Minimalne zwycięstwo Manchesteru

Piotr Szymański
Na Old Trafford podopieczni Sir Alexa Fergusona pokonali Stoke City 2:1 i niemal na pewno zachowają fotel lider. Bohaterem spotkania został Nani, który zdobył gola i zanotował asystę. Całe spotkanie w bramce Czerwonych Diabłów rozegrał Tomasz Kuszczak.

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem niedokładności i ogromnej ilości strat z obu stron. Do wypracowanych sytuacji strzeleckich praktycznie nie dochodziło.

Wreszcie w 27. minucie piłkę z prawej strony płasko zagrał Nani, tuż przed bramką doszedł do niej Javier Hernandez i efektowną piętką skierował do siatki. Co ciekawe, jedyny celny strzał w pierwszej połowie od razu zakończył się bramką.

W drugiej części spotkanie ożywiło się i tempo zdecydowanie wzrosło. Do odważnych ataków ruszyli goście ze Stoke i niespodziewanie dopięli swego. Pięć minut po przerwie Tuncay Sanli dośrodkował w pole karne wprost na głowę niepilnowanego Deana Whiteheada, który mocnym strzałem głową kompletnie zaskoczył Tomasza Kuszczaka. Polak dotknął jeszcze piłki, ale nie zdołał wybić jej na korner.

W 62. odpowiedział Manchester. Techniczne uderzenie Naniego z 16 metrów dało w końcowym rezultacie ważne trzy punkty. Dzięki minimalnemu zwycięstwu, Czerwone Diabły niemal na pewno zachowają pozycję lidera w Premier League. Jutro Arsenal zmierzy się z Manchesterem City.