• Sędzia kończy mecz. Chorwacja wygrywa 3:1 w pełni zasłużenie.

• Chorwaci wybijają piłkę jak najdalej od własnego pola karnego.

• Tymczasem na sektorze Chorwatow podawana jest ku gorze sektorowka.

• Irlandczycy w rozpaczliwych akcjach próbują zdobyć kontaktowego gola

• Rakitić opuszcza boisko

• Po raz kolejny Andrews wyskoczył najwyżej. Piłka przechodzi tuż obok prawego słupka. Gdyby to leciało w światło bramki pewnie byłby gol.

• Rzut rożny dla Irlandii. Wszyscy zawodnicy biegną w pole karne Chorwatów.

• Niektorzy irlandzcy kibice opuszczaja stadion. Jednak ta wieksza, lepsza czesc pozostaje i krzyczy do konca, pomimo beznadziejnego wyniku i nierokujacej dobrze gry.

• Sędzia dolicza aż 5 minut

• Perisić schodzi z boiska

• Do konca trzy minuty. Wynik ani rozstrzygniecie raczej sie nie zmienia. Mimo to irlandzcy fani spiewaja gromko; "Ole, ole, ole, ole" :)

• Seria dośrodkowań w pole karne Chorwatów. Po raz kolejny w akcji bardzo ambitnie powalczył Andrews, ale faulowany był bramkarz z Chorwacji.

• Mecz jest pełen agresji. Co i rusz ktoś leży na murawie. Po raz kolejny Kranjcar faulował i musi uważać, by nie dorobić się czerwonej kartki.

• Kranjcar niedawno wszedł na boisku, ale już dorobił się kartki

• Mandzukić po raz kolejny był faulowany. Rywale go nie oszczędzają, ale on za to już się "odwdzięczył".

• Zdecydowanie Andrews to jeden z najlepszych piłkarzy po stronie Irlandii. Twoi się i troi by pomóc drużynie.

• Tymczasem przestalo padac. Nawet nie zorientowalismy sie kiedy :) To przez poziom widowiska. Jest naprawde wysoki :)

• Andrews strzela po raz kolejny głową. Bramkarz Chorwatów broni uderzenie.

• Chyba dowiedizeli sie co piszemy, bo nagle zaczeli klaskac :)

• Chorwaci wymieniają kolejne podania. Minuty uciekają podobnie jak siły Irlandczyków. Część z nich maszeruje już tylko po boisku. Pełna kontrola nad tym meczem po stronie Chorwacji.

• Chorwaci od kilku dobrych chwil cicho... Czyzby cos sie stalo ? Przeciez wygrywaja :) To Irladczycy glosniej zaznaczaja swoje obecnosc.

• Srna wycofał piłkę do Rakitica tuż przed pole karne. Idealnie zakręcił futbolówkę i gdyby to wpadło to bylibyśmy świadkami wspaniałego gola !

• Na stadionie cos cicho :)

• Chorwacja - IrlandiaChorwacja - Irlandia

• Keane schodzi z boiska

• Obrońcy z Irlandii podchodzą coraz bliżej pola karnego Chorwacji. Może to zemścić się szybką kontrą...

• Kranjcar w pierwszej akcji po wejściu na boisko faulował rywala

• Jelavić schodzi z boiska wśród gromkich braw

• O'Shea posłał długą piłkę do szarżującego Duffa. Ten z kolei próbował dośrodkować w pole karne, ale piłkę w powietrzu łapie bramkarz Chorwacji

• Na trybunach znajomy transparent "Choszczono" :)

• Piłka zawisła dość długo w powietrzu. Ostatecznie spadła na głowę Dunna, ale uderzenie było zbyt słabe by zaskoczyć golkipera Chorwatów

• Duff próbował zejść bardziej do środka boiska, ale był faulowany. Mamy rzut wolny.

• Niestety chyba nie wszyscy z "zielonych" pogodzili sie z aktualnym wynikiem. Na trybunie za bramka strzezonej przez Pletikose porobily sie puste miejsca. Co niektorzy wiernosci kibicowskiej mogliby sie nauczyc od Polakow :)

• Cox kolejny raz w sytuacji w pełnym kontakcie położył rywala na ziemię

• Chorwaci spokojnie rozgrywają piłkę. Wymieniają kolejne podania, a minuty uciekają. Czas działa na ich korzyść.

