FA Cup. Wysoka porażka "Czerwonych Diabłów" z trzecioligowcem [WIDEO]

Tomasz J. Górski
Podopieczni Luisa van Gaala, grający w mocno rezerwowym składzie, przegrali z występującym Football League One (trzeci poziom rozgrywek) Milton Keynes Dons aż 0:4 (0:1). Po dwie bramki strzelili William Grigg oraz Benik Afobe.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 25. minucie. Katastrofalny błąd we własnym polu karnym popełnił Evans, którego podanie przejął Reeves i ten wyłożył piłkę Griggowi. Temu ostatniemu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki obok bezradnego De Gei.

Po zmianie stron piłkarze Karla Robinsona dążyli do podwyższenia prowadzenia. W 63. minucie, po błędzie Vermijla, piłkę przechwycili piłkarze Milton i znowu Reeves dośrodkował z lewej strony do Grigga, który barkiem (!) podwyższył prowadzenie. Po 70 minutach było już 3:0. Wprowadzony 120 sekund później wykorzystał Greena i z kilkunastu metrów strzelił po dalszym słupku nie do obrony. Na sześć minut przed końcem spotkania Afobe po podaniu z głębi pola przeprowadził kilkudziesięciometrowy rajd, w którym ograł trzech obrońców Czerwonych Diabłów i skierował piłkę do siatki.

Milton Keynes Dons FC - Manchester United 4:0 (1:0)

Bramki: William Grigg 25' i 63', Benik Afobe 70' i 84'
Żółte kartki: Anthony Kay 75' - Reece James 51'
Stadion: Stadium MK (Milton Keynes, Buckinghamshire)
Sędzia: Stuart Attwell
Widzów: 26969

Milton Keynes Dons FC: David Martin - Baldock, Kay, McFadzean, Lewington - Carruthers (Green 61'), Potter, Alli, Bowditch (Powell 56') - Reves - Grigg (Afobe 68')

Trener: Karl Robinson

Manchester United: David De Gea - Vermijl, Evans, Keane, James - Janko (Pereira 46'), Anderson, Kagawa (Januzaj 20'), Powell (Wilson 57') - Welbeck, Hernandez