Bayer ugrał tylko remis w Borysowie. BATE pozostaje w grze o awans [ZDJĘCIA]

jac
BATE Borysów zremisowało u siebie z Bayerem Leverkusen 1:1 (1:0). Wynik ten niczego nie wyjaśnia w kontekście awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Nadal wszystkie cztery drużyny rywalizujące w grupie E mają szansę na kontynuowanie przygody z elitarnymi rozgrywkami.

Spotkanie fantastycznie zaczęło się dla gospodarzy. Już w pierwszej akcji zdobyli bramkę. Do siatki trafił Mikhail Gordeichuk. Pomógł mu w tym bardzo niepewnie interweniujący Bernd Leno. Bramkarz Bayeru najpierw przepuścił piłkę pod rękoma, potem zaś nie dał jej rady zablokować nogami.

Bayer do przerwy grał źle. Nie miał żadnego pomysłu na sforsowanie obrony BATE. Niewiele było ruchu, praktycznie w ogóle uderzeń. Dopiero tuż przed zejściem do szatni coś w tej kwestii się zmieniło. Na przerwę wicemistrzowie Niemiec i tak jednak schodzili z jedną bramką straty.

W drugiej połowie Bayer grał już zdecydowanie lepiej. Najwięcej wiatru robił Karim Bellarabi. To on był najbliżej gola. Ale do wyrównania doprowadził Admir Mehmedi. W 68 minucie pięknie przelobował i tak świetnie broniącego Syarhey'a Chernika.

Wynik remisowy nie zmienił się do ostatniego gwizdka.