4

• To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Gol Rodrigueza na 4:1

• Gol Martineza na 3:1

• Kolumbijscy rezerwowi nie dali dziś szans walczącej o awans Japonii. Kontrataki ekipy Pekermana rozbiły dzisiaj Azjatów i ta z kompletem punktów zwycięża grupę C. Niewiarygodne rzeczy miały jednak miejsce w Fortalezie, gdzie rzut karny w ostatnich sekundach meczu dał zwycięstwo Grecji 2:1 i to ekipa Fernando Santosa przechodzi do fazy pucharowej!

• Japończycy jeszcze w ostatnich sekundach marnują setke i KONIEC MECZU!

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Gwiazda AS Monaco w kontrataku zabawiła się z Yoshidą w polu karnym i śliczną podcinką nad Kawashimą dobija Japończyków!!! 4:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! JAMES RODRIGUEZ!

• Szarża Kakitaniego lewą stroną zakończona nieudanym dośrodkowaniem japońskiego rezerwowego.

• Arias z dystansu uderza wyraźnie na wiwat.

• Mondragon zostaje tym samym najstarszym piłkarzem w historii Mundialu! Wcześniej rekordzistą był 42-letni Kameruńczyk Roger Milla.

• Kiyotake z kolei zmienił Kagawę

• 43-letni Faryd Mondragon symbolicznie pojawia się na boisko na swoim trzecim Mundialu!!! Zmienia oczywiście Ospinę!

• KAGAWA!!! Hasebe zagrał prostopadle w pole karne do Kagawy, a ten fatalnie zmarnował setkę uderzając płasko i niecelnie!!!

• Kolejnej kontry Kolumbijczycy już nie zmarnowali! Rodriguez zagrał doskonałą prostopadłą piłkę w pole karne do Martineza, ten znakomicie zwiódł obrońcę i lewą nogą plasowanym strzałem nie dał szans Kawashimie! 3:1! Koniec marzeń Japończyków o awansie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! JACKSON MARTINEZ!

• Kagawa został w polu karnym delikatnie wytrącony z równowagi przez Ariasa, ale sędzia uznał, że to zbyt mało na karnego.

• Kolumbijczycy wychodzili trójką zawodników z kontratakiem, ale ten atak fatalnie zmarnował niecelnym podaniem Adrian Ramos.

• Teraz z narożnika pola karnego uderzył Nagatomo, ale ponownie pewnie obronił Ospina!

• W Fortalezie remis 1:1 w meczu Wybrzeża Kości Słoniowej z Grecją! Strzelcem gola Wilfried Bony. LIVE

• Ospina pewnie broni uderzenie z dystansu Kakitaniego.

• W kontrataku Kolumbii Japończycy musieli ofiarnie blokować groźne uderzenia z kilkunastu metrów Rodrigueza oraz Martineza.

• Naciskają Japończycy, którzy jednak mają problemy ze stwarzaniem stuprocentowych sytuacji strzeleckich. Kolumbia atakuje znacznie rzadziej, ale jest bardziej konkretna i skuteczna.

• Kakitani zmienia Okazakiego.

• Okubo w niezwykle teatralny sposób próbował wywalczyć dla Japończyków rzut karny, ale nie z Pedro Proencą te numery.

• Gol Martineza na 2:1

• OKUBO!!! Uchida kapitalnie wymienił piłkę na skrzydle z Okazakim, po czym dograł przed bramkę do Okubo, który w świetnej sytuacji uderzył nad poprzeczką!

• HONDA! Japończyk wreszcie celnie huknął z rzutu wolnego, ale Ospina spokojnie odbił piłkę do boku!

• Żółta kartka dla Guarina za faul na Kagawie.

• Okazaki nadział się na rękę Balanty, ale było to przypadkowe, więc sędzia nie przerwał gry.

• Godzina gry za nami. Kolumbijczycy są blisko wywalczenia kompletu punktów w grupie C i gry w 1/8 finału z Urugwajem.

• Nagatomo poradził sobie na lewym skrzydle z rywalem, dośrodkował w pole karne, gdzie pomylił się Ospina, ale nie sięgnął piłki także Okubo!

