Niemcy

2

Ghana

2

• Niemcy remisują z Ghaną i stawiają ją w trudnej sytuacji - teraz drużyna z Afryki musi wygrać z Portugalią i liczyć na korzystny wynik w meczu Niemcy - USA. Ja ze swojej strony zapraszam na nasze kolejne relacje live. Za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• A oto gole, które padły w tym meczu:

• Mieli jeszcze rzut wolny Niemcy, co skończyło się rozkrwawioną twarzą Muellera. Koniec meczu, koniec wspaniałego meczu. To była fantastyczna druga połowa, z wielkimi emocjami i wspaniałymi bramkami. Niemcy remisują, dzięki czemu Ghana wciąż jest w grze o awans. Wszystko rozstrzygnie się w trzeciej kolejce.

• KONIEC MECZU! NIEMCY - GHANA 2:2!

• Żółta kartka (pierwsza w tym meczu) dla Andre Ayew.

• Fantastyczną okazję do kontry miała teraz Ghana, ale na spalonym był Wakaso. Czy coś w tym meczu jeszcze się zmieni?

• Klose! Strzał na granicy pola karnego, piłka jednak nieznacznie minęła bramkę!

• Gyan! Strzał sprzed pola karnego, ale piłka nieznacznie mija bramkę Niemców! Co to będzie za końcówka!

• ALEŻ OKAZJA NIEMCÓW! Oezil miał masę miejsca na lewej stronie, zagrał w pole karne, a tam w ostatniej chwili interweniował Mensah! Tylko corner!

• Gyan dograł teraz świetną piłkę do Jordana Ayew, ale ten był na spalonym. Po chwili świetnej okazji nie wykorzystał Mueller. Ależ się dzieje!

• Andre Ayew oddał strzał na bramkę Niemców, ale spokojnie piłkę złapał Neuer.

• Około dziesięć minut do końca meczu. Czy kogoś stać jeszcze na zryw?

• Jordan Ayew zaatakował przed chwilą lewą stroną, ale tam świetnie interweniował Schweinsteiger. Przy piłce z powrotem Niemcy.

• Badu zmienia Rabiu

• Wakaso dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie. Od bramki grę wznowi Neuer.

• Schweinsteiger uderzył teraz z rzutu wolnego, ale piłka po kontakcie z jego piłką minęła bramkę.

• Lahm zagrywał teraz piłkę w stronę Muellera, ale zrobił to niedokładnie.

• A teraz Bastian Schweinsteiger oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak on nie trafił nawet w światło bramki. Przy piłce Ghana.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Benedikt Hoewedes, a Klose zmienił kierunek lotu piłki i wpakował ją do brami! Rekord Ronaldo wyrównany!

• Wakaso pojawił się na boisku, zszedł z niego Atsu

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL! KLOSE I ZNOWU MAMY REMIS!!

• I Schweinsteiger za Khedirę

• Dwie zmiany u Niemców. Klose za Goetze.

• Ależ gra teraz Ghana! Teraz minimalnie z dośrodkowaną piłką minął się A. Ayew, to znów mógł być gol!

• To powinien być gol! A. Ayew zamiast podawać do idealnie ustawionego Gyana, to strzelał i zepsuł tę akcję!

• Niemcy znów długo utrzymują się przy piłce, ale cały czas nic z tego nic z tego nie wynika.

• Gyan wykorzystał świetne podanie w jego stronę, jakie wykonał Muntari. Napastnik reprezentacji Ghany wyszedł sam na sam z Neurem i nie dał szans bramkarzowi Bayernu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Co tu się dzieje, Gyan i jest 2:1 dla Ghany!!

• Bastian Schweinsteiger jest już gotowy do wejścia na boisko. Kogo zmieni?

• Mustafi dośrodkowywał przed chwilą z prawej strony, ale spokojnie chwycił piłkę Dauda.

• Sulley Muntari uderzył teraz z rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie. Od bramki zacznie Neuer.

• Błyskawiczna odpowiedź Ghany i to ona teraz prowadzi grę. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

• Kopia akcji bramkowej Niemców. Andre Ayew również umieścił w bramce głową, również po dośrodkowaniu z prawej strony. Ależ robi nam się mecz!

• GOOOOOOOOLL!! Andre Ayew i mamy remis!!

• Nie ma na boisku braci Boatengów, a pojawił się przed chwilą... kibic. Zaraz gra będzie pewnie wznowiona.

