Schalke 04 awansowało do Bundesligi. Drużyna Marcina Kamińskiego wraca po rocznej nieobecności

KK
Schalke 04 wraca do Bundesligi
Schalke 04 wraca do Bundesligi Imago Sport and News / East News
Schalke 04 Gelsenkirchen wraca do Bundesligi. Zespół Marcina Kamińskiego wywalczył awans na kolejkę przed końcem sezonu.

Poprzedni sezon zakończył się dla Schalke klęską. Ekipa z Gelsenkirchen uzbierała zaledwie 16 punktów i z hukiem spadła z Bundesligi. Choć na szefów klubu z Veltins-Areny sypały się gromy, to szybko zbudowali oni kadrę, która była w stanie rywalizować o powrót do niemieckiej elity.

Schalke awans przypieczętowało w domowym meczu 33. kolejki z FC Sankt Pauli. Sukces nie przyszedł łatwo. Gospodarze już po 17. minutach przegrywali 0:2. Po przerwie do pracy zabrał się najlepszy strzelec 2. Bundesligi Simon Terodde, który ustrzelił dublet. Zwycięskie trafienie zanotował natomiast Rodrigo Zalazar. Ten sam, który w sezonie 2019/20 zaliczył osiem występów w polskiej ekstraklasie w barwach Korony Kielce.

Królewsko-Niebiescy zagwarantowali sobie triumf w rozgrywkach. Na kolejkę przed końcem mają po pięć punktów przewagi nad HSV, Darmstadt oraz Werderem Brema.

Swoją cegiełkę do awansu dołożył Marcin Kamiński. Reprezentant Polski opuścił tylko trzy ligowe spotkania. Zdobył dwie bramki i zanotował dwie asysty.