Fortuna Puchar Polski. Awans Legii Warszawa, wpadka bramkarza Wigier Suwałki. Najlepszy Lirim Kastrati

Jacek Czaplewski
Fortuna Puchar Polski. Legia Warszawa awansowała do 1/16 finału krajowych rozgrywek. W Suwałkach pokonała drugoligowe Wigry 3:1 (1:1). O wygranej zadecydował m.in. błąd bramkarza Hieronima Zocha.

Puchar Polski. Wigry Suwałki - Legia Warszawa 1:3
Legia zagrała drugim składem. Z podstawowej jedenastki od początku obejrzeliśmy jedynie Lirima Kastratiego oraz Ihora Charatina. Po przerwie dołączyli do nich Mahir Emreli, Josue czy Ernest Muci.

Bez wątpienia Legia przeważała, ale to Wigry objęły prowadzenie. Tuż przed przerwą do odbitej przez Cezarego Miszty piłki dopadł Kacper Michalski. Odpowiedź była błyskawiczna; w kolejnej akcji jego imiennik Kacper Kostorz wyrównał, uderzając mocno i zarazem precyzyjnie.

Wigry nie potrafiły upilnować zwłaszcza Kastratiego. Bohater z Moskwy również i dziś dał Legii zwycięstwo. Pomógł mu w tym bramkarz Hieronim Zoch, który tak nieporadnie przyjął pikę, że przy próbie jej wybicia nieszczęśliwie nabił reprezentanta Kosowa.

Wynik po rajdzie Kastratiego ustalił Emreli, który przepchnął obrońcę, po czym z lewej nogi uderzył pod poprzeczkę. W końcówce Legia miała jeszcze trzy dogodne sytuacje, ale wszystkie koncertowo zmarnowała.

Piłkarz meczu: Lirim Kastrati
Atrakcyjność meczu: 5/10

PUCHAR POLSKI w GOL24

Dwutygodnik „Forbes” opublikował listę najlepiej opłacanych piłkarzy świata. Na szczycie zestawienia pozostają Cristiano Ronaldo i Leo Messi, którzy latem zmienili barwy klubowe. Bardzo wysoko na liście znajduje się też Robert Lewandowski. Ile zarabiają najlepsi zawodnicy? Sprawdź!Uruchom i przeglądaj galerię klikając ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

Najlepiej zarabiający piłkarze na świecie. Ronaldo wyprzedzi...