Konferencja po meczu Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk

ZA
Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek Tomasz Bołt / Dziennik Bałtycki
Lechia wygrała z Zabrzu z Górnikiem 1:0 w 32. kolejce T-Mobile Ekstraklasy. - Popełniliśmy o jeden błąd za dużo – przyznał Józef Dankowski, trener gospodarzy. Opiekun gości Jerzy Brzęczek powiedział, że jego zespół wygrał zasłużenie.

Józef Dankowski (Górnik Zabrze):  Tak bywa, że gra się lepsze i gorsze mecze. Lechia miała przewagę w pierwszej połowie, była od nas lepsza i wygrała zasłużenie. Bramkę straciliśmy w momencie gdy nic na to nie wskazywało. Niestety popełniliśmy ten jeszcze jeden błąd i w konsekwencji nie zdobyliśmy w tym meczu nawet punktu.

Jerzy Brzęczek (Lechia Gdańsk): Cieszę się, że zdobyliśmy komplet punktów na tym trudnym terenie. Gratuluję chłopakom konsekwentnej gry i oceniając cały mecz myślę, że wygraliśmy zasłużenie. W pierwszej połowie mieliśmy doskonałe sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy, co mogło się zemścić. Górnik też miał swoją szansę na objęcie prowadzenia i gdyby ją wykorzystał ten mecz mógł się potoczyć inaczej. W drugiej części staraliśmy się kontrolować grę, choć momentami zbyt wolno rozgrywaliśmy piłkę. Najważniejsze jest jednak to, że zabieramy trzy punkty do Gdańska.

źródło: Lechia Gdańsk