Piast liczy się w walce o awans. Ruben Jurado rozbił Wartę Poznań

Bartłomiej Szura
Piast Gliwice potwierdził, że na własnym boisku jest bardzo groźny i do końca będzie walczył o awans do Ekstraklasy. Dzisiaj pewnie pokonał Wartę Poznań 3:0, a dwie bramki zdobył Hiszpan, Ruben Jurado.

Mecz w Gliwicach ustawiła bramka Rubena Jurado, który w 31. minucie wpadł w pole karne Łukasza Radlińskiego i atomowym uderzeniem pokonał golkipera z Poznania. Był to gol w pełni zasłużony, bo do momentu strzelenia bramki to gospodarze prowadzili przez cały czas grę. Podopieczni trenera Araszkiewicza wyglądali już od pierwszego gwizdka arbitra na całkowicie zagubionych. Zespół Warty nie potrafił zupełnie przeciwstawić się agresywnej grze miejscowych, którzy raz po raz siali zamęt w szeregach obronnych rywali. Jednak do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

W przerwie meczu odbyło się małe przedstawienie artystyczne, a po 15 minutach odpoczynku zawodnicy wrócili na murawę. I znów sytuacja się powtórzyła: Piast grał a Warta patrzyła. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Sześć minut po przerwie atomowym uderzeniem z wolnego popisał się młody Wojciech Lisowski i przy pomocy muru, który był chyba niedokładnie ustawiony, pokonał po raz drugi Radlińskiego. Pięć minut później dał znać o sobie znów Jurado - tym razem z ostrego kąta uderzył bardzo mocno nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Warty.

Jak się później okazało gol ten ustalił rezultat. Choć w dalszej części meczu nie brakowało okazji. Szczególnie tym razem nieskuteczny był Adrian Świątek, który sam mógł zdobyć przynajmniej 2 bramki. A goście... zagubieni, nieskuteczni. Jedynie wprowadzony za Foszmańczyka Alain Ngamayama próbował walczyć, ale w pojedynkę mógł zrobić niewiele.

Na inaugurację Piast odniósł więc pewne i zasłużone zwycięstwo i wszyscy kibice w Gliwicach zapewne liczą, że sytuacja powtórzy się już za tydzień w spotkaniu z Polkowicami.

Już jutro w naszym serwisie rozmowy z dwoma bohaterami tego meczu:Piotrem Reissem z Warty oraz kapitanem Piasta, Tomasza Podgórskiego. Zapraszamy!

Piast Gliwice - Warta Poznań 3:0 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Gole: Ruben Jurado 33', 56', Lisowski 51'

Żółte kartki: Klepczyński, Podgórski - Grzeszczyk, Wichtowski, Bereszyński

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń) Widzów: 5353

Piast: Dariusz Trela - Wojciech Lisowski, Adrian Klepczyński, Łukasz Krzycki, Mateusz Matras - Pavol Cicman, Alvaro Jurado, Rudolf Urban, Ruben Jurado (81' Adrian Świątek), Tomasz Podgórski - Tomas Docekal (63' Tomasz Bzdęga)

Warta: Łukasz Radliński - Grzegorz Bartczak, Maciej Wichtowski, Przemysław Otuszewski, Adam Mójta - Tomasz Magdziarz, Maciej Mysiak, Łukasz Grzeszczyk (46' Piotr Reiss), \Tomasz Foszmańczyk (62' Alain Ngamayama), Bartosz Bereszyński - Marcin Klatt (62' Piotr Giel)