Przybecki: Mogliśmy wygrać z Jagiellonią

Jakub Laskowski
Miłosz Przybecki popisał się fenomenalnym wolejem w meczu z Jagiellonią
Miłosz Przybecki popisał się fenomenalnym wolejem w meczu z Jagiellonią sylwester wojtas
W inaugurującym 19. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy meczu, Jagiellonia Białystok na własnym stadionie pokonała Polonię Warszawa 2:0. - Mieliśmy tyle sytuacji, że ten mecz mogliśmy wygrać. Nie wiem, nie możemy coś trafić – mówił tuż po zakończeniu spotkania Miłosz Przybecki – pomocnik Czarnych Koszul.

Jagiellonia prowadzenie objęła już w trzeciej minucie meczu. Wówczas na listę strzelców wpisał się Tomasz Frankowski. Polonia, by odrobić straty musiała zaatakować. W 80. minucie nadziała się jednak na decydującą kontrę, którą z zimną krwią wykorzystał Dawid Plizga.

– Żałujemy tak szybko straconej bramki. Musieliśmy od samego początku ruszyć na rywala. To nam się udało, lecz zabrakło z naszej strony goli. Później Jagiellonia zrobiła drugą kontrę i mecze był praktycznie przegrany – stwierdza Przybecki.

Marna skuteczność Polonistów w dużej mierze zadecydowała o ich piątkowej porażce. Podopieczni Piotra Stokowca kilkukrotnie groźnie uderzali na bramkę gospodarzy, lecz w niej rewelacyjnie spisywał się Jakub Słowik. Obronił między innymi fenomenalnego woleja Przybeckiego, który jeśli piłka wpadłaby do bramki, mógłby być kandydatem do bramki sezonu.

– Co z tego, że to był dobry strzał, skoro jest niecelny, bramkarz świetnie się spisał. Szkoda, bo mieliśmy tyle sytuacji, że ten mecz mogliśmy wygrać. Nie wiem, nie możemy coś trafić – kończy młody pomocnik Polonii.