• W tym momencie fani "Eire" zachowuja sie jakby nie znali wyniku :) Popisuja sie naprwade glosnym i zywiolowym dopingiem :)

• Keane faulowany był w polu karnym, ale sędzia tego spotkania widział całą sytuację inaczej.

• Mandzukić leży na boisku, ale Irlandczycy nie reagują

• Irlandczycy ambitnie starają się ugrać jeszcze coś w tym meczu. Ewentualna bramka może dać im dodatkowy impuls do walki.

• Mandzukić wychodził z kontrą, ale nie miał z kim rozegrać tej akcji

• Kibice ChorwacjiKibice Chorwacji

• Naszym zdaniem to Chorwaci sa na razie mistrzami dopingu na Euro.

• Chorwaci pomimo pewnego prowadzenia próbują odzyskać piłkę już na połowie przeciwnika

• Srna został zablokowany przy próbie dośrodkowania

• Sympatycy "Zielonych" przygnebieni i bardzo posepni. MImo to wciaz wierza i w miare nastroju staraja sie wspierac ulubiencow, ktorzy delikatnie mowiac - zawodza.

• Mandzukić faulowany i będzie dobra okazja do dośrodkowania

• Walters powalczył ambitnie przy linii końcowej i wywalczył wyrzut z autu

• Chorwaci w pełni kontrolują ten mecz. Irlandczycy nie mają już nic do stracenia i muszą postawić wszystko na jedną kartę. Czy w meczu zobaczymy jeszcze jakieś gole ?

• ... a Walters zmienia Doyla.

• Nie ma na co czekać trener Irlandczyków i dokonuje podwójnej zmiany. W miejsce Mcgeadego wchodzi Cox...

• Żółta kartka dla Modricia za faul

• Mandzukić wyrasta na bohatera spotkania. Chorwacja - Irlandia

• Perisić wrzucił piłkę z lewej strony prosto na głowę Mandzukicia, który uderzył w słupek, piłka odbiła się jednak od głowy interweniującego Givena i wpadła do bramki.

• Kolejny gol Chorwatow i kolejny pokaz pirotechniczny :)

• Goooool! Mandzukić zdobywa bramkę przy wyraźnej pomocy Givena!

• Początek drugiej połowy.

• Kibic pomalowany "po irlandzku" przed chwila do telefonu: -Andrzej ogladasz ? "

• Koniec pierwszej połowy.

• Perisić urwał się lewą stroną. Pomimo, że był faulowany to utrzymał się na nogach. Udało mu się dośrodkować. Do piłki najwyżej wyskoczył Rakitić, ale minimalnie nad poprzeczką

• Pierwsza indywidualna kara w tym meczu

• Irlandia po raz kolejny musi gonić wynik. Trafienie do szatni może jednak ich dobić. Czy podniosą się po tym trafieniu ?

• GOOOL ! Chorwacja obejmuje prowadzenie. Jelavić jak lis pola karnego dopadł do piłki która po zamieszaniu odbiła się jeszcze od zawodnika z Irlandii.

• 2:! dla Chorwacji i kolejny popis publicznosci. Odpalono piec rac, z czego dwie polecialy na murawe. Wybuchlo tez kilka petard. Za chwile zdjecia.

• Pomylił się Whelan wycofując piłkę do swoich kolegów. Do piłki dopadł Madzukić, ale nikt nie poszedł za akcją

• Chorwaci przyśpieszają. Chcą zdobyć prowadzenie jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Wiedzą, że z każdą kolejną minutą może grać im się coraz gorzej.

• Keane powalczył tym razem w obronie. Kibice oklaskują napastnika za powstrzymanie ataku Chorwatów

• Rakitić powalczył przy linii końcowej z obrońcą Irlandii i wywalczył rzut rożny

• Doyle w polu karnym składał się do uderzenie głową, ale podanie nie było na tyle precyzyjne by móc z tego zrobić pożytek

• Tymczasem irlandzcy kibice pozdrawiaja Giovaniego Trappatoniego :)

• Na sektotrze Chorwacji wisza narodowe flagi z nazwami grup kibicowskich krajowych klubow m.in. Torcidy wspierajace Hajduka Split. W dzien meczu kadry narodowej nie ma mowy o wyrownywaniu rachunkow. Wszyscy bardzo sie jednocza.

