Rafał Musioł
Częstochowianie długo męczyli się z Widzewem, ale w końcu zdobyli gola na wagę zwycięstwa.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE PAP/Marian Zubrzycki
Piłkarze Rakowa Częstochowa niemiłosiernie męczyli się z grającym w dziesiątkę Widzewem Łódź, ale dzięki bramce Władysława Kochergina zgarnęli trzy punkty i utrzymali się w walce o miejsce na podium.

W 14 minucie meczu Marek Hanousek bardzo ostro wszedł w Gustava Berggrena i Paweł Raczkowski po analizie VAR wyrzucił widzewiaka z boiska. Mistrzowie Polski mieli więc ułatwione zadanie, ale jego realizacja okazała się drogą przez mękę. Gola na wagę zwycięstwa indywidualnym błyskiem strzelił dla Rakowa Władysław Koczerhin dopiero w 81 minucie.

Dla Rakowa zgarnięcie trzech punktów stanowiło jedyną szansę na pozostanie w grze o medale. Ekipa Dawida Szwargi atakowała i prowadziła grę, ale Rafał Gikiewicz stanowił dla niej przeszkodę nie do pokonania. Bramkarz Widzewa bronił jak w transie, doprowadzając częstochowian do stanu graniczącego z frustracją. A gdy piłka wpadła już do siatki okazało się, że akcja powinna być wcześniej przerwana ze względu na faul.

Dziesięciu łodzian doczekało się nawet swojej wielkiej szansy. W 66 minucie Jordi Sanchez przedarł się przez linie obronne mistrzów Polski, ale wtedy kapitalnie spisał się Vladan Kovacević. Zgodnej z popularnym powiedzeniem zemsty dokonał Koczerhin.

W doliczonym czasie gry strzelec gola zobaczył żółtą kartkę, która eliminuje go z kolejnego meczu, w którym Raków zagra z Zagłębiem Lubin.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Widzew Łódź - Raków Częstochowa.

Widzew Łódź - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)