Przygotowania do MME 2017 w Polsce: Zespół Dorny zremisował z Rumunią

Jakub Seweryn
Polska - Rumunia
Polska - Rumunia J. Seweryn
W rozegranym na stadionie Jagiellonii Białystok spotkaniu towarzyskim reprezentacja Polski do lat 21 bezbramkowo zremisowała z Rumunią. Przed czterema dniami Polacy pokonali w Lublinie Izrael 3:1. Polska drużyna przygotowuje się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które w 2017 odbędą się w naszym kraju.

Po wygranej nad Izraelem 3:1 przed kilkoma dniami, kadra Marcina Dorny chciała odnieść w stolicy Podlasia swoje drugie zwycięstwo z rzędu. Aby zobaczyć triumf reprezentacji Polski, na białostocki Stadion Miejski w zimny wtorkowy wieczór przybyło ponad siedem tysięcy kibiców.

W pierwszej połowie tego spotkania nie działo się wiele. Polacy rozpoczęli dobrze, już w drugiej minucie groźnie szarżował Kamil Mazek, który został zatrzymany przed polem karnym przez bramkarza gości Laurentiu Branescu. Po okresie niezłej gry biało-czerwonych groźnie odpowiedzieli Rumuni. Jeden z przyjezdnych wyszedł nawet sam na sam z Bartłomiejem Drągowskim, ale w tej sytuacji lepszy okazał się golkiper Jagiellonii. Jeszcze przed przerwą podopieczni Marcina Dorny oddali dwa groźne uderzenia z dystansu, autorstwa Pawła Dawidowicza oraz Dawida Kownackiego, ale obie te próby okazały się niecelne i po pierwszej części gry był zasłużony remis 0:0.

Po przerwie tempo gry wcale nie było lepsze, a w dodatku mecz był ciągle przerywany przez kolejne zmiany dokonywane przez obu szkoleniowców. Obie drużyny miały jednak okazje do zdobycia gola. Wśród gości Bartłomieja Drągowskiego nie potrafili pokonać w dobrych sytuacjach Andreas Ivan oraz Alexandru Tudorie, z kolei szansy dla biało-czerwonych nie wykorzystał Patryk Lipski, który z kilku metrów uderzył prosto w rumuńskiego bramkarza.

Ostatecznie kibice zgromadzeni na stadionie w Białymstoku nie zobaczyli ani jednej bramki. Polska zremisowała z Rumunią 0:0.