• Perisić kolejne uderzenie z dystansu, ale piłka przeleciała tuż obok prawego słupka

• Chorwaci próbują zamykać "hiszpański" zamek na Irlandczykach, ale ci bardzo dobrze wybijają rywali z rytmu

• Modrić ! Dostał piłkę na tacy tuż przed polem karnym i technicznym, mierzonym strzałem próbował pokonać Givena, ale bramkarz był dobrze ustawiony. Dobry strzał.

• Modrić próbował urwać się Irlandczykom, ale Andrews sprowadził go do parteru

• Obrońcy z Irlandii bronią dostępu do bramki z dużym poświęceniem. Co i rusz ktoś pada na murawę wybijając piłkę głową czy też blokując dośrodkowanie.

• Srna włączył się w akcję ofensywną. Próbował dośrodkowania, ale obrońca z Irlandii zablokował jego centrę. Mamy wyrzut z autu na wysokości pola karnego

• Irlandia stara się utrzymywać przy piłce i wychodzi im to całkiem nieźle. Z każdym podaniem przesuwają się w stronę pola karnego Chorwatów. Kolejny rzut wolny z tej samej pozycji po której Irlandia zdobyła gola

• Obie drużyny narzuciły wysokie tempo. Mamy ostrą grę. Nikt nie odstawia nogi, a taka walka o każdą piłkę może się podobać.

• Kolejne fantastyczne uderzenie z dystansu ! Tym razem do głosu doszedł Perisić. Given "wypluł" piłkę przed siebie, ale nikt nie dobiegł do piłki.

• Gol dla Irlandii. Cieszy sie Irlandia, cieszy sie te.. Polska :) Polcy fani wspolnie z wyspiarzami celebruja bramke.

• Rakitić uderzył z dystansu zza pola karnego. Dobra próba !

• Możemy powiedzieć, że mecz zaczyna się od nowa

• GOOOOOL ! Mamy wyrównanie. Po fantastycznym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ledger skierował piłkę do bramki !

• Niezła wrzuta w pole karne i mamy rzut rożny

• Jelavić faulowany i mamy rzut wolny dla Chorwatów. Będzie dobra okazja do dośrodkowania

• Zastanawiamy sie jakim cudem Chorwaci wniesli srodki pirotechniczne. Przynajmniej dziennikarzy obowiazywala naprade rutynowa i zmudna kontrola.

• Doyle faulowany i od rzutu wolnego na wysokości środka boiska zacznie Irlandia

• Chorwacja po zdobytej bramce wyraznie cofnela. Uciszyli sie tez jej kibice. Ciekawe na jak dlugo ? :)

• Irlandia w dalszym ciągu próbuję dalekich podań. Starają się wykorzystać swoje warunki fizyczne i zdecydowanie zachęcają Chorwatów do gry kontaktowej. Tak jak wielu ekspertów się spodziewało - gra Irlandii jest bardzo przewidywalna

• Mecz Irlandia - Chorwacja na Stadionie Miejskim w Poznaniu

• Do uderzenia podszedł Andrews. Uderzył w mur, później miał jeszcze szansę na poprawkę, ale nic z tego nie wyszło i chorwacki bramkarz zacznie od bramki

• Od kilku dobrych minut na boisku lezy serpentyna. Nikt nie raczyl jej jeszcze zdjac z murawy.

• Rzut wolny dla Irlandczyków tuż przed linią pola karnego

• Chorwaci po zdobytej bramce zdecydowanie się cofnęli i wyczekują na kontry. Irlandia próbuje długich, górnych podań, ale to nie przynosi rezultatu

• Wyrzut z autu na wysokości pola karnego dla Irlandczyków

• Jeden z Irlandczyków strącił piłkę i do głosu doszedł Duff. Zszedł do środka i uderzył na bramkę, ale piłka minęła prawy słupek bramki.

• Doyle próbował pociągnąć akcję swojego zespołu środkiem boiska. Pomimo, że przebiegł z piłką dość duży dystans to ostatecznie stracił futbolówkę

• Po odpaleniu rac na trybunie się zadymiło, jednak szybko je ugaszono. Race w Poznaniu

• Chorwacja swietuje gola. Na sektorze zaplonely race i wybuchlo kilka petard ! Porzadkowi natychmiast zainterweniowali.

• Irlandczycy muszą szybko się pozbierać. Nie tak wyobrażali sobie początek meczu

• Eire wreszcie zamikneli i to Chorwaci dochodza do glosu.

