Leonardo Rocha i Luka Vusković z Radomiaka Radom znaleźli się w jedenastce 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zobacz zdjęcia

Maciej Kwiatkowski
Leonardo Rocha, z lewej strony i Luka Vusković, znaleźli się w "Jedenaste kolejki" PKO Ekstraklasy>>>Maciej Kwiatkowski
Leonardo Rocha oraz Luka Vusković z Radomiaka Radom, znaleźli się w „Jedenastce kolejki”, jaką wybrali przedstawiciele PKO Ekstraklasy. Obaj świetnie zaprezentowali się w meczu z Piastem Gliwice.

Dwóch piłkarzy Radomiaka, w jedenastce kolejki za mecz z Piastem

Zarówno Brazylijczyk, jak i niezwykle utalentowany 17-latek z Chorwacji już w pojedynku ze Stalą Mielec, pokazali swoje nieprzeciętne możliwości i zostali wyróżnieni za tamto wygrane spotkanie. Nie mogło być inaczej skoro, to właśnie ta dwójka zawodników wpisała się na listę strzelców, a zieloni 2:1 pokonali najlepszą drużynę ekstraklasy, od ostatnich 10 meczów.

Jak się okazało nagroda, tylko dodatkowo zmotywowała rosłych zawodników, którzy także w Gliwicach, należeli do najlepszych na boisku. Otóż zawodnik Tottenhamu Hotspur, wypożyczony do końca czerwca 2024 roku do Radomiaka, otworzył wynik meczu i w szóstej jego minucie skierował piłkę do bramki Frantiska Placha. Podobnie zresztą, ale już w drugiej połowie uczynił Rocha.

Brazylijczyk wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska od Rafała Wolskiego i strzałem z powietrza, tak zwanymi nożycami – wprawił w osłupienie uczestników rywalizacji. Zachwytów nad golem Rochy nie znajdowali kibice, ani też komentujący ten mecz – dziennikarze.

Ostatecznie Radomiak wygrał drugi mecz z rzędu a do jedenastki kolejki trafili: Vusković i Rocha. Ponadto Rocha w ocenie dziennikarzy Canal+ został wybrany, jako zawodnik całej 24. kolejki.