• Drugi z braci Boatengów opuścił właśnie murawę. W jego miejsce wszedł Jordan Ayew.

• Thomas Mueller dośrodkował z prawej strony w pole karne, a tam piłka trafiła właśnie do Goetze. Zawodnik Bayernu swoim strzałem nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOLL!! Mario Goetze, 1:0 dla Niemiec!

• Spokojny ten początek drugiej połowy, żadna ze stron nie rzuciła się od razu na rywala. Teraz przy piłce Niemcy

• Goetze spróbował teraz ataku lewą stroną, ale tam spokojnie zatrzymał go Afful

• Sandro Ricci daje znak, Ghana zaczyna drugą połowę.

• Jeszcze przed wznowieniem gry Mustafi zmienia Jerome'a Boatenga.

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, zaraz zaczynamy drugą połowę.

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki 59% do 41% dla Niemiec
    • Strzały 7 (2) do 5 (2) dla Ghany
    • Rzuty rożne 2 do 1 dla Niemiec
    • Faule 6 do 4 dla Ghany
  • Nie jest to na razie mecz najwyższych lotów, choć jednym i drugim nie można odmówić walki. Brakuje jednak sytuacji podbramkowych, no i oczywiście goli. Na te musimy poczekać do drugiej połowy.

• I w tej chwili arbiter zakończył pierwszą połowę.

• Minął się z piłką po dośrodkowaniu z cornera Neuer, ale obyło się bez większych konsekwencji. Po chwili strzał sprzed pola karnego oddał Atsu, ale był on nie dość, że za lekki to jeszcze niecelny.

• A. Ayew oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony, ale jedyne co wywalczył, to rzut rożny

• Kolejny spalony Ghany, tym razem był na nim Atsu.

• Szanse mieli Niemcy, ale niedokładnym strzałem popisał się Mueller. Po chwili mieliśmy słabe dośrodkowanie Jerome'a Boatenga

• To była dobra okazja do kontry dla Ghany, ale na spalonym był Gyan.

• Znów długo przy piłce utrzymują się Niemcy. Wymieniają dużo podań, ale niewiele z tego wynika.

• Niemcy - GhanaNiemcy - Ghana

• A teraz Goetze oddał strzał na bramkę, jednak najmniejszych problemów nie miał z tym Dauda. Pewny chwyt bramkarza Ghany.

• Było blisko gola dla Niemców! Kroos zagrywał piłkę w pole karne z lewej strony, ale obrońca w ostatniej chwili wybił ją na rzut rożny.

• Asamoah Gyan stanął teraz z piłką przed bramkarzem, jednak zepsuł swoją akcję szukając faulu. Od bramki zaczną Niemcy.

• Ależ bomba! Sulley Muntari huknął z dystansu, ale w bramce świetnie interweniował Neuer. Nie ma gola!

• Dużo chaosu mamy teraz na boisku, ani jedni, ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce

• W końcu dobra okazja Niemców! Po długim podaniu od kolegi w dobrej okazji do dogrania znalazł się Goetze, ale pomocnik Bayernu był niedokładny. Tylko corner dla Niemców.

• Thomas Mueller starał się teraz zagrywać z prawej strony, ale zrobił to niedokładnie. Brzydki fragment meczu, dużo walki, mało gry.

• Niemcy siedzią na połowie rywala, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Przed chwilą strzał z dystansu oddał Kroos, ale mocno się pomylił.

• Kolejny długi okres rozgrywania piłki przez Niemców. Zobaczymy, co teraz z tego wyniknie

• To powinien być gol! Mesut Oezil kapitalnie zagrał w pole karne z prawej strony, ale w szesnastce nie poradził sobie Mueller. Od bramki zacznie Ghana.

• A teraz Kevin-Prince Boateng uderzył na bramkę niemiecką, jednak nie zrobił tego dokładnie i przy piłce już są Niemcy

• Sami Khedira oddał przed chwilą strzał sprzed pola karnego, ale bramkarz Ghany spokojnie chwycił piłkę.

• I znów mamy okres długiego utrzymywania się przy piłce Niemców. Niewiele z tego wynika, ale dajmy jeszcze im troszkę czasu

• Andre Ayew dośrodkował przed chwilą z lewej strony w pole karne, ale tam spokojnie poradzili sobie obrońcy niemieccy.

• Neuer! Kapitalna interwencja bramkarza Bayernu po strzale z dystansu, jaki oddał Atsu. To mogła być bramka!