• GOOOOOL ! Mario Mandzukić strzela gola ! Wrzutka w pole karne, a Mario pomimo, że się poślizgnął zdołał uderzyć piłkę głową !

• Pierwszy rzut rożny dla Chorwatów.

• Odkad jestesmy na stadionie Irlandczycy jeszcze nie zamilkneli. Chorwaci nawet sie nie staraja. Nie maja szans przy tak glosnej i nieco liczniejszej publice. Na stadionie jest pare wolnych miejsc.

• Zaczynamy widowisko

• Dodajmy istotna rzecz, ze spotkanie toczyc sie bedzie w rzesistym deszczu. Ach ta polska pogoda :)

• A na trybunach nie brakuje... polskich akcentow. Sa bialo-czerwone transparenty oraz kibice w bialo-czerwonych barwach.

• Skacza - pojedynczo i grupowo. Spiewaja, krzycza, pija piwo. Tymczasem czas na hymny !

• Irlandczycy prowadza glosny i zywiolowy doping. Przynajmniej z naszej perspektywy. Siedizmy tuz obok nic. Atmosfra jest magiczna. Czuc, ze zaraz stanie sie cos wielkiego :)

• Piłkarze szykują się już do wyjścia na murawę

• Pilkarze zakonczyli wlasnie rozgrzewke. Rozpoczyna sie ceremonia otwarcia. Poznan arena Euro 2012 !

• Na meczu Irlandia - Chorwacja

• Irlandczykow jest poki co wiecej, ale Chorwaci skupili sie przede wszystkim w jednym sektorze, co wyglada imponujaco !

• Na meczu Irlandia - ChorwacjaNa meczu Irlandia - ChorwacjaNa meczu Irlandia - Chorwacja

• Do pierwszego gwizdka jeszcze pol godziny, a na stadionie wciaz wiele sporo pustych miejsc. Czyzby nie bylo kompletu ?

• Bilić ustawił zespół systemem 4-4-2. Dostępu do bramki strzegł będzie Stipe Pletikosa, stoperami będą Vedran Corluka i Gordon Schildenfeld. Na prawej i lewej flance defensywy obejrzymy odpowiednio Darjo Srnę i Ivana Strinicia (za wydawałoby się pewnego Danijela Pranicia). Jako defensywy pomocnik wystąpi Ognijen Vukojević. Na bokach ofensywy obejrzymy Ivana Rakiticia i Ivana Perisicia, z kolei tuż przed napastnikami ustawiony będzie Luka Modrić, który ma odpowiadać za dokładne podania. Parę napastników tworzą Mario Madzukić z Nikicą Jelaviciem.

• Irlandia zagra dzisiaj ustawieniem 4-2-2-2. Między słupkami tradycyjnie stanie Shay Given, środek obrony tworzyć będą Ricard Dunne i Sean St Ledger, po bokach defensywy zagrają John O’Shea (prawa) i Stephen Ward (lewa). Funkcje dwóch defensywnych pomocników pełnić będą Glenn Whelan i Keith Andres. Na skrzydłach zobaczymy Damiena Duffa (lewa) i Aiden McGready (prawe). W ataku o bramki starać się będą Robbie Keane i Kevin Doyle.

• Choć do meczu pozostała jeszcze ponad godzina, trybuny Stadionu Miejskiego w Poznaniu wypełniają się w błyskawicznym tempie. Choć przeciwnicy do mocarzy nie należą, kibice liczą na wielki, piłkarski spektakl.

• Na 90 minut przed rozpoczęciem meczu grupy C w Poznaniu piłkarze reprezentacji Irlandii i Chorwacji pojawili się na murawie Stadionu Miejskiego. Gracze Eire wyszli w eleganckich stalowych garniturach, Chorwaci natomiast na sportowo - w granatowych dresach. Pojawienie się zawodników wzbudziło aplauz zgromadzonych na trybunach około 5 tys. kibiców. Zawodnicy pozdrowili swoich fanów i robili pamiątkowe zdjęcia stadionu telefonami komórkowymi.

• Ci panowie jechali ze mną na stadion. Z Bułgarskiej wita państwa Daniel Kawczyński.

• W Poznaniu od rana trwa świetna zabawa kibiców Irlandii i Chorwacji. Czytaj o atmosferze przed spotkaniem, zobacz zdjęcia i wideo!

Kibice Irlandii i Chorwacji opanowali PoznańKibice Irlandii i Chorwacji opanowali Poznań