Puchar Narodów Afryki: Riyad Mahrez bohaterem Algierii. Niespodzianka w grupie B

PI
East News/ AFP PHOTO / KHALED DESOUKI
W pierwszym meczu grupy B Pucharu Narodów Afryki Algieria zremisowała z Zimbabwe 2:2. Spotkanie było bardzo emocjonujące, a faworyzowani Algierczycy muszą zadowolić się jednym punktem. Drużyna, w której gra kilku gwiazdorów Premier League musiała gonić wynik i gdyby nie Riyad Mahrez to Zimbabwe zgarnęłoby trzy punkty.

Algieria - Zimbabwe 2:2

1:0 Mahrez (12)
1:1 Mahachi (17)
1:2 Mushekwi (29)(k)
2:2 Mahrez (82)

Algieria:M'Bolhi - Ghoulam, Bensebaini, Belkhiter (46. Meftah), Mandi - Soudani (78. Ghezzal), Brahimi - Bentaleb, Mahrez, Guedioura - Slimani

Zimbabwe:Mukuruva - Bhasera, Costa, Zvirekwi, Muroiwa - Musona (12. Rusike), Billiat - Katsande, Mahachi, Phiri - Mushekwi (78. Malajila)

Żółte kartki:Belkhiter - Rusike

Spotkanie wyśmienicie rozpoczęło się dla Algierczyków, bowiem w 12 minucie Riyad Mahrez otworzył wynik spotkania i wydawało się, że kolejne bramki dla Algierii są kwestią czasu. Nic bardziej mylnego, bowiem już w 17 minucie filigranowy napastnik Kudakwashe Mahachi wyrównał stan meczu. W 29 minucie Nyasha Mushekwi wykorzystał rzut karny i Zimbabwe wyszło na prowadzenie.
W drugiej połowie meczu Algieria dążyła do wyrównania, ale przez długi czas to się nie udawało. Dopiero na 8 minut przed końcem meczu znów znać o sobie dał Mahrez. Zawodnik Leicester precyzyjnym uderzeniem dał swojej drużynie remis. Podział punktów jest sporym zaskoczeniem, a grupie B grają jeszcze Tunezja i Senegal, więc o awans do kolejnej fazy turnieju wcale nie będzie łatwo. Niespodzianka stała się faktem, Algieria zremisowała z Zimbabwe.