Liga Europy. Gol Teodorczyka w meczu ze Steauą Bukareszt (WIDEO)

Wojciech Maćczak
Łukasz Teodorczyk zdobył bramkę dla Dynama Kijów w meczu 2. kolejki Ligi Europy ze Steauą Bukareszt. Polski napastnik pojawił się na boisku w 90. minucie spotkania, a chwilę później wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 3:1 dla ukraińskiego zespołu.

Reprezentant Polski miał klarowną sytuację do zdobycia bramki. Po podaniu Andrija Jarmolenki znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Steauy i pokonał go pewnym uderzeniem z pięciu metrów. Polak zaliczył tym samym wejście smoka, bowiem chwilę wcześniej pojawił się na boisku, zastępując Artema Krawcia.

Była to trzecia bramka Teodorczyka w barwach Dynama – wcześniej trafił w lidze oraz w krajowym pucharze. Dodajmy jeszcze, że w barwach Steauy pełne spotkanie zaliczył Łukasz Szukała. Obrońca reprezentacji Polski w 77. minucie został ukarany żółtą kartką.

Po dwóch kolejkach Dynamo jest liderem grupy J z kompletem zwycięstw, natomiast Steaua zajmuje 2. miejsce z dorobkiem trzech punktów.