• Przekombinowali teraz Niemcy. Po zagraniu z prawej stron Mueller sprytnie odegrał do Kroosa, ale strzał tego ostatniego został zablokowany.

• Przed chwilą mieliśmy prostopadłą piłkę w kierunku Oezila, tego jednak zdołał uprzedzić Fatau Dauda.

• Z prawej strony dośrodkował przed chwilą Goetze, ale piłka trafiła do rąk bramkarza.

• Ależ okazja Ghany! Atsu fantastycznie dograł piłkę z prawej strony w pole karny, a tam czekał na nią Gyan. Napastnik Ghany fatalnie jednak przestrzelił.

• Niemcy dłużej utrzymuje się przy piłce, ale jak na razie nic z tego nie wynika, nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe.

• Ten rzut wolny został jednak słabo rozegrany i futbolówka wróciła pod władanie Niemców.

• Khedira faulował teraz rywala w środku pola, Ghana będzie miała okazję do dośrodkowania.

• Spokojny ten początek meczu. Niemcy długo wymieniają podania, Ghana cofnięta i przyczajona do kontry

• Arbiter daje znak, mecz zaczynają Niemcy

• Za nami już oficjalne ceremonie, za chwilkę startujemy!

• Na stadionie rozbrzmiewają hymny obu państw.

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, za sześć minut zaczniemy to spotkanie.

• Wszyscy chwalili Ghanę za przegrany mecz z USA. Piłkarze z Afryki oddali jednak wtedy tylko trzy celne strzały na 21 oddanych.

• Mały jubileusz obchodzi dzisiaj obrońca Arsenalu, Per Mertesacker. Dzisiejszy występ będzie jego setnym w barwach reprezentacji Niemiec.

• Dzisiejszy mecz to również bratobójczy pojedynek panów o nazwisku Boateng. Kevin-Prince reprezntuje Ghanę, a Jerome Niemcy. Obaj zagrali przeciw sobie również przed czterema laty podczas turnieju w Republice Południowej Afryki.

• Okazałym dorobkiem na Mundialach może popisać się również Thomas Muller. Zawodnik Bayernu Monachium w siedmiu meczach, w których zagrał do tej pory zdobył łącznie osiem goli. Trzy z nich w ostatnim meczu przeciwko Portugalii.

• Jeśli Miroslav Klose dostanie dzisiaj szansę od trenera i wejdzie na boisko oraz strzeli jednego gola, to wyrówna strzelecki rekord Mistrzostw Świata. Jak do tej pory strzelił 14 goli, a więcej zdobył ich tylko Brazylijczyk Ronaldo. On na koncie ma 15 bramek.

• Z drugiej strony Ghana wygrała zaledwie cztery z jedenastu ostatnich spotkań na Mistrzostwach Świata. A jak będzie dzisiaj? Do meczu zostało już tylko nieco ponad pół godziny.

• Spośród swoich ostatnich 19 meczów Niemców w fazie grupowej Mistrzostw Świata, Niemcy przegrali tylko jeden. Miało to miejsce przed czterema laty w RPA, kiedy przegrali 0:1 z Serbią. A jak będzie dzisiaj? Na Wasze typy czekamy w komentarzach.

• A teraz Ghana: Adams, Inkoom, Opare, Essien, Acquah, Badu, Larsen Kwarasey, J. Ayew, Sumaila, Waris, Asamoah, Wakaso

• Pierwsze składy już mamy, teraz pora na ławki rezerwowych. Na początek Niemcy: Großkreutz, Ginter, Schweinsteiger, Schuerrle, Podolski, Klose, Zieler, Draxler, Durm, Mustafi, Weidenfeller, Kramer

• Już za chwilę pojawią się wyjściowe jedenastki obu zespołów, a tymczasem ja zapraszam Was do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował Przemek Drewniak. Można ją znaleźć tutaj.

• Jak do tej pory obie te drużyny grały ze sobą dwukrotnie. W 1993 roku Niemcy wygrały 6:1 w meczu towarzyskim, a przed czterema laty 1:0 podczas Mundialu 2014. Co ciekawe, wszystkie swoje gole drużyna niemiecka zdobywała po 60 minucie gry.

• Witamy! Już tylko godzina została do rozpoczęcia kolejnego spotkania na brazylijskim Mundialu 2014. Naprzeciw siebie wybiegną drużyny Niemiec oraz Ghany, a na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.