprzeczka! Po fatalnej pomyłce defensywy Śląska Ślusarski zdołał wycofać piłkę do nabiegającego Maka, ale ten z kilku metrów uderzył tylko w poprzeczkę bramki Śląska!

• Spory błąd Pawełka przy próbie złapania piłki dośrodkowywanej przez Bastę, jednak sędzia dopatrzył się faulu Ślusarskiego na interweniującym bramkarzu Śląska.

• Akcja Norambueny lewym skrzydłem. Chilijczyk założył siatkę Hołocie, ale potem został dobrze wyblokowany przez Celebana.

• Mila z rzutu wolnego uderza prosto w mur bełchatowian.

• Zdaniem sędziego Flis faulował teraz przed polem karnym Paixao. Szansa dla Śląska z rzutu wolnego. 22.5 metra do bramki Malarza.

• Baran teraz chyba postanowił włączyć trochę sportów walki do gry w piłkę i w środku pola zdemolował dwóch graczy Śląska. Upomnienie od sędziego.

• Dwa słabe dośrodkowania Mili. To drugie łapie Malarz i wyjaśnia sytuację.

• Kontra Śląska kończy się ostrym dośrodkowaniem Marco Paixao z prawego skrzydła, ale w polu karnym Hołotę zdołał uprzedzić Norambuena. Tylko korner.

• Calahorro ostro potraktował teraz Barana, za co obejrzał żółtą kartkę.

• Stały fragment gry dla Śląska nie przyniósł teraz strzału na bramkę Malarza.

• Raz jeszcze na spalonym został złapany Paixao.

• Pich ładnie poradził sobie w polu karnym z Bastą, po czym jednak dobrze zdołał go zablokować Baranowski.

• Żółta kartka dla Flisa za bardzo ostry faul na Paixao.

• Poźniak dośrodkowuje piłkę z rzutu wolnego w pole karne Śląska, gdzie dobrze piąstkuje ją Mariusz Pawełek.

• Na spalonym został złapany Flavio Paixao.

• Basta próbował dynamicznie wbiec z piłką w pole karne Śląska, ale został tam dobrze powstrzymany przez Droppę.

• Płaski strzał zza pola karnego Tomasza Hołoty pewnie broni Arkadiusz Malarz.

• Sebastian Mila został zablokowany przy próbie oddania strzału z dystansu.

• Zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. To spotkanie poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka.

• Z powodu kartek dzisiaj nie zagrają Adam Mójta, Błażej Telichowski (GKS), a także Krzysztof Danielewicz i Tom Hateley (Śląsk).

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Poniżej z kolei ławki rezerwowych:

• Śląsk: Wojciech Pawłowski, Kamil Dankowski, Karol Angielski, Waldemar Gancarczyk, Konrad Kaczmarek, Mateusz Machaj, Krzysztof Ostrowski.

• GKS: Emilijus Zubas, Mateusz Szymorek, Piotr Witasik, Kamil Wacławczyk, Andreja Prokić, Paweł Zięba, Bartłomiej Bartosiak
  • Dzisiejsze spotkanie jest pojedynkiem dwóch drużyn z górnej połowy tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Gospodarze, Śląsk Wrocław, aktualnie znajdują się na drugim miejscu w tabeli z 32 punktami na koncie i ze stratą sześciu oczek do prowadzącej Legii Warszawa. GKS Bełchatów z kolei ma tych punktów o pięć mniej i beniaminek zamyka tym samym pierwszą ósemkę klasyfikacji.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław zmierzy się z GKS Bełchatów.