Wiktor Gumiński
MKS Kluczbork i Ruch Zdzieszowice zmierzą się ze sobą 22 maja.
MKS Kluczbork i Ruch Zdzieszowice zmierzą się ze sobą 22 maja. Wiktor Gumiński
MKS Kluczbork i Ruch Zdzieszowice w przekonującym stylu wygrały swoje mecze półfinałowe w wojewódzkim Pucharze Polski.

Występujący na co dzień w 3 lidze MKS nie miał wielkich problemów z ograniem 4-ligowego Po-Ra-Wia Większyce, zwyciężając na wyjeździe 3:0. Trener kluczborczan Łukasz Ganowicz dał w tym spotkaniu szansę gry kilku zawodnikom, którzy rzadziej pojawiają się na boisku w potyczkach ligowych.

Po raz pierwszy z nisko stojącą defensywą Po-Ra-Wia jego podopieczni poradzili sobie w 23. minucie, kiedy to celną główką wynik otworzył Bartosz Włodarczyk. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w 65. minucie, najlepiej odnajdując się w zamieszaniu powstałym w polu karnym gospodarzy. Był to bardzo ważny moment, ponieważ chwilę wcześniej piłkarze Po-Ra-Wia wysłali MKS-owi poważne ostrzeżenie. Posłali bowiem piłkę do bramki, tyle że ich zawodnik był na pozycji spalonej. Awans zespołowi z Kluczborka do finału wojewódzkiego Pucharu Polski już definitywnie zapewniło natomiast trafienie Kacpra Paszkowskiego (78. minuta).

W drugim meczu półfinałowym zmierzyły się dwie czołowe drużyny BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej - jej aktualny lider iPrime Bogacica oraz czwarty w stawce Ruch Zdzieszowice. Z tego starcia również zwycięsko wyszli goście, a w roli tej wystąpili zdzieszowiczanie, którzy wygrali 2:0.

Wszystko co dobre zaczęło się dla nich przed przerwą, a dokładnie w 37. minucie, kiedy to strzałem z rzutu wolnego bramkarza iPrime Damiana Rozmusa zaskoczył Filip Szampera.

Drugi cios Ruch zadał na samym początku drugiej połowy (51. minuta), kiedy to rzut karny na gola zamienił Piotr Strzelecki. Później przyjezdni bardzo umiejętnie pilnowali wypracowanej zaliczki i sumiennie zapracowali na udział w finale.

Decydująca potyczka w wojewódzkim Pucharze Polski pomiędzy MKS-em a Ruchem odbędzie się w środę 22 maja o godz. 19 na Stadionie Miejskim w Kluczborku.

Po-Ra-Wie Większyce - MKS Kluczbork 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Włodarczyk - 23., 0:2 Włodarczyk - 65., 0:3 Paszkowski - 78.

iPrime Bogacica - Ruch Zdzieszowice 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Szampera - 37., 0:2 Strzelecki (karny) - 51.