Henning Berg: Zmiana trenera w Legii? Wiem tyle, co wy [WIDEO]

psz
Legia Warszawa - Napoli
Legia Warszawa - Napoli BARTEK SYTA / POLSKA PRESS
- Zabrakło nam w pierwszej połowie szybkości i precyzji w ataku, aby wykorzystać nasze sytuacje. Być może powinniśmy lepiej bronić się przy kontratakach, ale z drugiej strony zwykle nie gramy przeciwko tak dobrym piłkarzom, jakimi dysponuje Napoli - mówi Henning Berg, opiekun Legii Warszawa.

Henning Berg (trener Legii Warszawa): Napoli to silna drużyna, więc mecz z nią musi być trudny. Spotkanie było wyrównane do momentu, w którym Włosi trafili na 1:0. W pierwszej połowie potrafiliśmy oprzeć się rywalowi i zatrzymywać jego ataki. Przed przerwą Napoli miało tylko jedną dogodną sytuację, wtedy kiedy Pazdan zatrzymał piłkę na linii bramkowej. Zabrakło nam w pierwszej połowie szybkości i precyzji w ataku, aby wykorzystać nasze sytuacje. Być może powinniśmy lepiej bronić się przy kontratakach, ale z drugiej strony zwykle nie gramy przeciwko tak dobrym piłkarzom, jakimi dysponuje Napoli. Moi piłkarze byli jednak dzisiaj zdyscyplinowani i poradzili sobie ze zmienioną taktyką, jaką przygotowaliśmy na ten mecz.

Te spekulacje o nowym trenerze na pewno w jakiś sposób wpłynęły na piłkarzy, ale o szczegóły trzeba zapytać ich. To jednak coś, na co nie mamy wpływu, musimy skupić się na pracy.

Nasi kibice stworzyli dzisiaj fantastyczną atmosferę i przykro mi, że nie potrafiliśmy sprawić im więcej radości, ale mam nadzieję, że mimo wszystko widzieli, że piłkarze dali dzisiaj z siebie wszystko w spotkaniu z bardzo silnym Napoli, które pomimo kilku zmian w składzie ciągle prezentowało wysoką jakość. A bramka Higuina pewnie nie będzie miała konkurencji w walce o trafienie kolejki w Lidze Europy.

Zagraliśmy inaczej niż zwykle, bo graliśmy dzisiaj z silniejszą drużyną niż zwykle, dlatego lepszym rozwiązaniem było wystawienie Prijovicia w podstawowym składzie i wprowadzenie Nikolicia w trakcie spotkania. Gdybyśmy grali systemem 4-4-2, bardziej byśmy ryzykowali i Napoli łatwiej byłoby strzelić nam gola. Na pewno był rozczarowany, że nie zaczął w wyjściowej "jedenastce", ale on gra dla zespołu i jest jego bardzo ważną częścią. Grał ostatnio bardzo dużo, zdobył wiele bramek i jestem z niego bardzo zadowolony. Zabrakło nam precyzji, kiedy odbieraliśmy piłkę w dobrych miejscach boiska, żeby skarcić rywala. Napoli z kolei potrafiło takie sytuacje wykorzystać. Byli lepszą drużyną.

Mówiłem wczoraj, że niczego nie dowiedziałem się bezpośrednio od klubu. Nikt nie wspominał o tym, że planowana jest zmiana trenera lub kogoś innego. Wiem tyle co wy, chyba że to wy wiecie więcej ode mnie.

źródło: Legia Warszawa