Kaiserslautern podejmuje Borussię

Tomasz Pawlik
Pewnie zmierzający po mistrzowski tytuł piłkarze Borussii Dortmund, lidera Bundesligi, zmierza się z 14, drużyną obecnego sezonu, FC Kaiserslautern. Podopieczni Marco Kurza tracą do Borussii aż 29 punktów.

Mimo dwóch ostatnich remisów, drużyna prowadzona przez Juergena Kloppa nadal utrzymuje sporą, bo 12 punktową przewagę nad drugim Bayerem Leverkusen. W zremisowanym spotkaniu z Schalke piłkarze z Dortmundu zaprezentowali dobrą i przyjemną dla oka grę. Jedyne czego zabrakło to bramek, a okazji do ich zdobycia nie brakowało.

Być może strzelecką niemoc piłkarze z Signal Iduna Park przełamią w meczu z Kaiserslautern. Jesienią piłkarze Kloppa przed własną publicznością rozbili zespól dzisiejszych rywali aż 5:0. Szansa na przerwanie serii remisów jest tym większa, że zespół Kaiserslautern wszystkie dotychczasowe mecze rundy wiosennej przegrał.

W drużynie prowadzonej przez Kloppa prawdopodobnie od pierwszych minut wystąpi Neven Subotić, który pauzował z żółte kartki. Spośród trzech Polaków występujących w barwach Borussii w wyjściowej jedenastce powinniśmy zobaczyć Łukasza Piszczka, który jest mocnym punktem defensywy zespołu z Dortmundu, oraz Jakuba Błaszczykowskiego. Robert Lewandowski rywalizujący o miejsce w podstawowej jedenastce z Lucasem Barriosem, prawdopodobnie rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

Początek relacji NA ŻYWO o 18:30 w Ekstraklasa.net!