III liga: tylko Carina Gubin z kompletem punktów

Paweł Górski
Piłkarze z Bytomia Odrzańskiego podzielili się punktami z Gwarkiem Tarnowskie Góry
Piłkarze z Bytomia Odrzańskiego podzielili się punktami z Gwarkiem Tarnowskie Góry Facebook/ODRA Skrzynie ZAJĄC Bytom Odrzański
W 22. kolejce rozgrywek III ligi lubuskie zespoły nie punktowały najlepiej. Oprócz Cariny Gubin, która wygrała w derbach z Lechią Zielona Góra, jeden punkt zdobyła tylko Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański.

Carina Gubin wygrała z Lechią Zielona Góra

Remis w Bytomiu Odrzańskim

Odra Bytom Odrzański podzieliła się punktami z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Dla podopiecznych trenera Macieja Góreckiego był to już czwarty w tym roku domowy pojedynek i jednocześnie trzeci bez zwycięstwa. Goście objęli prowadzenie już w czwartej minucie, kiedy po błędzie bytomian gola na pustą bramkę strzelił Jakub Kaczmarek. Piłkarzom Odry udało się jednak wrócić do gry tuż przed końcem pierwszej połowy. W 45 minucie dokonał tego Jewhenij Bełycz. W drugiej połowie żadnej z drużyn nie udało się przełamać wyniku remisowego. Gospodarzom w dużej mierze przeszkodziła w tym druga żółta kartka, którą w 60 minucie obejrzał Kacper Koppenhagen.

Stilon nie sprostał liderowi

Warta poszła w ślady Odry

Przed tygodniem Odra Bytom Odrzański uległa Górnikowi II Zabrze 0:1 po rzucie karnym wykonanym przez Mateusza Kuliga. Identyczny scenariusz miał miejsce w tej kolejce z udziałem AstroEnergy Warty Gorzów. Wyjazdowy pojedynek podopiecznych trenera Mateusza Konefała zakończył się zwycięstwem zabrzan 1:0. Wynik już w 19 minucie ustalił z „jedenastki” wspomniany Kulig, po tym jak faulowany w polu karnym Warty był najbardziej doświadczony zawodnik rezerw Górnika, Marcin Wodecki.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Gwarek Tarnowskie Góry 1:1 (1:1)

• Bramki: Bełycz (45) – Kaczmarek (4).
  • Odra: Szafer – Skałecki, Semianczuk, Wawrzyniak, Grzymisławski, K. Koppenhagen, Draczyński, Maliszewski (od 59 min Kusiak), Bełycz (od 71 min Siudak), Urbański (od 71 min Łoboda), Walków (od 71 min Kobiela).
  • Gwarek: Kukulski, Joachim, Będzieszak, Załucki, Letkiewicz, Bąk, Lazar (od 50 min Borycka), Dąbrowski (od 65 min Piontek), Rakowiecki (od 89 min Czuban), Lubaski, Kaczmarek (od 50 min Rogala).
  • Żółte kartki: Draczyński, K. Koppenhagen – Kaczmarek, Dąbrowski, Załucki.
  • Czerwona kartka: K. Koppenhagen (za dwie żółte).

Górnik II Zabrze – AstroEnergy Warta Gorzów 0:1 (0:1)

• Bramki: Kulig (19 z rzutu karnego).
  • Górnik II: Valion – Świerkot (od 46 min Rogula), Surowiec, Derkacz, Kulig, Oleksiewicz (od 57 min Włodarczyk), Niedźwiedzki (od 87 min Wąsik), Wodecki, Michalski, Kosiba (od 46 min Capiga), Pawlak.
  • Warta: Wiśniewski – Lewandowski, Bielawski, Marchel, Gardzielewicz, Rybicki (od 60 min Chepovoi), Trepczyński, Stańczak (od 60 min Kaczorowski), Wachowiak, Ufir, Nakano.
  • Żółte kartki: Świerkot, Pawlak, Włodarczyk, Rogula – Rybicki, Lewandowski.