• Odpowiedź Japończyków - Hasebe zagrywa przed pole karne do Kagawy, a ten osaczony przez obrońców rywala uderza bardzo niedokładnie.

• Składna akcja Kolumbijczyków, na linii szesnastki Rodriguez dostrzegł lepiej ustawionego Martineza, a ten płaskim strzałem z kilkunastu metrów pokonał Kawashimę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! JACKSON MARTINEZ!

• CARBONERO!!! Świetna szansa dla Kolumbii! Po idealnym dośrodkowaniu Rodrigueza z rzutu wolnego Carbonero nie trafił czysto w piłkę przed japońską bramką!

• Wychodził sam na sam z bramkarzem Martinez, ale sędzia słusznie sygnalizował spalonego.

• Indywidualna akcja Rodrigueza zakończona zablokowanym uderzeniem zza szesnastki. Tylko rzut rożny dla Kolumbii.

• Leży na murawie teraz Martinez, ale za chwilę powinien kontynuować grę.

• WZNAWIAMY GRĘ!

• ...oraz Carbonero za Quintero.

• Będą zmiany w przerwie w reprezentacji Kolumbii. James Rodriguez za Juana Cuadrado...

• Gol Okazakiego na 1:1

• Gol Cuadrado

• W tej pierwszej części gry to Japończycy byli zespołem lepszym, ale jedna niefrasobliwość w ich defensywie skutkowała bramką z karnego Cuadrado. Podopieczni Zaccheroniego zdołali jednak zareagować i jeszcze przed przerwą doprowadzić rzutem na taśmę do wyrównania. Azjatom brakuje teraz jednej bramki do awansu!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Japończycy wracają do gry o awans! Honda z prawej strony boiska dośrodkował w pole karne, gdzie Okazaki z trudnej pozycji w piękny sposób pokonał głową Ospinę! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! SHINJI OKAZAKI!

• Huknął teraz z dystansu Aoyama, ale trafił tylko w jednego ze stoperów przeciwnika.

• Grecja prowadzi z Wybrzeżem Kości Słoniowej 1:0 po bramce Samarisa i to właśnie ekipa z Europy jest teraz na drugim miejscu w grupie C! LIVE

• MARTINEZ!!! Arias świetnie zagrał w pole karne do osamotnionego Ramosa, który mógł uderzać, ale jeszcze dograł do lepiej ustawionego Martineza, który jednak nie trafił czysto w piłkę i ta minęła bramkę Kawashimy!

• Kagawa bez zastanowienia uderzał z 16 metrów na bramkę Ospiny, ale odbita piłka wyszła na rzut rożny.

• Cuadrado starał się przedrzeć między dwoma obrońcami rywala w jego pole karne, ale sędzia słusznie uznał, że nieprzepisowo odpychał w tej sytuacji Yoshidę.

• Po centrze z prawej strony boiska Uchidy nieoczekiwanie na strzał przewrotką zdecydował się Okubo, ale nie trafił czysto w piłkę!

• HONDA!!! Pomocnik Milanu technicznie uderzył obok kolumbijskiego muru, ale kąśliwy strzał Japończyka nieznacznie minął słupek bramki Ospiny!

• Wiele stałych fragmentów gry mają Japończycy, ale na razie nie potrafią z nich skorzystać. Teraz Yoshida był faulowany 25 metrów od bramki rywala. Kolejna szansa dla Hondy.

• Nagatomo na lewym skrzydle zdołał wywalczyć rzut rożny.

• W kontrataku Kolumbii Cuadrado dograł piłkę w pole karne do Quintero, który teatralnie próbował wymusić jedenastkę. Sędzia nie dał się jednak nabrać.

• Sprytnie rozegrany rzut rożny przez Japończyków, ale w ostatniej chwili Hasebe został zablokowany i piłka wpadła do 'koszyczka' Ospiny.

• Konno dużo ryzykował w pojedynku z Martinezem, ponownie interweniując wślizgiem w okolicach pola karnego, ale zdaniem sędziego nie faulował rywala.

• Prawą stroną starał się przedrzeć w pole karne Kagawa, ale tylko odbił się od Armero i stracił piłkę.

• Honda miał kolejną okazję z rzutu wolnego, ale tym razem uderzył z 26 metrów prosto w kolumbijski mur.

