Skandal w Tiranie! Duda trafiony w głowę przedmiotem rzuconym z trybun, mecz przerwany!

Jakub Seweryn
sylwester wojtas
Wyjazdowy mecz Legii Warszawa z FK Kukesi w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy został przerwany w 52. minucie. Przedmiotem rzuconym z trybun został wówczas trafiony Ondrej Duda. Delegat UEFA podjął decyzję, że mecz nie będzie kontynuowany.

Po serii czterech zwycięstw w lidze i europejskich pucharach Legia Warszawa była faworytem potyczki z Kukesi. Pierwsze minuty meczu w Tiranie nie były najlepsze w wykonaniu zarówno Legii, jak i albańskiej telewizji, która z powodu awarii wozu transmisyjnego nie była w stanie wyprodukować sygnału transmisyjnego z pierwszej połowy. Przez to telewidzowie w Polsce i Albanii nie mogli obserwować zmagań obu drużyn.

Legia nie grała wielkiego meczu, ale gdy udało się jej oddać celny strzał na bramkę, piłka od razu wpadła do siatki. Miało to miejsce po pół godziny gry, gdy Nemanja Nikolić z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z albańskim bramkarzem. Później Serb z węgierskim paszportem miał jeszcze jedną okazję do zdobycia gola, ale tym razem to Dumitru Stajila okazał się od niego lepszy, przez co do przerwy wicemistrzowie Polski prowadzili w Tiranie tylko 1:0.

Po wznowieniu gry to Albańczycy mieli swoją chwilę radości. Dobrze rozegrany rzut rożny i złe wyjście z bramki Dusana Kuciaka przyniosło bramkę głową Filipe Moreiry. Na całe szczęście, Legia długo nie rozpamiętywała straconego gola i szybko sama odpowiedziała trafieniem. Tym razem, precyzyjnym uderzeniem z kilkunastu metrów Wojskowych na prowadzenie wyprowadził Jakub Rzeźniczak i w 52. minucie gry warszawianie prowadzili 2:1.

Tej sytuacji nie wytrzymali albańscy kibice. Już po bramce na 1:0 obrzucili oni Nikolicia, a przy drugim golu dla Legii dużym kamieniem w głowę trafiony został Ondrej Duda. To zmusiło szwajcarskiego sędziego Stephana Klossnera do przerwania meczu, a już kilka minut po zejściu obu drużyn do szatni zapadła decyzja delegata UEFA, że spotkanie to nie będzie kontynuowane. Decyzję przekazała rzeczniczka Legii Izabela Kuś. To nie może skończyć się niczym innym jak walkowerem dla Legii, która w przyszłotygodniowym rewanżu w Warszawie będzie miała trzybramkową przewagę. W tym wszystkim przegrał futbol, ale należy się cieszyć, że cała ta sytuacja nie skończyła się dla Ondreja Dudy tragicznie.

FK Kukesi – Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Bramki: Moreira 49 – Nikolić 29, Rzeźniczak 51

Kukesi: Stajila – Hallaci, Muca, Malota, Mici – Birungueta, Hasani, Jefferson, Flores, Carioca – Moreira.
Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski – Guilherme, Furman, Duda, Jodłowiec (42 Masłowski), Kucharczyk – Nikolić.

Sędziował: Stephan Klossner (Szwajcaria)

Widzów: 5000

W 52. minucie sędzia przerwał mecz. Prawdopodobnie UEFA zweryfikuje wynik jako walkower 3:0 dla Legii.