Milik jak Suarez! Podwójny hat-trick reprezentanta Polski w Pucharze Holandii! (WIDEO)

Grzegorz Ignatowski
Arkadiusz Milik popisał się znakomitą skutecznością w meczu 1/32 Pucharu Holandii. Polak strzelił aż sześć bramek dla Ajaksu w meczu wygranym 9:0 z Watergraafsmeer. Dołożył do tego dwie asysty.

Reprezentant Polski rozwiązał worek z golami w 22. minucie. Potem do siatki przeciwnika trafił Andersen, a następnie raz jeszcze gola strzelił Milik. Wszystkie trzy bramki padły między 22 a 26 minutą spotkania. Wynik 3:0 do przerwy nie wróżył gospodarzom nic dobrego, ale też nic nie zapowiadało takiego festiwalu strzeleckiego. Reprezentant Polski w drugiej części spotkania trafił do siatki czterokrotnie, a swoje trzy grosze dołożyli też Ricardo Kishna i Queensy Menig. Warto odnotować, że do sześciu trafień Milik dołożył jeszcze dwie asysty.

O ile wyczyn Milika budzi respekt, to klasa przeciwnika budzi spore wątpliwości. Zespół JOS Watergraafsmeer występuje w holenderskiej Hoofdklasse (czwarty poziom rozgrywkowy) i zajmuje tam trzecie miejsce od końca.

Przed Milikiem sześć goli dla Ajaxu zdobył w 2009 roku Luis Suarez, również w Pucharze Holandii.