• Dobrze piąstkuje Ospina po dośrodkowaniu Hondy i wyjaśnia sytuację. Po chwili kolumbijski bramkarz łapie piłkę po kolejnej wrzutce w jego pole karne.

• Uchida wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu. Japończycy stracili gola w momencie, kiedy przeważali na boisku. Ciężko będzie się im otrząsnąć.

• Cuadrado uderzył z całej siły w środek bramki, Kawashima poszedł w swoją prawą stronę i nawet nie 'powąchał' futbolówki! 1:0 dla Kolumbii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! JUAN CUADRADO!

• Jeszcze żółta kartka dla Konno.

• RZUT KARNY DLA KOLUMBII!!! Konno sfaulował w polu karnym Adriana Ramosa!

• Armero zdołał przerwać akcję Hondy i Okubo. Po chwili po rzucie rożnym, z dystansu uderzył Hasebe, ale wprost w ręce Ospiny.

• Japończycy mieli rzut rożny i dwukrotnie dośrodkowywali w kolumbijskie pole karne, ale obrońcy rywala nie dali się zaskoczyć.

• Nieudany strzał z dystansu Okubo.

• W polu karnym rywala znalazł się Okubo, ale został zablokowany przez kolumbijskich stoperów, którzy wyjaśnili sytuację.

• Bezpośredni strzał Hondy odbity od muru i piłka wpada w ręce Ospiny.

• Hasebe faulowany 30 metrów od kolumbijskiej bramki. Szansa dla Japończyków ze stojącej piłki.

• Spokojne tempo na starcie tego meczu. Obserwujemy wzajemne badanie się obu stron.

• Od pierwszych minut aktywniejszy jest zespół Kolumbii, który przeniósł ciężar gry na połowę rywala.

• PIERWSZY GWIZDEK ARBITRA I ZACZYNAMY!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Areny Pantanal w Cuiabie. Czas na hymny narodowe!

• Sędzią tego spotkania będzie jeden z najlepszych arbitrów w Europie i na świecie, Portugalczyk Pedro Proenca.

• Rezerwowi reprezentacji Japonii: Shusaku Nishikawa (GK), Shuichi Gonda (GK), Yoichiro Kakitani, Hiroshi Kiyotake, Masahiko Inoha, Masato Morishige, Yuya Osako, Manabu Saito, Gotoku Sakai, Hiroki Sakai, Hotaru Yamaguchi, Yasuhito Endo.

• Rezerwowi reprezentacji Kolumbii: Camilo Vargas (GK), Faryd Mondragon (GK), Aldo Ramirez, James Rodriguez, Mario Yepes, Cristian Zapata, Juan Zuniga, Abel Aguilar, Carlos Sanchez, Teofilo Gutierrez, Victor Ibarbo, Carlos Bacca. Ten ostatni może jeszcze nie być w pełni sił z powodu kontuzji mięśniowej.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Kolumbia, po pokonaniu zarówno Grecji 3:0 jak i Wybrzeża Kości Słoniowej 2:1, jest z sześcioma punktami na koncie obecnie liderem grupy C i ma zapewniony awans do rundy pucharowej. W związku z tym Jose Pekerman dzisiaj da odpocząć wielu swoim podstawowym zawodnikom. Szansę pokazania swoich umiejętności otrzymają za to rezerwowi, ale trzeba przyznać, że tych Kolumbijczycy mają niezwykle utalentowanych.

• Japończycy do tej pory zebrali na tym turnieju zaledwie jeden punkt, przegrywając z WKS 1:2 oraz remisując bezbramkowo z Grecją pomimo gry w przewadze jednego zawodnika przez prawie godzinę. Czy Azjaci są w stanie ograć najlepszą w grupie C Kolumbię?

• Ten mecz jest zdecydowanie ważniejszy dla reprezentacji Japonii, która wciąż ma nadzieję na awans do kolejnej rundy. Aby tak się stało, podopieczni Alberto Zaccheroniego muszą pokonać dzisiaj Kolumbię oraz liczyć na porażkę Wybrzeża Kości Słoniowej w równolegle rozgrywanym spotkaniu z Grecją.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy C piłkarskich Mistrzostw Świata, w którym Japonia zmierzy się z Kolumbią.